Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

Představitelé města Luže na Chrudimsku řeší vážný problém. Jakmile přestala letošní dlouhá zima, vyrazili neznámí vandalové na čtyřkolkách a terénních motorkách do okolní přírody i ulic města Luže, kde svým arogantním způsobem jízdy ohrožují chodce včetně malých dětí. Vrcholem bylo jejich víkendové ježdění na čtyřkolkách v parku pod poutním kostelem.


„Každý den řeším stížnosti na jízdu těchto strojů po místech, kde nemají co dělat. Nejhorší je, že řidiči těchto strojů jsou bezohlední, myslí si, že jsou páni na vozovce a ohrožují jak pěší a cyklisty,“ posteskl si starosta města Luže Radek Zeman, které je známé lázeňstvím a klidem.


„Vrchol bylo víkendové ježdění po parku pod kostelem Na Chlumku. Než dokázala zasáhnout státní policie, byli výtržníci už zase někde jinde,“ říká naštvaně starosta města Luže Radek Zeman, podle kterého stát neměl jízdu těchto čtyřkolek v žádném případě legalizovat. „Ježdění na čtyřkolkách na speciálně upravených okruzích nám nevadí. Nám vadí, pokud někdo bezohledně rozjezdí park nebo les, přejede zemědělcům po zasetém poli nebo lidem zahradě,“ dodal starosta Zeman.

Výtržníkům, vandalům a zlodějům chtějí udělat konec
Vedení města tak po sérii vloupání a vandalství připravuje s dalšími dvěma městy Skuteč a Proseč společnou městskou policii, která by si měla na pořádek v Luži a okolí konečně posvítit. Starosta Zeman doufá, že i v Luži klesne kriminalita podobně jako v Lázních Bohdaneč, kde si tamní strážníci vybudovali svými zásahy respekt a pořádek.   
„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.1.

Kryt CO by v mrazech posloužil pardubickým bezdomovcům

V krytu na Dubině, který má město pro takovéto krizové situace vytipován, by lidé bez střechy nad hlavou našli vše, co potřebují – lůžka, teplo i sociální zařízení. „Je to jeden ze stálých krytů CO. Je v něm 30 lůžek a je trvale připraven. Na zprovoznění by nám stačila hodina,“ řekl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Kyncl.

Společnost celý článek
10.5.

Nejlepší pivo a nejlepší jídlo, i to je letošní Beko Fresh festival

V průběhu Beko Fresh festivalu 2018 se budete moci setkat s mnoha uznávanými výčepními a finalisty soutěže Master Bartender, kteří vystoupí na živých show, jako například vítězka několika mezinárodních soutěží o nejlepšího výčepního Veronika Mikésková. Veřejnosti se představí i sládci plzeňského pivovaru Václav Berka, Pavel Zítek, Vojtěch Homolka. Pod vedením zkušených výčepních si všichni návštěvníci se vstupenkami z předprodeje mohou sami zdarma vyzkoušet, jak správně načepovat Pilsner Urquell!

Společnost celý článek
1.2.

Vojáky po návratu z Afgánistánu pozdravil i hejtman

Sídlem 14. brigády logistické podpory, která spolu s dalšími armádními útvary v Afghánistánu působila, jsou Pardubice.

Společnost celý článek
10.1.

Hejtman se postaví za zachování pošt na venkově

Pošta je vedle obecního úřadu, fary a školy základem fungování každé obce,“ řekl hejtman Netolický.

Společnost celý článek
22.11.

Muzeum chystá na zámku knižní festival

První se pardubickým návštěvníkům představí komponované program novinářky Petry Procházkové.

Společnost celý článek
7.3.

Návrh územního plánu čeká na připomínky

O vypořádání těchto připomínek pak bude rozhodovat zastupitelstvo města. „Termín veřejného projednávání zatím nelze odhadnout, ale budeme o něm včas informovat,“ slíbila Karolína Koupalová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting