Multimediální kiosky v kraji zlepší služby nejenom turistům

1.2.

Multimediální kiosky v kraji zlepší služby nejenom turistům


 Slavnostního odhalení multimediálního informačního kiosku se dnes v příjezdové hale pardubického vlakového nádraží chopili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický spolu s krajským radním zodpovědným za cestovní ruch René Živným. Kraj si od patnácti nově instalovaných kiosků za 2,218 milionů korun slibuje nadstandardní informační servis nejenom pro turisty, ale i veřejnost. Projekt spolufinancovaný 92,5 procenty z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod realizovala na území kraje Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ).


     „Multimediální informační kiosky budou sloužit především cestující veřejnosti, a to 24 hodin denně. To znamená i v době, kdy mají turistická informační centra dávno po pracovní době. Je to jeden z dalších kroků kraje, jak zlepšit služby nejenom pro turisty v regionu. Na panelech se mi navíc líbí, jak propojují podstatné informace. Nejenom, že si zde snadno vyhledáte například konkrétní turistický cíl, ale také způsob dopravy k němu i nazpět,“ nastínil fungování kiosků hejtman Martin Netolický.


     Na všech kioscích je vstupní obrazovka s osmi tlačítky. Ta fungují jako odkazy na turistický portál kraje, portály turistických oblastí, měst a obcí, ale i na webové prezentace jednotlivých vybraných turistických atraktivit v okolí či stránky věnované samosprávě. Z úvodní obrazovky se uživatel dostane velmi snadno také k informacím o jízdních řádech (IDOS) či na veřejnoprávní zpravodajský portál (ČT 24).


     „Kiosky jsou umístěny v centrech měst a v turisticky atraktivních lokalitách jako například ve Slatiňanech, Litomyšli, nebo na Dolní Moravě. Obsah vstupních obrazovek se v jednotlivých oblastech liší, aby byla primárně zajištěna lokální prezentace. Uživatel však může také překliknout na jiný kiosek a získá velmi jednoduše k dispozici obsah všech informačních kiosků v Pardubickém kraji. Z místa, kde se právě nachází, tak může plánovat výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí,“ představil další funkce nových multimediálních informačních kiosků krajský radní René Živný.
     Pardubický kraj by chtěl ve spolupráci s DSVČ do budoucna využívat kiosky také jako médium, na kterém se dají prezentovat upoutávky na zajímavé kulturně společenské akce a významné události.
Turistické oblasti, kde jsou kiosky v Pardubickém kraji umístěny:


· Pardubicko - nádraží ČD v Pardubicích, Krajská knihovna v Pardubicích,
Lázně Bohdaneč, Holice
· Chrudimsko - Hlinecko - Chrudim, Slatiňany, Hlinsko
· Orlické hory a Podorlicko – Letohrad
· Českomoravské pomezí - Nové Hrady, Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička, Moravská Třebová
· Králický Sněžník - Králíky, Dolní Morava

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Obratnost a sílu malých sportovců prověří v OC Futurum sobotní Kids Gladiator Race nanečisto

Gladiator Race nanečisto v královéhradeckém centru Futurum si malí sportovci budou moci vyzkoušet nadcházející sobotu mezi 11. a 17. hodinou. Autentickou atmosféru závodů navodí série překážek a pohybových stanovišť. Akce se koná ve spolupráci s organizací Sportvisio, vstupné je zdarma.

Společnost celý článek
12.4.

Dialog oboustranně upevňuje morální hodnoty

Pražský arcibiskup Dominik Duka je mimo jiné členem Etického fóra České republiky.

Společnost celý článek
28.3.

Divadlo podpoří Světový den porozumění autismu

V pondělí 3. dubna pak bude v pardubických ulicích následovat Den v modrém, který začne v 9.15 hodin na Pernštýnském náměstí Modrým průvodem. Zapojit se do něj mohou všichni, kteří chtějí podpořit potřebu pomoci osobám s poruchami autistického spektra. Průvod bude přibližně v 10.00 hodin zakončen společným vypouštěním modrých balónků před budovou ČSOB Pojišťovny.

Společnost celý článek
21.5.

Kraj finančně podpoří obce zasažené povodněmi

Lidem do těchto míst zasažených katastrofálními záplavami pošleme po sto tisících korunách.

Společnost celý článek
1.10.

Na Palackého třídě „vyrostla“ nová lipová alej

Dosud zde byl otevřený prostor bez žádoucího přistínění, což zejména v horkých letních měsících působilo nesnesitelně.

Společnost celý článek
20.3.

Město pomůže majitelům domů na třídě Míru.

Město majitelům domů poskytne peníze formou dotace, podobně jako dotuje modernizaci bytů a domů, které prodalo v poslední vlně privatizace městských bytů. Dotaci obdrží po zaplacení faktury. O podmínkách zhotovení přípojek bude postupně s vlastníky jednat koordinátor jejich výstavby Josef Pavlík, který jim také předloží smlouvy k podpisu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting