Mýtné brány z Hradce do Náchoda už fungují

3.1.

Mýtné brány z Hradce do Náchoda už fungují

Mýtné brány z Hradce do Náchoda už fungují

Od 1. ledna nového roku byly zprovozněny mýtné brány na silnici první třídy I/33 z Hradce Králové do Náchoda. Pro dopravce to znamená, že jejich kamiony budou platit rovněž za průjezd po této silniční trase. V celé České republice bylo elektronické mýtné zpoplatňující silnice první třídy zprovozněno celkem na 172 kilometrech. Z toho je 26,9 kilometrů na silnici I/33 a I/11 mezi Náchodem a Hradcem Králové. Původní varianta zavedení mýtného počítala se zpoplatněním 1.200 kilometrů silnic první třídy. Ministerstvo však od ní upustilo kvůli problémům se stavbou mýtných bran. Od roku 2009 by pak mělo dojít k rozšíření mýtného z kategorie vozidel od 12 tun i do kategorie vozidel od 3,5 do 12 tun. Průměrná sazba mýtného na silnicích první třídy je 1,9 koruny za kilometr, což je zhruba polovina sazby na dálnicích. Povinnosti platit mýtné podléhají zatím v ČR pouze kamiony o hmotnosti 12 tun a více. Mezi Hradcem Králové a Náchodem je zpoplatněno celkem pět úseků. První zpoplatněný úsek leží na silnici I/11 mezi exity Hradec Králové-západ a Hradec Králové-sever v místě křížení se silnicí I/35. Další úseky leží již na silnici I/33 mezi exity Plotiště nad Labem a Holohlavy, mezi Černožicemi nad Labem a Jaroměří-Jezbiny, mezi Jaroměří-Čáslavky a Velkým Třebešovem a nakonec mezi Českou Skalicí a Náchodem-Branka v křížení se silničním tahem I/14.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.6.

Kraj chce uchovat ,,stínání" kohouta"

V okrese Chrudim organizují stínání kohouta západně a jihozápadně od Chrudimi v obcích Kozojedy, Lány, Libkov, Markovice, Medlešice, Načešice, Pohled a Sobětuchy a v okrese Pardubice v Holicích, Rábech a Stojicích. Nově připravili hru na stínání kohouta také v Kostěnicích, kde se tuto sobotu pod záštitou hejtmana Martina Netolického uskuteční setkání tanečních souborů České besedy Pardubického kraje.

Společnost celý článek
3.10.

Index CPI 2008: Česko je mezi státy EU v poslední třetině

V rámci Evropské unie má Česko stále co dohánět, neboť zaujímá nepříliš lichotivé osmnácté místo.

Společnost celý článek
3.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců.

Společnost celý článek
31.7.

Poděkování od ředitele Orlickoústecké nemocnice

Zpráva, že se Poradní sbor hned druhý den sešel a rozhodnul, je výborná a svědčí o skvělé akčnosti Pardubického kraje.

Společnost celý článek
14.10.

Veletrh sociálních služeb v Pardubicích potřetí

Ve středu 14. října se v Pardubicích uskuteční již 3. ročník Veletrhu sociálních služeb.

Společnost celý článek
23.2.

Udílení výroční ceny Mosty 2006 proběhne v Hradci

Letošní udílení ocenění Mosty 2006 za přínos zdravotně postiženým proběhne 27. února v Hradci Králové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting