Multikulturní týden začíná v latinsko-americkém rytmu

15.5.

Multikulturní týden začíná v latinsko-americkém rytmu


V pátek začíná festival Multikulturní týden 2013, jehož cílem je představit Pardubákům kultury z různých koutů světa, podpořit ve městě setkávání majoritní společnosti s cizinci a prožít netradiční zážitky. Festival proběhne v Pardubicích již počtvrté a letošní nabídka akcí je opět velmi rozmanitá  a lákavá. Diváci se mohou těšit na výstavy, workshopy, jarmark, sport, hudbu, tanec, filmy, ochutnávky a mnoho dalšího.

Festival nabídne jednak tradiční akce, např. slavnostní zahájení, mezinárodní sportovní den, multikulturní jarmark, a jednak akce nové, např. dvojjazyčné čtení pohádek ve spolupráci s Východočeským divadlem Pardubice, francouzský den ve spolupráci s Alliance Francaise de Pardubice. Organizátoři festivalu jsou Centrum na podporu integrace cizinců, Europe Direct Pardubice, statutární město Pardubice a firma Foxconn CZ. Mediálními partnery je Pardubický deník a Český rozhlas Pardubice. Stejně jako v loňském roce, i letos festival získal záštitu primátorky města Pardubic a hejtmana Pardubického kraje.


V pátek 17. května v odpoledních hodinách (15 – 16 hod.) proběhne v přízemí obchodního centra AFI Palace Pardubice upoutávka na celý festival. Tančit bude Ugandan dancers band - Joseline Amutuhaire a Merculate Katushabe z ugandského kmene Ankole. Tanečnice představí různé druhy tanců z východní Afriky za doprovodu bubnů Tomáše Ondrůška - přední český perkusionista  a pedagog pražské AMU.


V 18 hodin pak bude oficiálně zahájen festival v Kulturním domě Hronovická. Program, který bude tentokrát v latinsko-americkém duchu, představí čeští i zahraniční interpreti a skupiny. Kolumbijské tance zatančí Maria Angelica De la Hoz, José Luis Jimenéz zahraje a zazpívá se svou kapelou písně z Latinské Ameriky, mexické lidové tance předvede taneční skupina Dvorana a Jazz Band Jindřicha Pavlíka ze ZUŠ Pardubice-Polabiny zahraje latinsko-americkou hudbu.         

                                                     
Do Pardubic zavítá jako čestný host Čechoargentinec, Dr. Juan Braun - dobrodruh, novinář   a spisovatel, cestovatel a šaman, ale také pedagog na Harvardu a Karlově Univerzitě a poradce zemědělců v Latinské Americe.


Během letošního ročníku festivalu se organizátoři rozhodli podpořit rozvojový projekt Praga-Haiti, zabývající se výstavbou studní s pitnou vodou na Haiti. Projekt realizuje občanské sdružení Fidcon z Jablonného nad Orlicí. Vybírat se budou finanční prostředky na výstavbu jedné konkrétní studny na Haiti. Během slavnostního večera proběhne aukce originálních děl z Haiti, jejíž výtěžek bude věnován právě na tyto účely. Aukci podpoří svou účastí i multikulturní miss Monika Leová (Blesk Česká Miss Earth 2013) s českými a vietnamskými kořeny.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Výbor regionů o budoucnosti rozpočtu i dotací EU

Aktuálně se výbor zabýval i japonskou katastrofou a vývojem v Africe.

Společnost celý článek
19.12.

Blbec k večeři naposledy pobaví pardubické diváky

Hra Blbec k večeři diváky zavádí do domácnosti bohatého nakladatele Pierra Brochanta, který má spolu se svými přáteli zvláštní zálibu v pořádání pravidelných „večeří blbců“, na které každý přivádí své nové objevy. Žádný z „blbců“ samozřejmě netuší, proč byl ve skutečnosti pozván. Jednoho dne se však tento Pierrův koníček poněkud zkomplikuje a zprvu dekadentní legrácka pro pobavení začne nabírat na obrátkách …

Společnost celý článek
1.2.

Mistrovství v saunových ceremoniálech s mezinárodní účastí se blíží

Dlouhodobě usilujeme o popularizaci správného saunování v ČR. Od roku 2008 šíříme osvětu zážitkového, nevšedního saunování a saunových ceremoniálů.

Společnost celý článek
28.7.

Léto na statku

Každý pátek je možné shlédnout vystoupení folkových a country kapel.

Společnost celý článek
8.1.

Radio Orlicko rozšiřuje pokrytí FM signálem

Dosud rádio vysílalo přímo z Ústí nad Orlicí. Vzhledem terénnímu reliéfu pokrýval FM signál hlavně blízké okolí měst Ústí nad Orlicí a Česká Třebové

Společnost celý článek
29.3.

Pardubice obhájily titul Město pro byznys

Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom. V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting