Mistrovství ČR Taekwon-Do v Ostravě

14.5.

Mistrovství ČR Taekwon-Do v Ostravě

Letošní MČR se konalo v nové moderní atletické hale komplexu Arény Vítkovice. Celkem dorazilo do Ostravy 350 závodníků z 22 škol z celé republiky a nesměli chybět ani závodníci z Pardubic. Naši čtyři borci vybojovali tři bronzové medaile, ale na vyšší příčky nám chybělo sportovní štěstíčko. Naši tři medailisté celkem hladce prošli až do semifinále. V semifinále v žákovské kategorii Jáchym Šubrt velmi pěkně kontroval a dařilo se mu držet krok se soupeřem, ale před koncem se vítězství přehouplo na druhou stranu. Mezi staršími juniory bronz vybojoval Martin Špaňúr, který našel recept na svého soupeře ke konci. Skóre zápasu se mu už nepovedlo otočit. Mezi mladšími juniory ve sportovním boji také získal bronz Jiří Brož. Opět osudný semifinálový zápas, který byl taktickým bojem zkušených závodníků z žákovské kategorie. Stav zápasu se měnil každým okamžikem a bohužel pro Jirku se změnilo úplným konci zápasu a Jirka už neměl čas si vítězství vzít zpět.

Radek Kolář, hlavní instruktor Taekwon-Do ITF Pardubice
www.pardubice.taekwondo.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.10.

Obnova unikátní polygonální stodoly v Trstěnici je dokončena. V sobotu přivítala první návštěvníky

O záchranu památky se zasloužil Spolek archaických nadšenců. Finanční prostředky v hodnotě jednoho milionu korun na obnovu památky poskytl také Pardubický kraj, a proto na slavnostní akci nemohl chybět ani hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
27.3.

Vítězi krajského Zlatého erbu 2017 jsou Moravská Třebová, Semanín a Krouna

Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. V Pardubickém kraji bylo podáno dohromady 18 projektů. Do celostátního kola postupují Moravská Třebová, Semanín, Krouna. Vítězové celostátního kola budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 3. dubna 2017 v Hradci Králové.

Společnost celý článek
25.9.

Tripartita se zaměřila na nezaměstnanost

Na jedné straně je sice uspokojivé, že je nezaměstnanost v Pardubickém kraji za poslední měsíce citelně pod republikovým průměrem na 6,5 procentech, ale i tak to znamená 20 tisíc lidí bez práce.

Společnost celý článek
13.10.

Vamberké muzeum krajky rozšíří svou expozici

Je jedinou institucí v republice, která české krajkářství také prezentuje v uceleném sledu vývoje od konce 17. století.

Společnost celý článek
16.1.

Na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice vznikne díky podpoře získané z Evropské unie CENTRUM PRO ETIKU s mezinárodním týmem

„Motiv svébytné a nenahraditelné hodnoty člověka, který je v pozadí mnoha problémů etiky i politické filosofie, se přímo dotýká našich životů. Součástí výzkumu centra bude ale také kritická filosofická reflexe jevů jako rasismus, xenofobie nebo sociální (ne)spravedlnost,“ vysvětluje řešitelka projektu Mgr. Kamila Pacovská, Ph.D., z Katedry filosofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
14.10.

Také zahraniční studenti zahájili zimní semestr

Nejvíce zahraničních studentů (nepočítáme-li studenty ze Slovenské republiky) studuje na Fakultě ekonomicko-správní.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting