Mladí lidovci se pustili do Krause

16.2.

Mladí lidovci se pustili do Krause

Mladí lidovci se pustili do Krause

Mladí křesťanští demokraté (MKD) se včera ostře ohradili proti výrokům kontroverzního moderátora České televize Jana Krause. Kraus totiž ve svém pátečním pořadu uvedl: „Mladí lidovci, to si vůbec neumím představit, to jsou nějací zblouděnci a poblouzněnci.“ Podle předsedy MKD Petra Jurčíka jsou podobné výroky nejen urážející, ale i nevhodné, mimo jiné i z toho důvodu, že Mladí křesťanští demokraté jsou nejsilnější mládežnickou organizací hlásící se k politické straně v České republice. „Nesmysly o mladých lidovcích jsou typickou ukázkou Krausovy neznalosti a povrchnosti. Pan Kraus neustále bulvár kritizuje, ale dle jeho výroků lze soudit, že mezi jím a bulvárem neexistuje žádný rozdíl,“ uvedl Petr Jurčík. Ten společně s dalšími členy předsednictva MKD Krausovi nabídl, aby se v rámci svého vzdělávání vyjel podívat několik kilometrů za Prahu, kde by zjistil, kolik mladých lidí je v KDU-ČSL. „Nejhorší nemocí moderátora je neznalost. Rádi bychom z ní pana Krause vyléčili,“ uzavírá s úsměvem předseda Jurčík.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.5.

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

„Je tomu tak každý rok, lidé tuto tradici stále dodržují,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. Na letošní květen, především na konec měsíce, si svatbu naplánovalo zatím 18 párů, jeden pár pak chce uzavřít registrované partnerství. Díky službě Svatby on-line se však tento počet může ještě změnit.

Společnost celý článek
8.11.

Studenti z Pardubic předvedou své gastronomické umění v celostátní soutěži Svačina roku

Odborným garantem soutěže a předsedou poroty je i letos Mistr kuchař Vladimír Picka, který přibližuje použití tuňáka Rio Mare jako hlavní suroviny soutěže: „Tuňákové maso je lehké a chutné. Skvěle se hodí jako základ pro zdravé školní svačiny. Tuňák dává lidskému tělu významné množství minerálů, bílkovin a vitamínů“.

Společnost celý článek
11.1.

Od nového roku mají dvě střední školy nové ředitelky

Při setkání s ředitelkou a pedagogy moravskotřebovské školy informoval radní Bohumil Bernášek a vedoucí odboru školství Martin Kiss o plánovaných investicích v letošním roce. Dotazovali se také na náborové akce na jednotlivé obory do dalšího školního roku.

Společnost celý článek
15.1.

Talentové zkoušky zahájily přijímací řízení na střední školy

Studium na škole je velmi náročné. Kromě třiceti hodin teoretické gymnaziální výuky absolvují studenti šestnáct hodin sportovní přípravy týdně.

Společnost celý článek
16.9.

Vodovodní a kanalizační přípojky jsou na třídě Míru vyměněny

Město žadatelům proplatí polovinu vynaložené částky. Vzhledem k tomu, že práce prováděly různé firmy, bude u každé žádosti posuzováno, zda je cena díla v místě a čase obvyklá. U předražených zakázek se tedy může stát, že bude dotace krácena.

Společnost celý článek
19.1.

Děti tvořily Český rok

Z nejlepších bude ve finále sestavena publikace, která bude vypovídat o českých tradicích a zvycích během roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting