Moravský masopust oživí Litomyšl

6.11.

Moravský masopust oživí Litomyšl


Ochotníci z Moravských Knínic zahrají divadelní inscenaci Po všem hovno, po včelách med, aneb Vostatkové sód v sobotu 7. prosince od 19:30 v Litomyšli (Klenutý sál Zámeckého pivovaru).


V období masopustu ořechovského venkova se ve Vácinově hospodě řeší opilství, pověry, drby, rvačky a spory mezi mužským a ženským světem. Divadelníci si vybrali hru dramatika Vlastimila Pešky. Ten se inspiroval v povídkové knize Slovácko sa súdí.


Příběhy nadčasových vesnických pří doprovází moravské lidové písně a cimbálová muzika. Divadelníci hrají s humorem a nadsázkou vyzdvihují naději, která umírá poslední.  


V průběhu večera návštěvníky obohatí výstava obrazů zahraničních malířů. Umělci tvořili na letošním soustředění v Tisové. Po skončení divadla rytíř Toulovec provede zájemce Litomyšlí.


Vstupenky stojí 100 Kč a lze je zakoupit na místě. Výtěžek benefičního večeru nezisková organizace Dobré divadlo vloží do pohádek pro děti v Litomyšli a v Hradci Králové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.3.

Kouzlo řemeslných oborů: Plastikář

Žáci se naučí obsluhovat a seřizovat stroje na zpracování plastů, tvořit jednodušší programy pro číslicově řízené stroje i používat speciální nástroje.

Společnost celý článek
28.5.

Kraj podporuje soutěž dovedností handicapovaných lidí

Abilympiáda je soutěží pracovních dovedností lidí se zdravotním postižením a dětí i mládeže s nějakým handicapem.

Společnost celý článek
19.2.

Garáž vytočila při premiéře českých hokejistů 400 piv

Garáž totiž získala v těchto dnech od Plzeňského Prazdroje ocenění za dlouholetou spolupráci v péči o pivo.

Společnost celý článek
3.8.

Kulturní památky v aglomeraci mohou získat téměř miliardu

„Kunětická hora je už pátým významným projektem, který začal s naší podporou stavební práce. Čilý ruch můžete v těchto dnech vidět například na Příhrádku v Pardubicích nebo v Muzeu Východních Čech v Hradci Králové. Roste také zbrusu nový Depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích Ohrazenicích a dokončen bude za pár dnů projekt Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové,“ říká manažer ITI Miroslav Janovský.

Společnost celý článek
18.12.

Transformace domovů začíná ve Slatiňanech

Mentálně postižení lidé, kteří dosud žijí v ústavu, se budou stěhovat do samostatných domků nebo bytů.

Společnost celý článek
4.4.

Místo odkupu starých budov kraj vážně zvažuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Zajištění kvalitní péče pro obyvatele Moravské Třebové a rychlé vyřešení majetkoprávních záležitostí je důležité také pro nového ředitele nemocnice Pavla Havíře.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting