Mistrovství ČR Taekwon-Do v Ostravě

14.5.

Mistrovství ČR Taekwon-Do v Ostravě

Letošní MČR se konalo v nové moderní atletické hale komplexu Arény Vítkovice. Celkem dorazilo do Ostravy 350 závodníků z 22 škol z celé republiky a nesměli chybět ani závodníci z Pardubic. Naši čtyři borci vybojovali tři bronzové medaile, ale na vyšší příčky nám chybělo sportovní štěstíčko. Naši tři medailisté celkem hladce prošli až do semifinále. V semifinále v žákovské kategorii Jáchym Šubrt velmi pěkně kontroval a dařilo se mu držet krok se soupeřem, ale před koncem se vítězství přehouplo na druhou stranu. Mezi staršími juniory bronz vybojoval Martin Špaňúr, který našel recept na svého soupeře ke konci. Skóre zápasu se mu už nepovedlo otočit. Mezi mladšími juniory ve sportovním boji také získal bronz Jiří Brož. Opět osudný semifinálový zápas, který byl taktickým bojem zkušených závodníků z žákovské kategorie. Stav zápasu se měnil každým okamžikem a bohužel pro Jirku se změnilo úplným konci zápasu a Jirka už neměl čas si vítězství vzít zpět.

Radek Kolář, hlavní instruktor Taekwon-Do ITF Pardubice
www.pardubice.taekwondo.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.11.

Pšeničný bulgur s tuňákem Rio Mare z Pardubic postoupil do finále soutěže Svačina roku s Rio Mare

Odborná porota vybrala nakonec 12 finalistů. Hlavní surovinou pro přípravu pokrmu je tuňák Rio Mare nebo krém Rio Mare Paté. Odborným garantem je držitel titulu Mistr kuchař Vladimír Picka. Finále proběhne 10. prosince v Praze a studenti v něm budou bojovat o ceny v hodnotě 25 000 Kč.

Společnost celý článek
12.7.

Kraj s podporou evropských fondů připravuje více než stovku projektů

V oblasti školství připravuje Pardubický kraj 29 projektů za více než 750 milionů. Je mezi nimi například rekonstrukce a vybavení odborných učeben na gymnáziích v České Třebové nebo Hlinsku či vybavení truhlářských dílen na Střední průmyslové škole stavební v Pardubicích a mnohé další.

Společnost celý článek
9.5.

Úřadoval falešný pracovník energetické firmy

Doporučujeme všem si telefonicky ověřit, zda osoba za dveřmi je opravdu zaměstnancem firmy, za kterou vystupuje.

Společnost celý článek
23.6.

Starostové z okolí Želivky vytvořili expertní tým. Budou požadovat kompenzace od státu

Okolí Želivky bylo před vybudováním přehrady jednou z turisticky nejatraktivnějších oblastí Vysočiny. Od roku 1975, kdy byla stavba přehrady dokončena, byla ale oblast silně zanedbávána a nedostávalo se jí prakticky žádné podpory od státu. Důsledkem je nynější vylidňování a zpustlost celé lokality.

Společnost celý článek
2.6.

První účastníci se slétají na Aviatickou pouť

V úterý přistál na pardubickém letišti první účastník letošní Aviatické pouti, která se koná již tento víkend v Pardubicích.

Společnost celý článek
28.3.

Senátor Šilar pořádá konferenci o letním času

Petr Šilar proto pořádá v půlce května veřejné senátní slyšení o změně letního času.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting