Moravská Třebová má poprvé „svého hejtmana“

24.10.

Moravská Třebová má poprvé „svého hejtmana“

Moravská Třebová má poprvé „svého hejtmana“

Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) suverénně vyhrála volby do pardubického krajského zastupitelstva. Získala téměř třicet šest procent hlasů a v 45členném krajském zastupitelstvu 19 mandátů. Občanská demokratická strana (ODS) naproti tomu s necelými dvaceti jedna procenty a 11 mandáty zcela propadla za očekáváním. Lidovecká Koalice pro Pardubický kraj s 18,5 procenty obdrží 9 mandátů a komunisté s 13 procenty budou mít šest zastupitelů. Víc stran se do zastupitelstva kraje nedostalo. Nejvýraznější osobností je určitě kandidát na hejtmana Radko Martínek za ČSSD, který je zároveň dle preferenčních hlasů nejpopulárnější politik kraje. Úspěch Radka Martínka těší především obyvatelé Moravské Třebové. Nový hejtman je totiž ve Třebové doma. „Jsem rád, že se hejtmanem stal někdo od nás. Když budeme mít z města vlastního hejtmana, je to samozřejmě přínosné,“ říká starosta města Moravská Třebová Josef Ošťádal. Sociální demokraty volila v Moravské Třebové více než polovina lidí, kteří přišli k urnám. „Máme poprvé „svého hejtmana“. Jde jistě o velký úspěch Moravské Třebové jako města a regionu Moravskotřebovska a Jevíčska. Je to hejtman nás všech – občanů, levice i pravice,“ sdělil místostarosta města Miloš Izák. Moravskotřebovský místostarosta Václav Mačát si od spolupráce s Radko Martínkem ve funkci hejtmana mnoho slibuje: „Věřím, že se nám s jeho podporou podaří realizovat záměry a projekty významné pro další rozvoj našeho města a celého regionu.“ Radko Martínek ve Třebové žije, je členem městského zastupitelstva a v letech 1994 – 1998 byl zvolen starostou Moravské Třebové. „Celá rodina jsme volila pana Martínka. Pro naše město toho udělal hodně. Je to přímý chlap, stojí si za svojí věcí, a je Třebovák jako my,“ říká obyvatelka Moravské Třebové. Výsledky voleb jsou velkým překvapením zejména pro ČSSD, která si může teď vybírat, s kým sestaví v Pardubicích novou krajskou vládu. „Děkuji spoluobčanům za jejich ohromnou podporu v krajských volbách. Výsledky hlasování jsou pro mne velikým závazkem i povzbuzením v práci,“ řekl Radko Martínek. Kromě Radko Martínka zasedne do nového zastupitelstva Pardubického kraje z Moravské Třebové komunista Miroslav Krejčí, občanský demokrat Milan Stejný a Josef Jílek za Koalici pro Pardubický kraj.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.7.

Sloužíme v Chorvatsku

Ptáte se proč je to informace, kterou byste měli vědět?

Společnost celý článek
16.1.

Pardubické labutě čeká kroužkování

Od 23. do 27. ledna budou v Pardubicích a v Hradci Králové ptáky odchytávat, vážit, měřit a kroužkovat.

Společnost celý článek
15.6.

Česká Třebová přispěje na vybavení Orlickoústecké nemocnice

Přístroje pořízené především v letech 2003 až 2005 postupně zastarávají.

Společnost celý článek
11.5.

Království železnic se rozroste o zmenšené Pardubicko

Projekt, modeláři, prostor i dodavatelé jsou na chystané novinky připraveni. Chybí už jen peníze. Království železnic se proto rozhodlo zkusit je získat od lidi, svých nadšených fanoušků, kteří se sem i několikrát ročně vrací. Jak? Prostřednictvím crowdfundingové kampaně na HitHitu. Stránku celého projektu pak můžete najít zde: http://www.HITHIT.cz/Pardubicko-v-Kralovstvi (viz také vložený QR kód).

Společnost celý článek
23.2.

Sedmý ročník Zdravé nemocné přírody má své vítěze, opět bodovaly stálice z holického gymnázia

Mezi žáky prvního stupně základních škol, tedy dětí ve věku 7 – 10 let, zvítězil Adam Papoušek z pardubické školy Josefa Ressela. A právě Pardubice jej inspirovali při volbě tématu – auta pod Zelenou bránou. Za ním se umístily Gabriela Mikulášová a Johana Halamková.

Společnost celý článek
15.10.

Na pardubickém letišti se po sto letech objevil blériot

V letovém plánu letounu samozřejmě figuruje i Kašparův nejslavnější let z Pardubic do Prahy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting