Moravská Třebová nyní voní Holandskem

14.5.

Moravská Třebová nyní voní Holandskem

Moravská Třebová nyní voní Holandskem

Chcete ochutnat Holandsko všemi svými smysly? Pokud ano, rozjeďte se rychle do Moravské Třebové. Právě tady totiž probíhají od čtvrtka 13. do soboty 15. května „Holandské dny“, které nabízí jak místním obyvatelům, tak i návštěvníkům města ochutnávku specialit ze země větrných mlýnů, tulipánových polí a sýrů Ve čtvrtek již ochutnali a ještě dnes mohou zájemci okusit pravé holandské a vlaardingenské speciality během speciálního zvýhodněného poledního menu, které pro Třebovskou restauraci a restauraci Excalibur sestaví holandští kuchaři. „V jídelníčku nebudou chybět pokrmy z ryb, mořských plodů nebo z masa. V sobotu 15. května pak upeče pro návštěvníky festivalu Zabíjačka aneb Jak bývalo veselo na zámku i v podzámčí, pravý holandský pekař tradiční vafle a takzvané ocelové sušenky,“ sdělil manažer ekonomického rozvoje města Miroslav Netolický. Bude také možno ochutnat pravý vlaardingenský likér nebo nakládané sledě (herinky), kterými se Vlaardingen - jako kdysi tradiční rybářské město - proslavil po celém Holandsku. Tyto všechny pochutiny budou servírovat dámy oděné v tradičních, bohatě zdobených vlaardingenských krojích. Jako důkaz proniknuvšího skotského vlivu pak vystoupí na zámku holandský dudák, člen Amsterdamského dudáckého sboru se svou sólovou kreací. Pro zájemce je připravena kvizová soutěž o ceny. Moravská Třebová spolupracuje se svým partnerským městem Vlaardingen už osmnáct let na mnoha společných projektech jak kulturních, tak vzdělávacích a sportovních akcích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.8.

Prešovský kraj se představí na pardubickém závodišti

Pro návštěvníky stánku budou připraveny audiovizuální prezentace a tiskoviny přibližující jeho zajímavosti a krásy.

Společnost celý článek
4.5.

Do Hradce dorazí desetitisíce fanoušků helikoptér a motorsportu

Organizátoři obou akcí připraví návštěvníkům v sobotu 14. května nezapomenutelné zážitky a program letových a automobilových ukázek znovu zkoordinují tak, aby diváci nepřišli o to nejlepší ani z jedné akce. Mezi oběma programy bude návštěvníky převážet turistický vláček, který v loňském roce udělal radost mnoha dětem a seniorům.

Společnost celý článek
19.9.

Krajem projedou historická vozidla

Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Společnost celý článek
3.6.

Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou

Těšit se můžete také na kuchařskou show šéfkuchaře Romana Pauluse z restaurace Alcron, která pod jeho vedením již dvakrát získala michelinskou hvězdu.

Společnost celý článek
26.11.

Zákazníkům ČEZ bude sloužit Ombudsman

S podáním na Ombudsmana ČEZ se nyní může obrátit kterýkoliv zákazník, který nebyl spokojen

Společnost celý článek
29.1.

99 x ZBYŠEK SION

Zbyšek Sion se narodil před 80 lety v Poličce. Již na studiích jeho tvorba vynikla nad dobový průměr a dodnes je mimořádně ceněná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting