Moravská Třebová se opět stane „městem fotografií“

5.6.

Moravská Třebová se opět stane „městem fotografií“

Moravská Třebová se opět stane „městem fotografií“

Fotofestival Moravská Třebová patří k nejvýznamnějším festivalům fotografií v České republice. Jeho letošní jubilejní, v pořadí již desátý ročník se uskuteční od 6. června do 30. července a nese motto: „Ti kteří odešli, ale stále mají co říci + fotokluby“ „Cílem projektu je popularizace fotografické tvorby jednotlivců a fotografických sdružení. Jedním z nejdůležitějších cílů projektu je navázání vzájemných pracovních, odborných, ale i osobních kontaktů, které by měly tvořit nezbytnou a přitom solidní základnu pro vzájemnou komunikaci a spolupráci,“ sdělil hlavní organizátor Fotofestivalu Rudolf Zukal „Hlavními taháky fotofestivalu roku 2009 budou výstavy fotografií již zesnulých autorů jako jsou pánové Josef Sudek, Václav Jírů, K.O. Hrubý, Jiří Platenka a Ladislav Kryl. Ze současných autorů se představí Miroslav Kolátor, Roman Ungr, Petr Šulc, všichni z Náchoda. Dále pak Jan Kufa z Jablunkova a moje maličkost,“ dodal Zukal. Stěžejním bodem programu jsou výstavy, přednášky a fotosoutěž Salon na šňůrách, které se mohou zúčastnit všichni přítomní autoři. Přihlášená díla v průběhu festivalu ohodnotí a vyhlásí odborná porota, vítězové si odnesou hodnotné ceny. Návštěvníci se rovněž mohou těšit na přednášku PhDr.Věry Matějů „Význam prací Josefa Sudka a Václava Jírů“. Mimo to se bude konat přednáška Antonína Hinšta, na téma Přínos pro fotografii moravských fotografů. V rámci fotofestivalu představí své snímky také sedm fotoklubů (Fotoklub Černá slunečnice, Praha; Fotoklub Litovel Fotoklub OBZOR Žilina…), prezentovat se budou také hosté z Polska a Slovenska. Pořadatelství se jako v předešlých letech zhostí moravskotřebovská Galerie umělecké fotografie ve spolupráci s městem Moravská Třebová. Akci podporují Ministerstvo kultury ČR, Středisko amatérské kultury Impuls v Hradci Králové, Zdravé město Moravská Třebová, Kulturní služby Moravská Třebová a další. Zahájení festivalu proběhne 6. června v 9.30 hodin v moravskotřebovském městském muzeu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.6.

Hasiči stále pomáhají v zaplavených oblastech na Moravě

K protržení hráze naštěstí nedošlo a nasazení čerpadla nebylo potřeba.

Společnost celý článek
28.5.

Většina obyvatel příští rok na dani z nemovitosti ušetří

Vyhláška, která stanoví koeficienty pro daň z nemovitostí na území Pardubic se naposled měnila v roce 2008.

Společnost celý článek
4.10.

Hejtmanské medaile pro hasičské mistry a za celoživotní přínos

„Je nutné ocenit významné reprezentanty našeho kraje, mezi které zcela jistě patří Sbor dobrovolných hasičů Zbožnov. Jedná se o čerstvé mistry republiky v požárním sportu a několikanásobné mistry republiky v mládežnických kategoriích. Reprezentují nás však i na mezinárodní úrovni, a to velmi dobře“ sdělil hejtman Martin Netolický k prvnímu vyznamenání. Dalším oceněným je Martin Lidmila, který je několikanásobným mistrem republiky a absolutním mistrem ČR za rok 2016 v běhu na 100 metrů s překážkami.

Společnost celý článek
19.1.

Pardubice opět rozveselí GRAND Festival smíchu

Výsledky festivalu budou vyhlášeny v rámci závěrečného Galavečera smíchu, který už podvanácté natočí Česká televize, jež ho odvysílá v posunutém přímém přenosu na programu ČTart. Večerem diváky provedou Hynek Čermák, Petra Janečková, Veronika Macková a Jana Ondrušková.

Společnost celý článek
5.5.

Krajští a okresní hasiči pokřtili své prapory

Při slavnostní mši byl požehnán i krajský prapor dobrovolných hasičů.

Společnost celý článek
15.10.

Pardubický kraj sídlí již i v Bruselu

Pardubický kraj má od čtvrtka minulého týdne své zastoupení při Evropské unii, a to přímo v jejím sídle, v Bruselu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting