Mistrovství světa v požárním sportu hostil letos ruský Petrohrad.

15.9.

Mistrovství světa v požárním sportu hostil letos ruský Petrohrad.


České reprezentační družstvo profesionálních hasičů se muselo během 5 dnů utkat ve čtyřech tradičních disciplínách s konkurenty 15 družstev ze 14 zemí světa. Kromě zemí, které mají v požárním sportu dlouhou historii, jako je Rusko, Bělorusko, Polsko nebo Německo, si mohli čeští borci změřit síly i s kolegy z Jižní Korey nebo Turecka. Kolébkou požárního sportu je Rusko, i proto, na domácí půdě, postavili Rusové hned dva závodní týmy. V Rusku se požárnímu sportu věnují závodníci na profesionální úrovni, zatímco v jiných zemích, tak jako v Česku, je požární sport pro hasiče pouze součástí fyzické přípravy a samozřejmě velkým koníčkem. Hasiči si musejí plnit své pracovní povinnosti v rámci Hasičského záchranného sboru, převážně jsou to výjezdoví hasiči.
 
 
A jak to tedy celé dopadlo? Největším úspěchem byla pro naše závodníky disciplína běhu na 100 m s překážkami. Jakub Pěkný z HZS Ústeckého krajezaběhl nepřekonatelný čas 15,09 sec a stal se tak novým mistrem světa.Jeho čas se stal i novým národním rekordem.
 
Při naší tradičně nejsilnější disciplíně, požárním útoku, kde poslední roky vozí závodní družstvo domů zlaté medaile, se letos příliš nedařilo. Po napínavém boji jsme skončili pátí.
 
I štafety provázela letos smůla. Po prvním pokusu uklouzl Jakub Arvai v dešti na mokrém domečku a po pádu skončil v nemocnici s přetrhanými vazy. I přesto se nám nakonec podařilo díky druhé štafetě získat v této disciplíně bronzovou medaili.
 
V disciplíně výstup na věž, obsadila reprezentace mužů celkově třetí místo za družstvy z Ruska a Běloruska. Do semifinále postoupil z našich závodníků Kamil Bezruč.
 
Celkově nám naše výkony stačily na třetí místo.
 
Komu se naopak velmi dařilo, bylo reprezentační družstvo žen ze Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, tedy děvčata reprezentující dobrovolné hasiče. Ty musely obstát v konkurenci 9 družstev a podařilo se jim vybojovat celkově stříbrnou medaili. Druhé místo obsadili i v požárním útoku. Před ně se dostaly pouze domácí rusky.
 
Reprezentační družstvo HZS ČR bylo letos složeno z těchto sportovců: nstržm. Bc. Pavel Krpec HZS MSK, nstržm. Ing. Jakub Pěkný HZK ULK, nstržm. Jakub Arvai HZS MSK, nstržm. Bc. Václav Novotný HZS KHK, nstržm. Kamil Bezruč HZS MSK, nstržm. Bc. David Dopirák HZS PLK, nstržm. Bc. Karel Ryl HZS MSK. Toto družstvo doplnili tři dobrovolní hasiči ve složení Martin Lidmila, Vclav Divoš a Petr Grassl.

Nikol Zaoralová

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Ředitelka školy má být dle rodičů potrestána

Pro případ, že jim město nevyhoví, hrozí rodiče soudem. Radní však o potrestání ředitelky neuvažují.

Společnost celý článek
27.6.

Tréninkové byty ukazují cestu k samostatnému životu

Vážné duševní nemoci se u pacientů často rozvinou dříve, než stačí získat potřebné návyky pro samostatný život.

Společnost celý článek
31.10.

Univerzita Pardubice obohatí program vědeckého festivalu Týden vědy a techniky

Na programu je hned několik populárně-naučných přednášek nejen pro žáky základních a středních škol, ale i pro širokou veřejnost. Zájemci se v jednotlivých přednáškách seznámí např. s nejrůznějšími plísněmi, s nimiž se setkáváme každý den.

Společnost celý článek
1.11.

Hradec bude mít jako první specializované veterinární studium

Královéhradecký kraj na svých středních školách dlouhodobě podporuje odborné vzdělávání.

Společnost celý článek
16.5.

Čerpání rozpočtu Pardubického kraje za I. čtvrtletí 2007

Rada Pardubického kraje projednala výsledek hospodaření dle rozpočtu za první čtvrtletí letošního roku.

Společnost celý článek
18.9.

Fakultní nemocnice Hradec Králové dokončila dovybavení komplexního cerebrovaskulárního centra

Nová moderní lůžka zlepší komfort imobilních nemocných a sníží riziko poškození kožního krytu, které kromě bolesti ohrožuje nemocné septickými komplikacemi. Krom toho usnadní i péči o nemocné ze strany ošetřujícího personálu,“ vysvětluje výhody nové techniky MUDr. Dagmar Krajíčková, CSc., která je vedoucím lékařem komplexního cerebrovaskulárního centra FN Hradec Králové a také odborným garantem dokončovaného projektu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting