Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

3.11.

Mistrovství UNITOP ČR v ledním hokeji

Ve čtvrtek 3. a v pátek 4. listopadu 2016 budou v Tipsport Aréně v Pardubicích bojovat o titul mistra České republiky UNITOP ČR nejlepší policejní hokejisté. Klání se zúčastní devět týmů z České republiky a jeden tým Maďarska. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Ve skupině A budou soutěžit domácí policisté společného týmu Pardubického a Královéhradeckého kraje, Ústeckého kraje, Libereckého kraje, Plzeňského kraje a kraje Jihočeského. Skupinu B tvoří týmy hlavního města Prahy, kraje Vysočina, Olomouckého kraje, tým Ředitelství služby cizinecké policie a tým policistů Maďarska.

     Historicky první ročník mistrovství se konal právě zde, v Pardubicích a to v roce 2003. Tehdy soutěžilo také deset týmů a policisté z východních Čech se umístili na prvním místě. Historická tradice, že policisté pardubického a královéhradeckého ředitelství tvoří jeden „východočeský“ tým se drží od počátku soutěže až dodnes. Letos se koná již 14 ročník turnaje. Východočeši mají velmi dobrou bilanci, ze 13 ročníků byli šestkrát první, dvakrát druzí a dvakrát třetí. Proto, pokud najdete během dne čas, přijďte se na zápasy podívat! Určitě bude na co a vstupné je zdarma! I sám ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Jan Švejdar zve hokejové příznivce slovy: „Kromě zápasů, které budou probíhat celý čtvrtek a páteční dopoledne, připravujeme na páteční 13. hodinu „ZÁPAS OSOBNOSTÍ“ kde se objeví opravdu zvučná jména jak z hokejového světa, tak z nejvyššího vedení policie.“ Účast v zápase osobností nám přislíbil i sám policejní prezident genmjr. Tomáš TUHÝ. Ostatní účastníky all stars game se dozvíte zde, na webových stránkách zítra (tj. ve čtvrtek 3. listopadu 2016), stejně jako podrobný rozpis zápasů.

     Záštitu nad letošním ročníkem převzali – jak jinak v Pardubicích než HC Dynamo Pardubice, dále hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubice Martin Charvát, který se také zřejmě objeví na ledě v zápase osobností. „Ve sportu padají bariéry, sport sbližuje, sport je pro někoho životním stylem a já si myslím, že nesmíme zapomenout ani na pomoc druhým. Proto jsem se rozhodl oslovit přítomné možností dobrovolně přispět na Nadaci policistů a hasičů, která v současné době pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí“, uvedl dále plk. Jan Švejdar.

     Hrací systém je 10 družstev rozdělených do výše uvedených dvou skupin a hraje se systémem každý s každým. Hrací doba bude 2 x 15 minut a přestávka 3 minuty. Začíná se ve čtvrtek v sedm hodin ráno. Čtvrteční zápasy budou až do 18té hodiny, v pátek se bude hrát od osmé hodiny ranní do odpoledních přibližně 15ti  hodin. Finální časový harmonogram bude, jak je uvedeno výše, vložen sem na webové stránky ve čtvrtek ráno.  

     Na zápasy zve fanoušky i prezident Unie tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovního svazu policistů a hasičů (UNITOP ČR) a zároveň  ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Vladislav HUSÁK: „Vzhledem k tomu, že se turnajů každoročně účastním osobně,  vím, že  to je opravdu podívaná, protože kraje reprezentují jen ti nejlepší z nejlepších. Je na místě také říci, že právě mistrovství republiky slouží jako výběr pro reprezentační tým, který shodou okolností hned následující den po pardubickém mistrovství odletí na mezinárodní turnaj  v ledním hokeji, který pořádá sportovní unie Ruska.“  O vysoké organizační kvalitě UNITOP ČR svědčí i to, že právě UNITOP ČR byl vyzván k pořádání „Světového poháru policistů v ledním hokeji“ v roce 2017, které se již podruhé uskuteční v Liberci, a to v dubnu 2017. Plukovník Husák dodává: „ ano, je to tak,  světový pohár  pořádáme již podruhé, uděláme vše potřebné, abychom zajistili jeho bezproblémový průběh ke spokojenosti všech.“

     Přijďte fandit! Čtvrtek (7:00 – 18:00)  a pátek (8:00 – 15:00) v pardubické Tipsport aréně. Vsup zdarma!

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.1.

Startuje kampaň s názvem No a co?!

Cílem kampaně je poukázat na vysokou kvalitu práce lidí se zdravotním handicapem.

Společnost celý článek
23.6.

Euroklíč bude pomáhat i v Pardubickém kraji

V našem kraji je potenciálně dvanáct tisíc držitelů euroklíče.

Společnost celý článek
3.8.

O zelené kontejnery je v Pardubicích zájem

Do čtvrtého měsíce vstupuje pilotní projekt na separaci bioodpadu v některých pardubických domácnostech.

Společnost celý článek
26.1.

Síla se probouzí, Lego Star Wars přichází! Malé návštěvníky čeká v Paláci Pardubice víkend s hvězdnými válkami

„Staňte se alespoň na chvíli rytířem Jedi a vyzkoušejte si světelný meč anebo si vytvořte úžasný svět Star Wars z LEGA. V Paláci Pardubice na vás čeká speciální program na motivy vesmírné ságy plný soutěží a tematických dárků,“ říká Lucie Mikšovská, marketingová koordinátorka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
5.9.

Pardubice mohou díky schválení Strategického rámce MAP čerpat dotace pro oblast vzdělávání

Obec s rozšířenou působností (ORP) Pardubice má v tuto chvíli vypracován a Řídícím výborem MAP schválen Strategický rámec MAP, který obsahuje priority ve vzdělávání do roku 2023, ale i seznam investičních záměrů, které by školy rády v tomto programovém období realizovaly.

Společnost celý článek
5.2.

V nadcházejícím týdnu pozor na ledovku a mrznoucí déšť, říkají silničáři Pardubického kraje

V návaznosti na vývoj meteorologických modelů pro nadcházejících několik dní, silničáři Pardubického kraje informují řidiče o mrznoucích deštích a možném sněžení v nižších polohách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting