Moravskotřebovský zámek láme rekordy

26.8.

Moravskotřebovský zámek láme rekordy

Od zahájení letošní turistické sezony navštívilo expozice moravskotřebovského zámku - Středověkou mučírnu, Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny, Poklady Moravské Třebové a zcela novou expozici Barevná planeta - již deset tisíc návštěvníků. Tím jubilejním desetitisícím se stali ve středu 25. srpna manželé Zdenka a František Krejčí s vnoučaty Kristýnkou a Vojtou ze Zábřehu. „Z ocenění máme velkou radost. Je to nádherné, vůbec jsem to nečekali. Po památkách jezdíme už dlouho, ale ještě nikde jsme neměli takové štěstí. Rádi chodíme po hradech a zámcích,“ uvedla Zdenka Krejčí. „Tip na moravskotřebovský zámek jsme získali na internetu, kde jsem si našel i podrobné informace. V Zábřehu je ale všeobecně známo, že se v Moravské Třebové nachází spousta pěkných památek a samozřejmě zámek,“ prohlásil František Krejčí. „Upoutávku na Alchymistickou a Středověkou expozici jsem slyšel také na rádiu, to byl asi ten první impuls zajet do Moravské Třebové. Mimo zámku se chceme jít také podívat na Hřebeč a Hřebečské důlní stezky. Uvidíme jak nám vyjde čas,“ dodal pan Krejčí. Od moravskotřebovského starosty Josefa Ošťádala pak převzali propagační materiály města, jako bonus si zdarma prohlédli zámeckou expozici Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny. Zámek v Moravské Třebové se již čtvrtou sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby. V roce 2006 byla ve sklepeních zámku vybudována interaktivní expozice Středověká mučírna, v roce 2007 Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny, minulý rok Poklady Moravské Třebové. Letos se návštěvníkům otevřela zbrusu nová expozice Barevná planeta. Zámek otevírá své brány v deset hodin ráno, poslední prohlídka zámeckých expozic je o půl páté. K příjemnému posezení můžete i po zavírací době renesančního zámku využít stylovou zámeckou kavárnu s venkovním posezením, kde si v klidu vypijete elixíry lásky, síly či štěstí. Ty menší potěší přilehlé dětské hřiště.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.7.

Policisté u dětí na táboře

Nejprve si povídali o policii, kde se s ní mohou děti setkat a jak vlastně pomáhá a chrání.

Společnost celý článek
31.5.

Už jste si někdy přivoněli k Solnému květu z Mallorky? Na Beko Fkvět z Mallorky je oficiální solí Beko Fresh fresh festivalu ho i ochutnáte, protože Solný estivalu 2018

K solnému květu se nejenom, díky rozmanité škále příchutí čichá, ale hlavně se používá k dochucení jídel – konkrétně se s ním solí. Velmi vzácná sůl, často označovaná jako „královna solí“ nebo „kaviár mezi solemi“ se získává na Mallorce neobvyklým způsobem. Je nesmírně zdravá a má jedinečnou vlastnost zvýraznit přirozenou chuť pokrmů.

Společnost celý článek
20.4.

Univerzita Pardubice hostí mezinárodní seminář věnovaný výbušinám

„Stejně jako v předchozích letech i tento 19. ročník semináře umožní jak výměnu nejnovějších odborných informací a poznatků v oboru, tak vytvoří vhodné prostředí pro setkání a navázání osobních kontaktů mladých odborníků z různých zemí,“ komentuje tradiční mezinárodní setkání prof. Ing. Svatopluk Zeman, DrSc., z Ústavu energetických materiálů Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, který setkání již téměř dvě dekády každý rok v Pardubicích organizuje.

Společnost celý článek
4.10.

Co spojuje Remosku, stavebnici Merkur a lehký kulomet vzor 26?

Patronem výstavy je 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu. „Naše muzeum ve Vysokém Mýtě se specializuje nejen na vysokomýtské konstruktéry, ale na technické sbírky obecně.

Společnost celý článek
9.1.

ROP Severovýchod: Loni proplaceno přes dvě miliardy korun, v regionu jsou nové vlaky, silnice, dopravní terminály, muzea…

V Pardubickém kraji byla loni dokončena rekonstrukce městského muzea v České Třebové, hlineckého Betlému, středověké tvrze Orlice v Letohradě, dělostřelecké tvrze Hůrka u Králík či Afrického muzea Emila Holuba v Holicích. Dobudovalo se i centrum turistického ruchu na Dolní Moravě a další projekty.

Společnost celý článek
29.3.

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Ve vodě je Arnošt jako doma, nyní může začít sbírat první zkušenosti za volantem automobilu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting