Multikulturní týden začíná v latinsko-americkém rytmu

15.5.

Multikulturní týden začíná v latinsko-americkém rytmu


V pátek začíná festival Multikulturní týden 2013, jehož cílem je představit Pardubákům kultury z různých koutů světa, podpořit ve městě setkávání majoritní společnosti s cizinci a prožít netradiční zážitky. Festival proběhne v Pardubicích již počtvrté a letošní nabídka akcí je opět velmi rozmanitá  a lákavá. Diváci se mohou těšit na výstavy, workshopy, jarmark, sport, hudbu, tanec, filmy, ochutnávky a mnoho dalšího.

Festival nabídne jednak tradiční akce, např. slavnostní zahájení, mezinárodní sportovní den, multikulturní jarmark, a jednak akce nové, např. dvojjazyčné čtení pohádek ve spolupráci s Východočeským divadlem Pardubice, francouzský den ve spolupráci s Alliance Francaise de Pardubice. Organizátoři festivalu jsou Centrum na podporu integrace cizinců, Europe Direct Pardubice, statutární město Pardubice a firma Foxconn CZ. Mediálními partnery je Pardubický deník a Český rozhlas Pardubice. Stejně jako v loňském roce, i letos festival získal záštitu primátorky města Pardubic a hejtmana Pardubického kraje.


V pátek 17. května v odpoledních hodinách (15 – 16 hod.) proběhne v přízemí obchodního centra AFI Palace Pardubice upoutávka na celý festival. Tančit bude Ugandan dancers band - Joseline Amutuhaire a Merculate Katushabe z ugandského kmene Ankole. Tanečnice představí různé druhy tanců z východní Afriky za doprovodu bubnů Tomáše Ondrůška - přední český perkusionista  a pedagog pražské AMU.


V 18 hodin pak bude oficiálně zahájen festival v Kulturním domě Hronovická. Program, který bude tentokrát v latinsko-americkém duchu, představí čeští i zahraniční interpreti a skupiny. Kolumbijské tance zatančí Maria Angelica De la Hoz, José Luis Jimenéz zahraje a zazpívá se svou kapelou písně z Latinské Ameriky, mexické lidové tance předvede taneční skupina Dvorana a Jazz Band Jindřicha Pavlíka ze ZUŠ Pardubice-Polabiny zahraje latinsko-americkou hudbu.         

                                                     
Do Pardubic zavítá jako čestný host Čechoargentinec, Dr. Juan Braun - dobrodruh, novinář   a spisovatel, cestovatel a šaman, ale také pedagog na Harvardu a Karlově Univerzitě a poradce zemědělců v Latinské Americe.


Během letošního ročníku festivalu se organizátoři rozhodli podpořit rozvojový projekt Praga-Haiti, zabývající se výstavbou studní s pitnou vodou na Haiti. Projekt realizuje občanské sdružení Fidcon z Jablonného nad Orlicí. Vybírat se budou finanční prostředky na výstavbu jedné konkrétní studny na Haiti. Během slavnostního večera proběhne aukce originálních děl z Haiti, jejíž výtěžek bude věnován právě na tyto účely. Aukci podpoří svou účastí i multikulturní miss Monika Leová (Blesk Česká Miss Earth 2013) s českými a vietnamskými kořeny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.7.

Kam hlásit černé skládky či poškozené značení, se kterým se setkáte na dovolené?

Závažnějším problémem jsou však především nelegální skládky, které v odlehlejších místech vznikají. Mohou to být pytle s nebezpečným obsahem nebo jakýkoliv jiný odpad, který vyžaduje odbornou likvidaci – staré elektrospotřebiče, nepotřebné vybavení laboratoří, stavební suť apod. Nelegální skládky se často plní i pneumatikami – jen letos na jaře jich dobrovolníci v rámci akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko nasbírali téměř 18 000.

Společnost celý článek
20.8.

Budislav zažila den plný překvapení

Koordinátoři z Pardubického, Královéhradeckého a kraje Vysočina přivezli interaktivní opilé brýle, zařízení navozující opilost a také motocyklový trenažér.

Společnost celý článek
17.7.

Veřejnosti bude představena příprava strategického plánu rozvoje města

Tématem setkání bude nejen samotná strategie, ale také příprava města a jeho partnerů na zdárné využití prostředků z Evropské unie po roce 2014.

Společnost celý článek
28.8.

Noviny Lanškrounsko.cz budou vycházet zdarma

V pondělí 24. srpna se sešli členové redakční rady, aby společně pokřtili první číslo novin.

Společnost celý článek
22.3.

Využijte příležitosti a přihlaste se na Schwarzkopf Elite Model Look 2019 v Paláci Pardubice

Uznávaný modelingový projekt Elite Model Look odstartuje letošní castingy v pardubickém Paláci Pardubice. 1. dubna 2019 od 15 hodin proběhne první casting a zúčastnit se ho můžete i vy. Jaká jsou kritéria pro soutěžící?

Společnost celý článek
8.3.

Přednáška: „Etudy ze života jedné osamělé hvězdy“

Prof. Mikulášek ke své přednášce říká: „Jak viděli naši životodárnou hvězdu – Slunce – naši předkové? Společně se zamyslíme nad tím, zda se vůbec někdy budeme procházet po povrchu Slunce, i nad tím proč Slunce svítí, a jak to že se vlastní tíhou nezbortí. Seznámíme se s minulostí naší denní hvězdy a s vyhlídkami života na Zemi v nejbližších několika miliardách let“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting