Multimediální kiosky v kraji zlepší služby nejenom turistům

1.2.

Multimediální kiosky v kraji zlepší služby nejenom turistům


 Slavnostního odhalení multimediálního informačního kiosku se dnes v příjezdové hale pardubického vlakového nádraží chopili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický spolu s krajským radním zodpovědným za cestovní ruch René Živným. Kraj si od patnácti nově instalovaných kiosků za 2,218 milionů korun slibuje nadstandardní informační servis nejenom pro turisty, ale i veřejnost. Projekt spolufinancovaný 92,5 procenty z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod realizovala na území kraje Destinační společnost Východní Čechy (DSVČ).


     „Multimediální informační kiosky budou sloužit především cestující veřejnosti, a to 24 hodin denně. To znamená i v době, kdy mají turistická informační centra dávno po pracovní době. Je to jeden z dalších kroků kraje, jak zlepšit služby nejenom pro turisty v regionu. Na panelech se mi navíc líbí, jak propojují podstatné informace. Nejenom, že si zde snadno vyhledáte například konkrétní turistický cíl, ale také způsob dopravy k němu i nazpět,“ nastínil fungování kiosků hejtman Martin Netolický.


     Na všech kioscích je vstupní obrazovka s osmi tlačítky. Ta fungují jako odkazy na turistický portál kraje, portály turistických oblastí, měst a obcí, ale i na webové prezentace jednotlivých vybraných turistických atraktivit v okolí či stránky věnované samosprávě. Z úvodní obrazovky se uživatel dostane velmi snadno také k informacím o jízdních řádech (IDOS) či na veřejnoprávní zpravodajský portál (ČT 24).


     „Kiosky jsou umístěny v centrech měst a v turisticky atraktivních lokalitách jako například ve Slatiňanech, Litomyšli, nebo na Dolní Moravě. Obsah vstupních obrazovek se v jednotlivých oblastech liší, aby byla primárně zajištěna lokální prezentace. Uživatel však může také překliknout na jiný kiosek a získá velmi jednoduše k dispozici obsah všech informačních kiosků v Pardubickém kraji. Z místa, kde se právě nachází, tak může plánovat výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí,“ představil další funkce nových multimediálních informačních kiosků krajský radní René Živný.
     Pardubický kraj by chtěl ve spolupráci s DSVČ do budoucna využívat kiosky také jako médium, na kterém se dají prezentovat upoutávky na zajímavé kulturně společenské akce a významné události.
Turistické oblasti, kde jsou kiosky v Pardubickém kraji umístěny:


· Pardubicko - nádraží ČD v Pardubicích, Krajská knihovna v Pardubicích,
Lázně Bohdaneč, Holice
· Chrudimsko - Hlinecko - Chrudim, Slatiňany, Hlinsko
· Orlické hory a Podorlicko – Letohrad
· Českomoravské pomezí - Nové Hrady, Vysoké Mýto, Litomyšl, Polička, Moravská Třebová
· Králický Sněžník - Králíky, Dolní Morava

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.3.

Noc mladých výzkumníků - večer plný vědeckých zajímavostí na pardubickém zámku

Během večera se návštěvníci dozvědí například vše o svém srdci. Vyzkouší, že matematika může být napínavá hra a zapojí se do velikonočního chemického kouzlení.

Společnost celý článek
10.6.

Staňte se znovu Hochy od Bobří řeky

Profesor Rak zahraje a zazpívá vlastní písně a doprovodí Alfréda Strejčka.

Společnost celý článek
10.3.

Nejlépe se podniká v Pardubicích

„Pardubice jsou historicky průmyslovým městem a radnice si uvědomuje, že zajistit dopravu pro zaměstnance a obyvatele města je nesmírně důležité. Hlavní roli ve velkých investicích hrají někdy problematické dotace, ale my jsme si vědomi toho, že pokud se správně využijí a vše se správně spočítá, spokojeni budou všichni,“ okomentoval jeden z důvodů vítězství náměstek primátora Jan Řehounek, který za město ocenění přebíral.

Společnost celý článek
10.4.

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

„Start zazní v obou městech současně a účastníci se setkávají v polovině celkové trasy v Čeperce, kde je čeká vyhodnocení a přátelské popovídání při občerstvení,“ říká organizátor Hradubického běhu Petr Hochman. Start je v Pardubicích Poděbradská ulice – v blízkosti zastávky MHD „Poděbradská“ a v Hradci Králové Lipky – zastávka MHD „Lipky“.

Společnost celý článek
29.4.

Chrudimský kostel volá po opravě

Dominanta Chrudimi, arciděkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie stojící na centrálním náměstí, potřebuje generální opravu.

Společnost celý článek
8.4.

Záměry radní Pernicové našly již podporu ve výrobě

Ředitel společnosti Lubomír Bolf se netají tím, že největší problém je sehnat mladé kvalifikované pracovníky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting