Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice

10.11.

Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice


V pondělí 9. listopadu 2015 začíná na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice tradiční odborné setkání TÝDEN TEORIE A PRAXE V EKONOMICE. 


Se studenty bude během pěti dnů na nejrůznějších přednáškách diskutovat na třicet odborníků – zástupců vysokých škol i ekonomické praxe.


„Setkání, přednášky a diskuse pořádané během celého týdne zpestří a zkvalitní výuku, ale současně umožní výměnu poznatků a zkušeností mezi odborníky z obou sfér. Posluchačům fakulty a široké ekonomické veřejnosti zprostředkují teoretické i praktické přístupy, metody a zkušenosti, využívané při řízení ekonomických subjektů,“ uvádí k Týdnu teorie a praxe doc. Ing. Marcela Kožená, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu FES, který přednáškový cyklus pro studenty organizuje.


Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit téměř třicet pět různých přednášek z oblasti ekonomie. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

 
„Letos se studenti mohou těšit např. na setkání s ředitelem Finančního úřadu pro Pardubický kraj Ing. Ondřejem Vašátkem, který vystoupí na téma „Daňové úniky a formy jejich potírání“, s předsedou představenstva a generálním ředitelem České exportní banky v Praze Ing. Karlem Burešem, který vystoupí na téma „Exportní financování energetických projektů v Rusku“, s ředitelem Odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra ČR Ing. Davidem Slámou, který vystoupí na téma „Strategie a financování veřejné správy“ nebo s prof. Janem Černým z Vysoké školy ekonomické v Praze, který vystoupí na téma „Místo operačního managementu ve struktuře manažerské vědy a jeho ekonomický význam“, doplňuje doc. Kožená.


Tematicky se přednášky dotknou např. problematiky malého a středního podnikání a principů úspěšného podnikání, risk managementu a systému krizového řízení, lidských zdrojů a jejich motivace, měření výkonnosti podniku, rozhodování o investicích do vyspělých technologií, projektového řízení, insolvence, spotřebitelského chování, empirického šetření konkurenceschopnosti podniku, marketingu, investic nebo nových trendů managementu.


V pořadí již 9. ročník Týdne teorie a praxe v ekonomice pořádá Ústav podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pod záštitou děkanky fakulty doc. Ing. Renáty Myškové, Ph.D.
Týden teorie a praxe začíná v pondělí 9. listopadu v 9 hodin a končí v pátek 13. listopadu ve 12 hodin. Přednášky se uskuteční v různých posluchárnách Univerzity Pardubice a Fakulty ekonomicko-správní v univerzitním kampusu ve Studentské ulici v Polabinách. Vstup na přednášky je volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.7.

Memorandum přinese do kraje téměř tři miliardy korun na výstavbu přivaděčů k D35

„D35 měla být postavena už dávno a mohli jsme tím výrazně zmírnit dopravní komplikace jak v Pardubickém kraji, tak při nynější modernizaci D1. Pardubickému kraji uleví od tranzitní dopravy na současné 1/35 a výrazně zlepší spojení s dalšími regiony,“ řekl ministr Dan Ťok.

Společnost celý článek
17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Motoristé proto musejí v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy.

Společnost celý článek
26.2.

Investice ve zdravotnictví, dopravě a školství

Krajští radní projednali mimo jiné také projekty z oblasti zdravotnictví, dopravy a školství

Společnost celý článek
9.1.

Pardubičtí radní vybrali společnost na rekonstrukci třídy Míru

Nabídku do výběrového řízení podalo 14 uchazečů. Čtyři z nich hodnotící komise kvůli nesplnění podmínek soutěže vyloučila. „Vítěze jsme vybírali z deseti uchazečů, kteří splnili jak zákonné podmínky, tak i podmínky stanovené zadavatelem. Hodnotícím kritériem byla cena. Nejnižší nabídku, 120 milionů, dala společnost SYNER,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Stavba by mohla začít v únoru letošního roku.

Společnost celý článek
6.10.

Platit pokuty lze i přes policejní terminál

Škody na vozidlech byly vyčísleny na bezmála třiadvacet tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting