Multikulturní týden v Pardubicích

4.5.

Multikulturní týden v Pardubicích

Multikulturní týden v Pardubicích

V Pardubicích v těchto dnech probíhá Multikulturní týden 2011. Zahájen byl 29. dubna tanečním večerem na Hronovické scéně, 6. května ho v Divadle 29 zakončí čečenská hudební skupina Ekvátor. Hlavními organizátory akce jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, jedním z partnerů je i město Pardubice. Samotná radnice je organizátorem čtyř akcí z kompletního programu Multikulturního týdne. V neděli 1. května se ve společenském sále radnice představili tanečníci tanga z Buenos Aires a v pondělí 2. května měla vernisáž výstava honduraské malířky Evy Pineda v prostorách Zelené brány. V pátek 6. května pak bude zmiňovaný společenský sál patřit orchestru gamelan a vystoupení indonéských tanečnic, tedy programu, který město Pardubice připravilo společně s Velvyslanectvím Indonéské republiky v ČR. Poslední akcí, která časově nezapadá do programu Multikulturního týdne, ale rozhodně se ponese ve stejném duchu, pak bude ve čtvrtek 19. května koncert uruguayského kytarového dua Umbral. Jeho vystoupení se uskuteční v prostorách pardubického zámku. Vedle mnoha dalších akcí, které jsou součástí Multikulturního týdne, stojí za zmínku Multikulturní jarmark, jehož dějištěm bude v pátek 6. května Pernštýnské náměstí. Prodejci z celého světa budou nabízet ochutnávky tradičních kuchyní a rukodělné výrobky. Vystoupí zde mnoho zajímavých hudebníků, tanečníků a můžete se zúčastnit soutěže ve skládání vlajek EU – Vlajkohraní. Cílem Multikulturního týdne je zprostředkovat různými formami setkávání cizinců s majoritní společností a podpořit je ve společném soužití. Jeho podrobný program je k dispozici na internetových stránkách www.ipardubice.cz v sekci Zveme vás.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.2.

Kraj finančně podpoří provoz občanských poraden

Občanská poradna v Pardubicích je občanským sdružením, poradny jsou zřizovány místními charitami.

Společnost celý článek
13.5.

Univerzita Pardubice je součástí Multikulturního týdne

Univerzita Pardubice se připojuje k 10. ročníku festivalu Multikulturní týden, který dnes začal v Pardubicích. Vysokoškoláci a pedagogové představí své terénní práce a projekty například na konferenci Sociocon nebo během přehlídky filmů Antropofest, který založili absolventi Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
30.9.

Burza filantropie opět zavítá do Ústeckoorlicka

Podzimní kolo burz navazuje na letní, které se konalo v Pardubicích a Chrudimi. Dobročinné setkání v Ústí nad Orlicí doplní také Burza filantropie ve Svitavách, do ní mohly podobně hlásit své projekty neziskovky z celého tamního okresu.

Společnost celý článek
11.10.

Stavba multioborového pavilonu je v třetině

Dokončena bude v říjnu 2014. Následně se do zbrusu nového pavilonu přestěhují oddělení nemocí plicních a tuberkulózy, infekční oddělení, stomatochirurgie a zubní pohotovost. Podle potřeby může v budoucnu sloužit i jiným oddělením při dalších fázích rekonstrukce nemocnice.

Společnost celý článek
21.11.

Památeční strom pro Jakuba Jakoubka

Ve čtvrtek 20. listopadu byl v krásném prostředí českotřebovského parku Javorka vysazen strom.

Společnost celý článek
7.6.

7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film

V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting