My jsme Globus… aby byl svět zase v pořádku

25.3.

My jsme Globus… aby byl svět zase v pořádku

My jsme Globus… aby byl svět zase v pořádku

„Zažíváme těžké období, ve kterém nikdo z nás neví, jak se situace bude dál vyvíjet. Navzdory tomu nás však nadchla úžasná týmová proaktivita našich kolegů i zákazníků. Různé iniciativy, které s vámi chceme sdílet vznikly narychlo s jediným cílem: pomoct a ulevit tam, kde je to potřeba. To vše díky spolupráci, ochotě a dobré vůli lidí. To je něco, co si můžeme z naší společné a nelehké situace odnést
i do lepších časů,“ říká jednatel Globusu Hans-Jörg Bauer

Zde jsou 3 inspirativní příběhy, kde byly společně zapojeny šikovné ruce, hlava a srdce.

Šije celá země, šije celý Globus

Rouška. Jedno z nejskloňovanějších slov posledních dní. Heslem nošení roušky se stalo: já chráním tebe, ty chráníš mě. Nošením roušky totiž můžete zamezit šíření viru, pokud jste již přenašečem. Proto je v boji s nemocí důležité nosit cokoliv okolo nosu a pusy a pokusit se tak bránit jejímu šíření. Ale kde je vzít, když nejsou k dispozici ani pro lékaře a zdravotní sestry? To byla pro nás velmi palčivá otázka, protože naše kolegyně a kolegové na hypermarketech jsou denně vystaveni kontaktu s lidmi. A pak přišla zpráva z Olomouce: „Rozhodli jsme, že začneme šít vlastní roušky a rozdávat je všem kolegům.“ Nápad se rozšířil po všech hypermarketech po celé ČR a večer jsme již byli svědkem, jak skupina kolegyň u stolu v zavřené restauraci Globus pilně šije. Děkujeme, kolegové!

Kromě toho za námi také chodí zákazníci a nabízejí, že roušky pro pokladní ušijí. To je obětavost, která nás opravdu dojímá a velmi si toho vážíme. Děkujeme i Vám, milí zákaznicí!

Za plexisklem

V této době je naší nejvyšší prioritou ochránit naše kolegyně a kolegy. Obzvlášť prodavačky a prodavače, kteří jsou vystaveni bezprostřednímu kontaktu se stovkami lidí. Doporučit zákazníkům bezkontaktní platby a využívání samoobslužných pokladem nestačí a proto jeden z hypermarket v  Opavě přišel s nápadem namontovat na každou pokladnu vysoké plexisklo a bezpečně tak oddělit zákazníka a prodavačku. Toto efektivní řešení postupně instalujeme na všech pokladnách a infocentrech po celé ČR a věříme, že tak maximálně ochráníme naše obětavé kolegyně a kolegy, kteří v první linii zajišťují zásobování našich zákazníků.  
Celý nákup bezkontaktně

Již nějakou dobu nabízíme službu Scan&Go a aplikaci Můj Globus pro jednoduché samoobslužné nakupování. Využívání aplikace Můj Globus bylo navíc téměř bezkontaktní. Jednoduše jste se zaregistrovali, stáhli si aplikaci do svého chytrého telefonu, kartu si vyzvedli v Informačním centru v Globusu a rovnou mohli začít nakupovat skenováním čárových kódů. Celý nákup pak je možné zaplatit rovnou taktéž bezkontaktně na jedné z našich samoobslužných pokladem. Geniální řešení pro dnešní situaci. Nicméně, jak jsme zmínili výše, řešení bylo téměř bezkontaktní, protože podmínkou bylo vyzvednutí karty na Informacích. Naši kolegové z digitálního oddělení rychle zareagovali a celý systém upravili tak, abyste pro kartu již nemuseli. Nyní se stačí zaregistrovat u svého počítače nebo chytrého telefonu, stáhnout aplikaci a můžete vyrazit nakupovat zcela bezkontaktně.

Jsme rádi, že si naší snahy všimli i zákazníci a patřičně ji ocenili na sociálních sítích i formou dopisu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.2.

Pardubice připravují radikální přestavbu letního stadionu u Tyršových sadů.

Město má plán, jak vzkřísit letní stadion u Tyršových sadů.Studie řeší nejen území stadionu, ale i plochu po zbourané hale ČSTV a areálu jatek v sousedství.

Společnost celý článek
7.3.

Moravská Třebová otevřela kompostárnu

„Do kompostárny se bude svážet bioodpad – především materiál vznikající při údržbě veřejné zeleně. Množství odpadu se tak může snížit nejméně o pětinu,“ chválil kompostárnu radní Václav Kroutil, který se na místě seznámil s chodem zařízení. Pracovníci Technických služeb města přítomným předvedli způsob zpracování odpadu a představen byl také projekt biomasového milíře.

Společnost celý článek
27.9.

Svátek seniorů v Paláci Pardubice

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na dalším ročníku oslav svátku seniorů. U nás v Pardubicích se oslavy budou konat 29. září a pro návštěvníky je v obchodním centru připraven bohatý program. Budeme rádi, pokud s námi podpoříte dobrou myšlenku a užijete si příjemné odpoledne,“ říká Jana Kocandová, marketingová koordinátorka obchodního centra Palác Pardubice.

Společnost celý článek
23.5.

V Hradci finišuje stavba unikátního hřiště v korunách stromů

V městských lesích v Hradci Králové finišují poslední úpravy před otevřením unikátní síťové stezky v korunách borového lesa. Nový sportovně rekreačním park dostal příznačný název „Na větvi“. „Něco podobného v Čechách nenajdete. Mysleli jsme na široké spektrum návštěvníků, od rodin s dětmi po seniory. Park tu bude pro všechny, kdo chtějí v přírodě relaxovat aktivním způsobem,“ říká autor projektu a provozovatel Petr Smola.

Společnost celý článek
18.8.

Pardubická nemocnice se představila ve Sportovním parku Pardubice 2017

Návštěvníkům byla nabídnuta certifikovaná poradenství v oblastech odvykání kouření, lékových interakcí, hojení ran a ochrany před škodlivými účinky slunečního záření.

Společnost celý článek
17.8.

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Byly zde zaplaveny obytné domy, sklepy, garáže a zahrady, poškození neunikly ani místní komunikace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting