Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péče

22.6.

Mladý dobrovolník nahlížel pod pokličku sociální péče

Málokdy se setkáte s šestnáctiletým mladým mužem, který, ač je jeho životní cesta lemována rozchodem s vlastní rodinou a mnoha různými životními kotrmelci, má tak jasné plány a představy o svém životě jako Ladislav Samek. Chce vystudovat etopedii a pracovat s dětmi. Za ocenění své dobrovolnické práce v loňském roce dostal mimo jiné možnost strávit jeden pracovní den s radním pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavlem Šotolou a nahlédnout pod pokličku jeho práce.

Láďu k jeho aktivitám dovedli přátelé z Charity a také mezinárodní vzdělávací program vévody z Edinburghu (DofE). Součástí programu je totiž nejen rozvoj talentu, sport a dobrodružná expedice, ale také dobrovolnictví. Účastníci mezi sebou zásadně nesoutěží. Po úspěšném zvládnutí zvolené úrovně programu mladí lidé získávají Bronzovou, Stříbrnou či Zlatou cenu vévody z Edinburghu v podobě certifikátu s mezinárodní platností.

„Ladislava Samka navrhlo na ocenění Dobrovolnické centrum Oblastní charity v Chrudimi, pomáhal tam jak s dětmi, tak se seniory,“ říká radní Pavel Šotola. „Dobrovolnictví se věnují většinou holky, tak jsem tam byl jako jediný kluk docela potřebný,“ dodává Láďa.

S Pavlem Šotolou se během dne zúčastnil zasedání komise Rady Pardubického kraje pro integraci romské komunity a dalších etnických skupin a podíval se na jednání o ekologické výchově v novém pardubickém Ekocentru. „Bylo vidět, že je mu tato tematika blízká, sám má s integrací Romů své zkušenosti a ví, že zájem musí být na obou stranách, jinak to nejde. Do budoucna se chce věnovat dětem s poruchami chování. Doufám, že se mu jeho cíl podaří splnit a třeba ovlivní i víc mladých lidí, kteří se také zapojí do dobrovolnických aktivit,“ shrnuje setkání Pavel Šotola.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.3.

Nesnášíte ji, nebo bez ní neumíte žít? Tématem Jednoho světa 2014 je práce

Organizátorský tým z Šance pro Tebe, který se i v letošním roce ujal náročného úkolu celý festival produkčně zajistit, v programu upozorňuje především na film Olga 80.

Společnost celý článek
10.12.

Roman Línek zachraňuje tradiční české Vánoce

Línek tak přivítal aktivitu mladých lidí, kteří už několik dní obcházejí v převlecích sněhuláků města i ve východních Čechách.

Společnost celý článek
29.3.

Po rampě se v OC Futurum budou prohánět nejlepší jezdci BMX a Scooteringu, podpisy rozdají Horkýže Slíže

V průběhu celodenního programu bude možné zhlédnout exhibice na minirampě, kde se představí nejlepší jezdci ČR na BMX a koloběžkách.

Společnost celý článek
13.8.

Policie na 22. ročníku Cihelny

KRÁLÍKY – Největší ukázka nejmodernější techniky, výstroje a výzbroje policistů v našem regionu.

Společnost celý článek
28.6.

Den ozbrojených sil ČR tentokráte v Ústí

Představitelé Pardubického kraje se zúčastní slavnostního shromáždění u příležitosti oslav Dne ozbrojených sil.

Společnost celý článek
23.5.

Poprvé je rytířka krásného slova z Pardubic

Oceněné práce, jejichž tématem bylo „Jak je to s králem“, inspirované 700. výročím narození Karla IV., následně postoupily na přehlídku Klubu dětských knihoven, která se konala 18. května v Městské knihovně v Nové Pace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting