Multimediální kiosky v kraji zlepší služby nejenom turistům

1.2.

Multimediální kiosky v kraji zlepší služby nejenom turistům


 Slavnostního odhalení multimediálního informačního kiosku se dnes v příjezdové hale pardubického vlakového nádraží chopili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický spolu s krajským radním zodpovědným za cestovní ruch René Živným. Kraj si od patnácti nově instalovaných kiosků za 2,218 milionů korun slibuje nadstandardní informační servis nejenom pro turisty, ale i veřejnost. Projekt spolufinancovaný 92,5 procenty z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod realizovala na území kraje Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ).


     „Multimediální informační kiosky budou sloužit především cestující veřejnosti, a to 24 hodin denně. To znamená i v době, kdy mají turistická informační centra dávno po pracovní době. Je to jeden z dalších kroků kraje, jak zlepšit služby nejenom pro turisty v regionu. Na panelech se mi navíc líbí, jak propojují podstatné informace. Nejenom, že si zde snadno vyhledáte například konkrétní turistický cíl, ale také způsob dopravy k němu i nazpět,“ nastínil fungování kiosků hejtman Martin Netolický.


     Na všech kioscích je vstupní obrazovka s osmi tlačítky. Ta fungují jako odkazy na turistický portál kraje, portály turistických oblastí, měst a obcí, ale i na webové prezentace jednotlivých vybraných turistických atraktivit v okolí či stránky věnované samosprávě. Z úvodní obrazovky se uživatel dostane velmi snadno také k informacím o jízdních řádech (IDOS) či na veřejnoprávní zpravodajský portál (ČT 24).


     „Kiosky jsou umístěny v centrech měst a v turisticky atraktivních lokalitách jako například ve Slatiňanech, Litomyšli, nebo na Dolní Moravě. Obsah vstupních obrazovek se v jednotlivých oblastech liší, aby byla primárně zajištěna lokální prezentace. Uživatel však může také překliknout na jiný kiosek a získá velmi jednoduše k dispozici obsah všech informačních kiosků v Pardubickém kraji. Z místa, kde se právě nachází, tak může plánovat výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí,“ představil další funkce nových multimediálních informačních kiosků krajský radní René Živný.
     Pardubický kraj by chtěl ve spolupráci s DSVČ do budoucna využívat kiosky také jako médium, na kterém se dají prezentovat upoutávky na zajímavé kulturně společenské akce a významné události.
Turistické oblasti, kde jsou kiosky v Pardubickém kraji umístěny:


· Pardubicko - nádraží ČD v Pardubicích, Krajská knihovna v Pardubicích,
Lázně Bohdaneč, Holice
· Chrudimsko - Hlinecko - Chrudim, Slatiňany, Hlinsko
· Orlické hory a Podorlicko – Letohrad
· Českomoravské pomezí - Nové Hrady, Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička, Moravská Třebová
· Králický Sněžník - Králíky, Dolní Morava

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

Reorganizace policie ve Východočeském kraji

Tyto útvary budou řízeny z Krajského ředitelství policie Východočeského kraje v Hradci Králové.

Společnost celý článek
28.6.

Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

Zmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovocZmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovoce, plnotučného mléka a bez umělých přísad.

Společnost celý článek
14.12.

Řidič zůstal doslova zaklíněn na mostě

Na most od Rosic najel, ale na jeho druhém konci se mu už bohužel sjet nepodařilo.

Společnost celý článek
27.3.

Radnice získá svůj starobylý ráz

Rekonstrukce objektu, která začala letos v lednu, byla neodkladná, neboť stropy budovy byly napadeny dřevomorkou. Nezastavilo ji ani ošetření dřevěných konstrukcí při částečné rekonstrukci v letech 1993 a 1994. Stavbu, s původním rozpočtem zhruba 67 milionů korun provádí sdružení společností Chládek a Tintěra a Marhold.

Společnost celý článek
2.4.

Vicemistr Evropy Michal Matějovský s podporou senátora a v národních barvách

Závodní vůz v národních barvách startuje na okruhu seriálu FIA ETCC poprvé v historii. "Chtěli jsme ukázat, že reprezentujeme svou zemi. Seriál má dohromady 6 velmi slušně navštěvovaných závodů a červeno-modro-bílá barva rozhodně vidět bude," vysvětluje důvod přemalování závodního vozu Michal Matějovský Ve stejném designu jako vůz budou i kombinézy Michala Matějovského i celého týmu.

Společnost celý článek
25.11.

Christmas party v Pardubicích oslaví letos 15. narozeniny s argentinským Adrianem Hourem a československou špičkou!

Ještě než se zaměříme na program letošní Christmas party a jejího půlkulatého výročí, je na snadě si připomenout dlouholetou historii těchto parties. Historie Christmas party se datuje rokem 2000, kdy se stal jejím útočištěm prostor kulturního centra Lorec v Kutné Hoře, který v roce 2006 vystřídaly prostory Výstaviště ABC v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting