Moravskotřebovský zámek láme rekordy

26.8.

Moravskotřebovský zámek láme rekordy

Od zahájení letošní turistické sezony navštívilo expozice moravskotřebovského zámku - Středověkou mučírnu, Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny, Poklady Moravské Třebové a zcela novou expozici Barevná planeta - již deset tisíc návštěvníků. Tím jubilejním desetitisícím se stali ve středu 25. srpna manželé Zdenka a František Krejčí s vnoučaty Kristýnkou a Vojtou ze Zábřehu. „Z ocenění máme velkou radost. Je to nádherné, vůbec jsem to nečekali. Po památkách jezdíme už dlouho, ale ještě nikde jsme neměli takové štěstí. Rádi chodíme po hradech a zámcích,“ uvedla Zdenka Krejčí. „Tip na moravskotřebovský zámek jsme získali na internetu, kde jsem si našel i podrobné informace. V Zábřehu je ale všeobecně známo, že se v Moravské Třebové nachází spousta pěkných památek a samozřejmě zámek,“ prohlásil František Krejčí. „Upoutávku na Alchymistickou a Středověkou expozici jsem slyšel také na rádiu, to byl asi ten první impuls zajet do Moravské Třebové. Mimo zámku se chceme jít také podívat na Hřebeč a Hřebečské důlní stezky. Uvidíme jak nám vyjde čas,“ dodal pan Krejčí. Od moravskotřebovského starosty Josefa Ošťádala pak převzali propagační materiály města, jako bonus si zdarma prohlédli zámeckou expozici Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny. Zámek v Moravské Třebové se již čtvrtou sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby. V roce 2006 byla ve sklepeních zámku vybudována interaktivní expozice Středověká mučírna, v roce 2007 Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny, minulý rok Poklady Moravské Třebové. Letos se návštěvníkům otevřela zbrusu nová expozice Barevná planeta. Zámek otevírá své brány v deset hodin ráno, poslední prohlídka zámeckých expozic je o půl páté. K příjemnému posezení můžete i po zavírací době renesančního zámku využít stylovou zámeckou kavárnu s venkovním posezením, kde si v klidu vypijete elixíry lásky, síly či štěstí. Ty menší potěší přilehlé dětské hřiště.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.12.

Město je připraveno na štědrovečerní procházku

Hodinu před štědrovečerní půlnocí se Pernštýnské náměstí rozezní tradičním nočním zpíváním.

Společnost celý článek
25.3.

Chrudim: obchvat, stabilní nemocnice, zázemí pro seniory

První muži radnic“ se shodli na chybějících kapacitách v zařízeních pro seniory.

Společnost celý článek
22.4.

Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

V současné době tu tedy chodci přecházet smějí, ovšem se zvýšenou opatrností.

Společnost celý článek
14.3.

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi v Pardubicích a Chrudimi

Proč v dnešní době trpíme tolika nemocemi? A co má společného porod s imunitou? Dokument Mikroporod přibližuje vědecké poznatky o vlivu způsobu porodu na zdraví lidstva a získal za to hlavní cenu Ekotopfilmu Grand Prix. „Film Mikroporod má možná trošku zavádějící název, ve filmu totiž porod neuvidíte. Za to se dozvíte hodně o zdraví, imunitě a dopadu, jaký má způsob příchodu na svět nového človíčka na společnost,“ uvedl svůj postřeh organizátor festivalu Vlasta Ševr.

Společnost celý článek
6.2.

Město systematicky bojuje proti hlodavcům

Díky taktice, která přijde během dvou let zhruba na 140 tisíc korun a střídá se při ní celoplošná a ohnisková deratizace, se městu daří držet populaci škůdců v přijatelných mezích.

Společnost celý článek
3.5.

Reakce primátora Pardubic na dopis J. Tvrdíka

Komunikaci s Vámi beru jako svoji další životní zkušenost. Pochopil jsem, že lež je Vaším běžným způsobem vyjadřování.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting