Muzeum na Hřebči prozatím nebude

4.2.

Muzeum na Hřebči prozatím nebude

Muzeum na Hřebči prozatím nebude

Muzeum hornictví mělo být vytvořeno v areálu bývalého dolu Hřebeč nedaleko Moravské Třebové. Součástí projektu bylo vystavění prohlídkové trasy a expozice v Jihlavské štole dlouhé 150 metrů, s ukázkami ražby důlních děl, důlní mechanizace a s prostorem pro jízdu důlních osobních vlaků. Hornické muzeum mělo být součástí Hřebečských důlních stezek, které se budou slavnostně otevírat v červnu letošního roku, a naučné stezky Lesů ČR Boršovský les. Prostřednictvím mladějovské úzkokolejky se poté měly všechny stezky propojit s Průmyslovým muzeem v Mladějově. Projekt se ale kvůli nedořešeným vlastnickým vztahům na pozemcích odkládá. „Projekt hornického muzea je velmi zajímavý, s vysokým přínosem pro další rozvoj cestovního ruchu v našem regionu a v Českomoravském pomezí. Proto se tohoto projektu nevzdáváme a já věřím, že bude možné jej někdy v příštích letech realizovat," uvedl místostarosta Moravské Třebové Václav Mačát "Celý projekt je připraven, co se týče projektové dokumentace, ale nepodařilo se dořešit vlastnické vztahy ke všem dotčeným pozemkům. Nebylo proto možné předložit žádost o dotaci z evropských fondů (ROP 3.1) do výzvy, která končila 31. ledna 2010," pokračoval místostarosta Mačát.  "Budeme však pokračovat v jednání kolem pozemků a sledovat další příležitosti ke získání dotace,“ dodal Václav Mačát. „Našim prioritním projektem je projekt „Cesta od renesance k baroku“, na který jsme žádost o dotaci z ROP 3.1., včetně veškeré dokumentace předali v termínu. Jedná se o pozoruhodný a unikátní projekt, který naplňuje strategii rozvoje cestovního ruchu našeho regionu, Českomoravského pomezí a Pardubického kraje. Tento projekt vzbudil velmi pozitivní odezvu jak ze strany historiků, tak i odborníků na cestovní ruch. Věřím proto, že s naší žádostí o dotaci uspějeme, a že se občané i návštěvníci našeho města budou moci brzy na cestu od renesance k baroku vydat,“ uzavřel místostarosta města.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.3.

O Machoňově pasáži se bude rozhodovat v květnu

Zastupitelé se 24. dubna seznámili nejen s nabídkou a záměrem zájemce, ale i se stavem pasáže.

Společnost celý článek
3.9.

GoUP! nové startupové centrum pomůže od září udržet začínající IT podnikatele na Pardubicku

Do spolupráce s coworkingovým centrem naše fakulta vstupuje s nadějí, že naši studenti dostanou kvalitní podporu, aby se postavili na vlastní nohy v oboru, který vystudovali. Teorie a praktická výuka IT jsou jedna věc, ale tvrdý svět byznysu jiná, a ta se ve školách nevykládá snadno.

Společnost celý článek
13.9.

Z hájenky vybudovali integrační centrum

Chráněné bydlení nabízí prostory pro samostatný život osmi lidem.

Společnost celý článek
2.12.

Advent v Lanškrouně bude obohacen zpěvy z Velikonočního ostrova

Druhá adventní neděle ale bude o mnoho bohatší.

Společnost celý článek
7.5.

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Podle ekonomických expertů mají Evropa, Česká republika a tedy i její regiony faktický vrchol ekonomické krize zřejmě za sebou.

Společnost celý článek
17.5.

Česko podléhá nové mánii. Na kulinářské festivaly letos přijdou stovky tisíc Čechů

Kuchaři se shodují: festivaly kultivují a obohacují českou kuchyni Díky kulinářským festivalům se mění i stravovací návyky českých domácností. Lidé na vlastní kůži poznávají cizí kuchyně, netradiční podoby pokrmů i jejich servírování. Mají možnost v rámci různých workshopů vyzkoušet přípravu nových jídel a jejich chutě. Mění se také celkové vnímání gastronomie.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting