Myslivecké spolky dostanou dotaci na nákup pachových repelentů

2.6.

Myslivecké spolky dostanou dotaci na nákup pachových repelentů

Okresní myslivecké spolky Českomoravské myslivecké jednoty Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí požádaly Pardubický kraj o dotaci na nákup pachových repelentů, které budou použity na omezení střetů zvěře s motorovými vozidly na vybraných úsecích silnic Pardubického kraje. Stávající dopravní komunikace našeho kraje, zejména pak silnice I. třídy, nejsou žádným způsobem proti střetům motorových vozidel se zvěří zabezpečeny.
     „Dotace je směřována jednotlivým okresním mysliveckým spolkům v rámci Pardubického kraje, které jsou příjemcem dotace, a které zajistí nákup pachových repelentů. Tyto pachové repelenty pak okresní myslivecké spolky přidělí vybraným uživatelům honiteb ve své působnosti. Myslivcům za tuto jejich práci patří velký dík,“ vysvětluje radní Václav Kroutil.
     Uživatelé honiteb na své náklady zajistí vhodné rozmístění a aplikaci pachových repelentů na volně rostoucí dřeviny v okolí silnic nebo si na jejich rozmístění zajistí vhodné dřevěné kolíky. Dále zajistí jejich pravidelnou kontrolu a včasné doplňování účinné látky. Povedou jednoduchou evidenci o počtu zjištěných případných střetů vozidel se zvěří a tak i vyhodnotí účinnost tohoto opatření.
     Střety zvěře s vozidly v silničním provozu jsou přetrvávajícím velkým problémem. Dochází nejen k poranění či usmrcení zvěře, ale i k hmotným škodám, poranění lidí, někdy i ke ztrátě lidských životů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.1.

Kraj uvádí v život nový systém pohotovostních služeb

Zajištění těchto pohotovostí probíhá ve spolupráci se sdruženími praktických lékařů pro dospělé a pro děti a dorost.

Společnost celý článek
21.6.

Pardubický BOSCH FRESH FESTIVAL zažil víkend dobrého jídla a pití

Na hlavní stage neprobíhaly jen degustace skvělých pokrmů. Vinařství VIA VINI představovalo k jednotlivým jídlům skvělá vína. Návštěvníci se dozvěděli, že novým trendem letošního roku jsou nízkoalkoholická vína s 9% obsahem alkoholu ve všech variantách (bílé, růžové, červené) i bílá barrique vína jako např. Rulandské šedé barrique ze sklepů Filip Mlýnek.

Společnost celý článek
29.3.

Lanškroun zhasnul své dominanty

Hodina Země 2011 nesla oproti loňskému roku výzvu ještě závažnější. Hodinou Země to pouze začíná, udělejte i něco navíc!

Společnost celý článek
21.11.

Město se připravuje na příchod Vánoc

Vánoční výzdoba stromu projde v letošním roce obměnou na kterou si musí veřejnost počkat až do slavnostního rozsvícení, které se uskuteční 1.12.2013 přibližně v 16,15hod..

Společnost celý článek
11.11.

Čistírna v české premiéře na pardubickém jevišti

Suchý, ostrý, groteskní, výrazně pointovaný, někdy černý humor, ale vždy s potřebnou mírou inteligence, důvtipu nebo nadhledu.

Společnost celý článek
26.9.

Ministr zemědělství dostal ruchadlo

V Rokytně nedaleko Pardubic se ministr zastavil na rybí farmě. Ta vznikla teprve před třemi lety v budovách zaniklého JZD a stala se průkopníkem v tomto způsobu chovu ryb u nás. Na svůj rozvoj získala i evropské dotace. Ministerstvo zemědělství vlastní v našem kraji Národní hřebčín v Kladrubech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting