Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

Představitelé města Luže na Chrudimsku řeší vážný problém. Jakmile přestala letošní dlouhá zima, vyrazili neznámí vandalové na čtyřkolkách a terénních motorkách do okolní přírody i ulic města Luže, kde svým arogantním způsobem jízdy ohrožují chodce včetně malých dětí. Vrcholem bylo jejich víkendové ježdění na čtyřkolkách v parku pod poutním kostelem.


„Každý den řeším stížnosti na jízdu těchto strojů po místech, kde nemají co dělat. Nejhorší je, že řidiči těchto strojů jsou bezohlední, myslí si, že jsou páni na vozovce a ohrožují jak pěší a cyklisty,“ posteskl si starosta města Luže Radek Zeman, které je známé lázeňstvím a klidem.


„Vrchol bylo víkendové ježdění po parku pod kostelem Na Chlumku. Než dokázala zasáhnout státní policie, byli výtržníci už zase někde jinde,“ říká naštvaně starosta města Luže Radek Zeman, podle kterého stát neměl jízdu těchto čtyřkolek v žádném případě legalizovat. „Ježdění na čtyřkolkách na speciálně upravených okruzích nám nevadí. Nám vadí, pokud někdo bezohledně rozjezdí park nebo les, přejede zemědělcům po zasetém poli nebo lidem zahradě,“ dodal starosta Zeman.

Výtržníkům, vandalům a zlodějům chtějí udělat konec
Vedení města tak po sérii vloupání a vandalství připravuje s dalšími dvěma městy Skuteč a Proseč společnou městskou policii, která by si měla na pořádek v Luži a okolí konečně posvítit. Starosta Zeman doufá, že i v Luži klesne kriminalita podobně jako v Lázních Bohdaneč, kde si tamní strážníci vybudovali svými zásahy respekt a pořádek.   
„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.8.

Kyseliny jsou zinventarizovány, na ostatním se ještě pracuje

Pravděpodobně v noci ze 4. na 5. září 2007 se uskuteční převoz nebezpečných odpadů z Chvaletic k likvidaci do spalovny v Ostravě

Společnost celý článek
5.5.

Den Evropy 2010 v Pardubicích

Každoročně 9. května slaví členské státy Evropské unie Den Evropy jako připomínku podpisu Schumannova plánu

Společnost celý článek
9.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Klára Klose – Obrazy, plastiky

Klára Klose se narodila v Kroměříži. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, pod vedením prof. Jiřího Vlacha a mistra Vladimíra Groše. Dále absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde ji velice ovlivnil sochař Karel Nepraš. Svoji práci představila na více než 20 samostatných i kolektivních výstavách doma i v zahraničí.

Společnost celý článek
14.4.

Do moderní nemocnice patří také informační recepce

Čtvrteční otevření infokiosku pokračovalo setkáním s primáři.

Společnost celý článek
18.3.

Dvouplošníky připomenou kulaté výročí

V letošním roce jejich elegantní vystoupení, doprovázené kouřovými efekty, připomene i osmdesáté výročí prvního vzletu tohoto cvičného dvouplošníku, jehož první exemplář se do vzduchu premiérově vznesl v dubnu 1934.

Společnost celý článek
4.2.

České stromy čelí náporu kácení

Potíž je v tom, že se majitelé o stromy nestarají a špatný stav stromu pak řeší jeho pokácením.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting