Mls Pardubického kraje 2009 vyhlášen

7.9.

Mls Pardubického kraje 2009 vyhlášen

Mls Pardubického kraje 2009 vyhlášen

Mls Pardubického kraje 2009 vyhlášen

Třetí ročník potravinářské soutěže Mls Pardubického kraje, která se uskutečnila v sobotu u příležitosti mezinárodní výstavy Koně v akci v areálu pardubického závodiště, zná vítěze. V sobotu odpoledne vyhlásili pořadatelé ze společnosti Agrovenkov výsledky. Odborníci vybírali ty nejchutnější „mlsy“ z 92 potravin od 25 výrobců.  Do hlasování zapojili rovněž návštěvníky. Veřejnosti nejvíce chutnala pudingová specialita nazvaná drobulka, sedlákův chleba a staročeská paštika. U odborníků bodovaly například hovězí šunka s pepřem¸ pernštýnský salám, šunková tlačenka, choceňské pomazánkové máslo s jogurtem, zázvorový med nebo vanilkové rohlíčky.   O nejvydařenějších výrobcích hlasoval pomocí anketního lístku také hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, který podporuje krajské potravinářské výrobce. Z jeho hodnocení vyšla nejlépe hovězí šunka s pepřem a salámový tvrdý sýr Pohoda z mlékárny Miltra. Hlas potravinářské firmě z Městečka Trnávky dal rovněž starosta této obce a současně předseda krajského výboru pro zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Neubauer. „Mls považuji za výbornou akci. Pomáhá propagaci zemědělských produktů. Lidé si uvědomují, že od prvovýrobců kupují kvalitní výrobky, jejichž výborná chuť nemá nic společného s potravinami v obchodních řetězcích,“ uvedl Václav Neubauer.     Radní Pardubického kraje zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil uvedl, že se porota nesoustředila pouze na chuť, vzhled a vůni potravin, ale brala v úvahu také kvalitu surovin. „Značku Mls Pardubického kraje jsme udělili nejkvalitnějším potravinářským výrobkům,“  potvrdil Václav Koblížek ze společnosti Agrovenkov.   „Zájem o soutěž pořádanou obecně prospěšnou společností Agrovenkov pozvolna roste. Ocenění výrobci totiž získají právo označovat vítězné výrobky logem kvality, které je regionální obdobou známé značky Klasa. Zákazníci tak při výběru zboží na první pohled poznají, že jde o kvalitní výrobek,“ dodal Koblížek.   Prvního ročníku potravinářské soutěže se zúčastnilo 22 potravinářských firem s 64 výrobky. Vloni porota vybírala již ze 65 výrobků od 25 vystavovatelů. Propagaci regionálních potravinářských výrobků podporuje Ministerstvo zemědělství ČR a Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.5.

Zápisy do školek startují už za pár dní

Elektronickou žádost je možné vyplnit na kontaktních místech, buď přímo v budově Magistrátu města Pardubic na odboru školství, kultury a sportu, nebo v každé mateřské škole,“ informuje o možnostech zápisů do pardubických školek náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce oblast školství spadá.

Společnost celý článek
27.9.

V Hradci připravují „lokální prohibici“

Připravovaná vyhláška má striktně vymezit městské lokality, kde bude požívání alkoholu omezeno.

Společnost celý článek
4.8.

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

Vedení města odmítá uvedená vyjádření a považuje je za nepravdivé a do jisté míry účelové.

Společnost celý článek
14.6.

Za sběr bioodpadu zdarma 50 kg kompostu

V současné době je sváženo 831 nádob s bioodpadem a průběžně se hlásí další zájemci.

Společnost celý článek
18.2.

Byla to opravdu dopravní nehoda?

Muž po nehodě odešel, ale později, když se mu věc rozležela v hlavě, se kolem dvacáté hodiny nechal raději ošetřit v nemocnici.

Společnost celý článek
15.1.

Řidiči kamionů nerespektovali zákaz a zablokovali Suchý Vrch

Celé pondělní dopoledne 14. ledna vyprošťovali hasiči uvízlé kamiony na Suchém Vrchu. Vozovka zde byla z důvodu popadaných stromů od nedělní noci uzavřena a neukáznění řidiči na ni vjeli i přes vyznačený zákaz. „Jednalo se o osm kamionů, které potom znemožnily průjezd sypačům i všem ostatním. I samotné vyprošťování pak probíhalo za poměrně nebezpečných podmínek,“ říká technik údržby ze společnosti Sovis Pavel Jerie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting