Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

28.5.

Motorkáři na čtyřkolkách si udělali z parku v Luži závodní dráhu

Představitelé města Luže na Chrudimsku řeší vážný problém. Jakmile přestala letošní dlouhá zima, vyrazili neznámí vandalové na čtyřkolkách a terénních motorkách do okolní přírody i ulic města Luže, kde svým arogantním způsobem jízdy ohrožují chodce včetně malých dětí. Vrcholem bylo jejich víkendové ježdění na čtyřkolkách v parku pod poutním kostelem.


„Každý den řeším stížnosti na jízdu těchto strojů po místech, kde nemají co dělat. Nejhorší je, že řidiči těchto strojů jsou bezohlední, myslí si, že jsou páni na vozovce a ohrožují jak pěší a cyklisty,“ posteskl si starosta města Luže Radek Zeman, které je známé lázeňstvím a klidem.


„Vrchol bylo víkendové ježdění po parku pod kostelem Na Chlumku. Než dokázala zasáhnout státní policie, byli výtržníci už zase někde jinde,“ říká naštvaně starosta města Luže Radek Zeman, podle kterého stát neměl jízdu těchto čtyřkolek v žádném případě legalizovat. „Ježdění na čtyřkolkách na speciálně upravených okruzích nám nevadí. Nám vadí, pokud někdo bezohledně rozjezdí park nebo les, přejede zemědělcům po zasetém poli nebo lidem zahradě,“ dodal starosta Zeman.

Výtržníkům, vandalům a zlodějům chtějí udělat konec
Vedení města tak po sérii vloupání a vandalství připravuje s dalšími dvěma městy Skuteč a Proseč společnou městskou policii, která by si měla na pořádek v Luži a okolí konečně posvítit. Starosta Zeman doufá, že i v Luži klesne kriminalita podobně jako v Lázních Bohdaneč, kde si tamní strážníci vybudovali svými zásahy respekt a pořádek.   
„Nechceme na nic čekat. Věříme, že strážníci během krátké doby nastolí ve městě pořádek,“ uzavřel starosta Luže Radek Zeman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.6.

Učíme děti myslet! Začíná další sezóna programovacích kempů

Cílem Akademie programování je přivést děti k programování, aby dokázaly měnit svět pomocí technologií.

Společnost celý článek
6.11.

Děti z Telecího se vrací ke kořenům

Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům, takový je název společného projektu malotřídních škol z Telecího, Korouhve a Oldříše.

Společnost celý článek
23.11.

Silničáři dokončili rekonstrukci mostu u Vysoké

Po rekonstrukci se výrazně zvýšila bezpečnost mostu. Projíždět po něm budou moci pouze automobily do 3,5 tuny.

Společnost celý článek
28.4.

Řidič náraz do sloupu nepřežil

Ke kolizi dvou osobních vozidel došlo jen několik desítek metrů před hlavní bránou chemického závodu v pardubickém Semtíně.

Společnost celý článek
30.3.

Anketa Čtenář roku 2017 má svého vítěze

V úterý 28. 3. krajská knihovna slavnostně vyhlásila vítěze ankety Čtenář roku 2017. O titul se ucházelo osm babiček, z nichž knihovnice vybraly paní Milenu Kánskou. „Paní Kánská navštěvuje knihovnu s vnučkou pravidelně jednou měsíčně. Vnučce často četla knížky, a tak v ní vzbudila lásku ke knihám.

Společnost celý článek
20.11.

Krajinný plán kladrubského hřebčína: věc veřejná!

Pro Národní hřebčín bude vypracován krajinný plán, který do budoucna stanoví směr obnovy krajiny...

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting