Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

3.11.

Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

Ve čtvrtek 3. a v pátek 4. listopadu 2016 budou v Tipsport Aréně v Pardubicích bojovat o titul mistra České republiky UNITOP ČR nejlepší policejní hokejisté. Klání se zúčastní devět týmů z České republiky a jeden tým Maďarska. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Ve skupině A budou soutěžit domácí policisté společného týmu Pardubického a Královéhradeckého kraje, Ústeckého kraje, Libereckého kraje, Plzeňského kraje a kraje Jihočeského. Skupinu B tvoří týmy hlavního města Prahy, kraje Vysočina, Olomouckého kraje, tým Ředitelství služby cizinecké policie a tým policistů Maďarska.

     Historicky první ročník mistrovství se konal právě zde, v Pardubicích a to v roce 2003. Tehdy soutěžilo také deset týmů a policisté z východních Čech se umístili na prvním místě. Historická tradice, že policisté pardubického a královéhradeckého ředitelství tvoří jeden „východočeský“ tým se drží od počátku soutěže až dodnes. Letos se koná již 14 ročník turnaje. Východočeši mají velmi dobrou bilanci, ze 13 ročníků byli šestkrát první, dvakrát druzí a dvakrát třetí. Proto, pokud najdete během dne čas, přijďte se na zápasy podívat! Určitě bude na co a vstupné je zdarma! I sám ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Jan Švejdar zve hokejové příznivce slovy: „Kromě zápasů, které budou probíhat celý čtvrtek a páteční dopoledne, připravujeme na páteční 13. hodinu „ZÁPAS OSOBNOSTÍ“ kde se objeví opravdu zvučná jména jak z hokejového světa, tak z nejvyššího vedení policie.“ Účast v zápase osobností nám přislíbil i sám policejní prezident genmjr. Tomáš TUHÝ. Ostatní účastníky all stars game se dozvíte zde, na webových stránkách zítra (tj. ve čtvrtek 3. listopadu 2016), stejně jako podrobný rozpis zápasů.

     Záštitu nad letošním ročníkem převzali – jak jinak v Pardubicích než HC Dynamo Pardubice, dále hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubice Martin Charvát, který se také zřejmě objeví na ledě v zápase osobností. „Ve sportu padají bariéry, sport sbližuje, sport je pro někoho životním stylem a já si myslím, že nesmíme zapomenout ani na pomoc druhým. Proto jsem se rozhodl oslovit přítomné možností dobrovolně přispět na Nadaci policistů a hasičů, která v současné době pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí“, uvedl dále plk. Jan Švejdar.

     Hrací systém je 10 družstev rozdělených do výše uvedených dvou skupin a hraje se systémem každý s každým. Hrací doba bude 2 x 15 minut a přestávka 3 minuty. Začíná se ve čtvrtek v sedm hodin ráno. Čtvrteční zápasy budou až do 18té hodiny, v pátek se bude hrát od osmé hodiny ranní do odpoledních přibližně 15ti  hodin. Finální časový harmonogram bude, jak je uvedeno výše, vložen sem na webové stránky ve čtvrtek ráno.  

     Na zápasy zve fanoušky i prezident Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovního svazu policistů a hasičů (UNITOP ČR) a zároveň  ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Vladislav HUSÁK: „Vzhledem k tomu, že se turnajů každoročně účastním osobně,  vím, že  to je opravdu podívaná, protože kraje reprezentují jen ti nejlepší z nejlepších. Je na místě také říci, že právě mistrovství republiky slouží jako výběr pro reprezentační tým, který shodou okolností hned následující den po pardubickém mistrovství odletí na mezinárodní turnaj  v ledním hokeji, který pořádá sportovní unie Ruska.“  O vysoké organizační kvalitě UNITOP ČR svědčí i to, že právě UNITOP ČR byl vyzván k pořádání „Světového poháru policistů v ledním hokeji“ v roce 2017, které se již podruhé uskuteční v Liberci, a to v dubnu 2017. Plukovník Husák dodává: „ ano, je to tak,  světový pohár  pořádáme již podruhé, uděláme vše potřebné, abychom zajistili jeho bezproblémový průběh ke spokojenosti všech.“

     Přijďte fandit! Čtvrtek (7:00 – 18:00)  a pátek (8:00 – 15:00) v pardubické Tipsport aréně. Vsup zdarma!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.3.

Pardubické Azylové domy získaly finance na nové pračky

V brzké době dostanou k dispozici dvě nové moderní pračky, které zvýší úroveň vybavenosti obou domů.

Společnost celý článek
4.3.

Dobrovolníci pro Den D 2008: veřejnost může stále hlasovat

Veřejnost může o sedmnáctém oceněném hlasovat až do 5. března tohoto roku

Společnost celý článek
26.11.

Východočeské loutky míří na seznam UNESCO

V současnosti je náš kraj v republice známý Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi. Navíc festival Loutkářská Chrudim je nejstarší kontinuálně trvající loutkářská přehlídka v Evropě.

Společnost celý článek
22.11.

Muzeum chystá na zámku knižní festival

První se pardubickým návštěvníkům představí komponované program novinářky Petry Procházkové.

Společnost celý článek
9.12.

Po vzoru Hradce odmítají drahá měřidla další města

V tomto způsobu řešení podpořilo ředitele Seidlera také celorepublikové teplárenské sdružení.

Společnost celý článek
2.3.

Deset let spolupráce s Prešovským krajem

Hlavním tématem byly zkušenosti místních samospráv se začleňováním obyvatel ze sociálně vyloučených lokalit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting