Myslivecké spolky dostanou dotaci na nákup pachových repelentů

2.6.

Myslivecké spolky dostanou dotaci na nákup pachových repelentů

Okresní myslivecké spolky Českomoravské myslivecké jednoty Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí požádaly Pardubický kraj o dotaci na nákup pachových repelentů, které budou použity na omezení střetů zvěře s motorovými vozidly na vybraných úsecích silnic Pardubického kraje. Stávající dopravní komunikace našeho kraje, zejména pak silnice I. třídy, nejsou žádným způsobem proti střetům motorových vozidel se zvěří zabezpečeny.
     „Dotace je směřována jednotlivým okresním mysliveckým spolkům v rámci Pardubického kraje, které jsou příjemcem dotace, a které zajistí nákup pachových repelentů. Tyto pachové repelenty pak okresní myslivecké spolky přidělí vybraným uživatelům honiteb ve své působnosti. Myslivcům za tuto jejich práci patří velký dík,“ vysvětluje radní Václav Kroutil.
     Uživatelé honiteb na své náklady zajistí vhodné rozmístění a aplikaci pachových repelentů na volně rostoucí dřeviny v okolí silnic nebo si na jejich rozmístění zajistí vhodné dřevěné kolíky. Dále zajistí jejich pravidelnou kontrolu a včasné doplňování účinné látky. Povedou jednoduchou evidenci o počtu zjištěných případných střetů vozidel se zvěří a tak i vyhodnotí účinnost tohoto opatření.
     Střety zvěře s vozidly v silničním provozu jsou přetrvávajícím velkým problémem. Dochází nejen k poranění či usmrcení zvěře, ale i k hmotným škodám, poranění lidí, někdy i ke ztrátě lidských životů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.6.

Víte, že les může být ukrytý i v kostce?

Touto zábavnou a netradiční formou chtějí veřejnosti představit povolání lesníků a jejich úsilí o správné, trvale udržitelné hospodaření v českých lesích. S projektem putujeme po českých a moravských městech, v týdnu od 8. - 11. června 2015 se náš „Les v kostce“ objeví právě u vás!

Společnost celý článek
13.12.

Novým krajským zastupitelem je Ladislav Effenberk

Zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje bylo dnes ve Svitavách zahájeno složením slibu jeho nového člena. Stal se jím Ladislav Effenberk, který ve funkci nahradil Lenku Dupákovou.

Společnost celý článek
11.5.

Policejní dron dohlédne na neukázněné řidiče

„Dron bude primárně využíván na monitorování provozu na silnicích, při pátracích akcích v terénu nebo na dokumentování místa nehod či živelních katastrof. Jedná se o moderní techniku, kterou si stejně jako v minulých letech vybrali sami policisté, kteří přesně vědí, co pomůže při usnadnění jejich práce,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Chceme pomoci nejen policii, ale také ostatním složkám IZS s pořízením techniky, která usnadní jejich práci, ale přitom není běžnou součástí jejich technického vybavení,“ dodal hejtman Netolický.

Společnost celý článek
25.1.

Děkuji vám, že nejste lhostejní

Událost opět ukázala, že všechny jeho složky v našem kraji dokáží společně velmi dobře komunikovat a spolupracovat

Společnost celý článek
3.1.

Na Nový rok patřila porodnice chlapcům

V prvních hodinách roku 2007 se v Pardubicích rodili pouze chlapci. Na svět se jim však příliš nechtělo.

Společnost celý článek
26.11.

Na základě jednání s občany svolal hejtman jednání o přivaděči k D35 z Dašic

Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting