Multikulturní týden v Pardubicích

4.5.

Multikulturní týden v Pardubicích

Multikulturní týden v Pardubicích

V Pardubicích v těchto dnech probíhá Multikulturní týden 2011. Zahájen byl 29. dubna tanečním večerem na Hronovické scéně, 6. května ho v Divadle 29 zakončí čečenská hudební skupina Ekvátor. Hlavními organizátory akce jsou Centrum na podporu integrace cizinců pro Pardubický kraj a Europe Direct Pardubice, jedním z partnerů je i město Pardubice. Samotná radnice je organizátorem čtyř akcí z kompletního programu Multikulturního týdne. V neděli 1. května se ve společenském sále radnice představili tanečníci tanga z Buenos Aires a v pondělí 2. května měla vernisáž výstava honduraské malířky Evy Pineda v prostorách Zelené brány. V pátek 6. května pak bude zmiňovaný společenský sál patřit orchestru gamelan a vystoupení indonéských tanečnic, tedy programu, který město Pardubice připravilo společně s Velvyslanectvím Indonéské republiky v ČR. Poslední akcí, která časově nezapadá do programu Multikulturního týdne, ale rozhodně se ponese ve stejném duchu, pak bude ve čtvrtek 19. května koncert uruguayského kytarového dua Umbral. Jeho vystoupení se uskuteční v prostorách pardubického zámku. Vedle mnoha dalších akcí, které jsou součástí Multikulturního týdne, stojí za zmínku Multikulturní jarmark, jehož dějištěm bude v pátek 6. května Pernštýnské náměstí. Prodejci z celého světa budou nabízet ochutnávky tradičních kuchyní a rukodělné výrobky. Vystoupí zde mnoho zajímavých hudebníků, tanečníků a můžete se zúčastnit soutěže ve skládání vlajek EU – Vlajkohraní. Cílem Multikulturního týdne je zprostředkovat různými formami setkávání cizinců s majoritní společností a podpořit je ve společném soužití. Jeho podrobný program je k dispozici na internetových stránkách www.ipardubice.cz v sekci Zveme vás.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.7.

Saxána a Lexikon kouzel na Festivalu fantazie

Saxána a Lexikon kouzel vstoupí do českých kin 15. září.

Společnost celý článek
5.8.

V Poličce se vrátí zpátky v čase o stodvacet let

Nechte se v rámci prohlídky vtáhnout do časů, kdy nebyly mobilní telefony, výtahy nahrazovaly rumpály a cestou do bytu jste museli zdolat 194 schodů. A co když si dole vzpomenete – vypla jsem žehličku nebo kde mám klíče?

Společnost celý článek
26.2.

Pardubice připravují radikální přestavbu letního stadionu u Tyršových sadů.

Město má plán, jak vzkřísit letní stadion u Tyršových sadů.Studie řeší nejen území stadionu, ale i plochu po zbourané hale ČSTV a areálu jatek v sousedství.

Společnost celý článek
3.3.

Řídil Favorita s 5,07 promile

Řidič sice po kolizi vůz zastavil, aby se ovšem v mžiku pokusil z místa nehody ujet.

Společnost celý článek
25.5.

Spojenci přes české území pojedou mezi 27. a 30. květnem cestou do Pobaltí na cvičení Saber Strike 2016.

„Musíme zásadně navýšit své výdaje na obranu. Dosavadní jedno procento HDP, i s drobným pomalým nárůstem prakticky znamená, že své závazky budeme jako Česko schopni naplňovat až za řadu let,“ říká předseda Iniciativy pro evropské hodnoty Petr Kolář.

Společnost celý článek
9.11.

V Pardubicích jednají urbanisté o veřejných prostranstvích

Zvláštním veřejným prostranstvím v našem kraji je i krajina pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem, která nyní usiluje o zápis na listinu UNESCO. „Tam je už urbanismus daný pětisetletou historií a je potřeba ho ctít, případně revitalizovat a udržovat,“ dodal Línek, který je předsedou Rady památky hřebčína.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting