Molekulární biologie a její barevné kombinace

17.5.

Molekulární biologie a její barevné kombinace

Na letošním ročníku Beko Fresh festivalu, v rámci nabídky takzvané zážitkové gastronomie, ochutnáte jídla, která nejsou vůbec běžná a hned tak se k nim v restauracích nedostanete. Gastronomický směr, který všem objevovatelům nevšedních chutí přiblížíme, je takzvaná MOLEKULÁRNÍ MIXOLOGIE nebo také GASTRONOMIE TŘETÍHO TISÍCILETÍ. Pokud jste se s podobným výrazem ještě nesetkali, vězte, že se pod tímto názvem skrývá opravdu nevšední zážitek pro vaše chuťové pohárky i smysly. 
TYPICKÝM PROSTŘEDKEM V MOLEKULÁRNÍ KUCHYNI JE ZMĚNA SKUPENSTVÍ SUROVIN. 
Tento styl, který chápeme jako moderní a zábavný způsob přípravy jídel a nápojů, využívá běžné čerstvé suroviny společně s chemickými a fyzikálními postupy.  Když si v baru objednáme drink, jsme zvyklí, že dostaneme skleničku s tekutým nápojem, jenž  jsme  si  vybrali.  Jenže tady je to jinak. Na Beko Fresh festivalu nás světem molekulární mixologie provede Tomáš Kubíček. 
„Molekulární mixologie bourá zažité metody. Naše koktejly se tak mění například v pěnu, želé, kaviárové kuličky, cukrovou vatu nebo zmrzlinu. Nejde tedy o znehodnocení jídla chemikáliemi, ale pouze o úpravu pokrmů, která má za cíl vytvořit netradiční stravu. Dnes už si drink umí namíchat každý sám. Ty, které připravujeme my, ale jen tak nikdo neumí,“ vysvětluje Tomáš Kubíček, který je ověnčen spoustou cen v oblasti barmanství, založil školicí centrum Česká barmanská škola, a 15 let se věnuje posouvání gastronomie za hranice smyslového chápání.
MOLEKULÁRNÍ CUKRÁRNA
Ve stánku drinků třetího tisíciletí Barman.cz potěší nabídka i vaše děti, a to především hrou barev, které zde budou hlavní inspirací při vytváření svěžích tónů sorbetu, kouřících drinků nealkoholických skupenství s nepřeberným výběrem dochucovadel a zálivek. 
Co nás letos čeká v kouzelném světě Tomáše Kubíčka? 
„V minulém ročníku jsem se chtěl popasovat s mistry kuchaři, a proto jsem si vybral téma Česká kuchyně, jako např. svíčková nebo rajská. Letos se neomezím pouze na jedno téma, a budu se soustředit na návrat ke koktejlům, v kterých pojedu pestře a v barvách. Prioritou bude poznávat nové chutě v pevných drincích, jako třeba B52 v kostce, Campari nudle s pomerančovým kaviárem, jahodové daiquiri ve rtěnce, Mojito v explodující kouli s plovoucí mátou. Nebude chybět ani celá řada molekulárních variací připravovaných přímo před zraky návštěvníků, jako např. Aperol spritz s mangem v pusince, několik druhů sorbetů, které budu připravovat z čerstvých surovin za doprovodu kouřících efektů kapalného dusíku, např. avokádová margarita s granátovým jablkem a kokosem, Piña colada s jahodovým kaviárem a korálovou oplatkou. Samozřejmostí budou velmi populární kouřící drinky. Nezapomenu na děti, pro které připravím hned několik pestrobarevných variant,“ dodává Tomáš Kubíček, jenž se inspiroval například v Mexiku. Zde jej uchvátila jeho syrovost a nekonečná barevnost. 
„Moje živá vystoupení budou v duchu Live art show - spojení umění a graffiti. Budu vytvářet různé druhy molekulárních jednohubek, sorbetů, pěn, ovocných pyré a jedlých květů, které ve finále utvoří společnou kompozici sladkého, malířského díla. Servis se bude odehrávat přímo na stole tak, aby si svou účast užili nejen přihlížející návštěvníci festivalu, ale i vybraní hosté, kterým poodhalím pokličku tajemství molekulární mixologie,“ poznamenal Kubíček, jenž se loni objevil na festivalu poprvé. Potěšil jej zájem o nové věci, nespoutanost a bezprostřednost návštěvníků.
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JE VÝHODNĚJŠÍ
Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut , Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky. 
Cena vstupenky v předprodeji (100 Kč za osobu) zahrnuje navíc lákavý bonus v podobě „školy čepování piva“ Pilsner Urquell s pravým Masterem Bartenderem! 
VSTUPNÉ: 
Na místě: 100 Kč jednodenní vstup (České Budějovice, Liberec)
Na místě: 150 Kč jednodenní vstup (Pardubice, Plzeň)
Předprodej s bonusem: 100 Kč vč. vstup +  škola čepování piva Pilsner Urquell
ZTP a děti do 130 cm vstup zdarma
TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH FESTIVALŮ
Plzeň, 19. – 20. 5. 2018 (OC Plaza Plzeň)
Liberec, 26. – 27. 5. 2018 (Sportovní areál VESEC)
České Budějovice, 9. -  10. 6. 2018 (Výstaviště České Budějovice)
Pardubice, 16. -  17. 6. 2018 (Dostihové závodiště)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.6.

Neoprávněně nakládali s uhynulými zvířaty

Sedmatřicetileté ženě a o šest let staršímu muži sdělili svitavští kriminalisté obvinění z přečinu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

Společnost celý článek
8.3.

Náměstek ministra podpořil optimalizaci školství

Žáci, kteří neprokáží studijní předpoklady, začnou uvažovat také o jiných typech škol.

Společnost celý článek
9.5.

Kup mamince kytičku, zavolej svému tátovi

Plakáty v ulicích jsou vyjádřením potřeby soudržnosti rodin. „Tato aktivita mateřských center je jedinečnou příležitostí, jak se v dnešní hektické době zastavit a věnovat svůj čas nejbližším – tedy rodičům. Vždyť dobré vztahy v rodině a upevňování mezigeneračního soužití jsou tím nejlepším vzorem pro mladou generaci,“ uvedl radní Pavel Šotola.

Společnost celý článek
13.12.

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Akce je součástí projektu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na podporu technických a přírodovědných oborů.

Společnost celý článek
5.10.

Biskupické kaléšek aneb slivovicefest

Ani jednou zde zatím nescházel pan Radko Martínek. Přijížděl jako poslanec, ministr a letos poprvé pozdravil hosty jako hejtman

Společnost celý článek
14.5.

Vědec z české neurolaboratoře bojuje o prvenství v mezinárodní soutěži

Výzkumu mozku a jeho mentálnímu rozvoji se Tomáš Zdechovský a jeho tým věnuje sedm let a o jeho metody projevují velký zájem zahraniční psychologové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting