Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

Představitelé města Luže na Chrudimsku řeší vážný problém. Jakmile přestala letošní dlouhá zima, vyrazili neznámí vandalové na čtyřkolkách a terénních motorkách do okolní přírody i ulic města Luže, kde svým arogantním způsobem jízdy ohrožují chodce včetně malých dětí. Vrcholem bylo jejich víkendové ježdění na čtyřkolkách v parku pod poutním kostelem.


„Každý den řeším stížnosti na jízdu těchto strojů po místech, kde nemají co dělat. Nejhorší je, že řidiči těchto strojů jsou bezohlední, myslí si, že jsou páni na vozovce a ohrožují jak pěší a cyklisty,“ posteskl si starosta města Luže Radek Zeman, které je známé lázeňstvím a klidem.


„Vrchol bylo víkendové ježdění po parku pod kostelem Na Chlumku. Než dokázala zasáhnout státní policie, byli výtržníci už zase někde jinde,“ říká naštvaně starosta města Luže Radek Zeman, podle kterého stát neměl jízdu těchto čtyřkolek v žádném případě legalizovat. „Ježdění na čtyřkolkách na speciálně upravených okruzích nám nevadí. Nám vadí, pokud někdo bezohledně rozjezdí park nebo les, přejede zemědělcům po zasetém poli nebo lidem zahradě,“ dodal starosta Zeman.

Výtržníkům, vandalům a zlodějům chtějí udělat konec
Vedení města tak po sérii vloupání a vandalství připravuje s dalšími dvěma městy Skuteč a Proseč společnou městskou policii, která by si měla na pořádek v Luži a okolí konečně posvítit. Starosta Zeman doufá, že i v Luži klesne kriminalita podobně jako v Lázních Bohdaneč, kde si tamní strážníci vybudovali svými zásahy respekt a pořádek.   
„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Rezignoval náměstek primátora Pardubic

Udělal jsem chybu a musím si ten kalich hořkosti vypít až do dna.

Společnost celý článek
15.3.

Jarní Srdíčkové dny pomáhají vážně nemocným dětem

Jako už tradičně se Univerzita Pardubice připojuje k zimní sbírce Srdíčkové dny, která se letos uskuteční v týdnu od 19. do 23. března a jejíž výtěžek je určen na pomoc vážně nemocným dětem.

Společnost celý článek
18.11.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku v Paláci Pardubice

Nachystán je i doprovodný program. Při příležitosti této události vystoupí domácí kuchařka Karolína Kamberská, autorka nové knihy Jídlo jako vášeň, se kterou budete mít možnost vybrané její recepty ochutnat, nebo si nechat její novou knihu podepsat. Dále se můžete těšit na vystoupení dětí z Kroužků Východní Čechy nebo ze školy Svítání.

Společnost celý článek
15.5.

Děti ze Svítání se bavily na golfu

Po skončení obou turnajů se uskutečnila dražba výrobků dětí a sponzorských darů.

Společnost celý článek
27.1.

Generál Verner přijede diskutovat o letišti Pardubice

Konference proběhne v úterý 2. února od 9 hodin v rytířském sálu Mázhaus na zámku v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting