Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice

10.11.

Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice


V pondělí 9. listopadu 2015 začíná na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice tradiční odborné setkání TÝDEN TEORIE A PRAXE V EKONOMICE. 


Se studenty bude během pěti dnů na nejrůznějších přednáškách diskutovat na třicet odborníků – zástupců vysokých škol i ekonomické praxe.


„Setkání, přednášky a diskuse pořádané během celého týdne zpestří a zkvalitní výuku, ale současně umožní výměnu poznatků a zkušeností mezi odborníky z obou sfér. Posluchačům fakulty a široké ekonomické veřejnosti zprostředkují teoretické i praktické přístupy, metody a zkušenosti, využívané při řízení ekonomických subjektů,“ uvádí k Týdnu teorie a praxe doc. Ing. Marcela Kožená, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu FES, který přednáškový cyklus pro studenty organizuje.


Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit téměř třicet pět různých přednášek z oblasti ekonomie. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

 
„Letos se studenti mohou těšit např. na setkání s ředitelem Finančního úřadu pro Pardubický kraj Ing. Ondřejem Vašátkem, který vystoupí na téma „Daňové úniky a formy jejich potírání“, s předsedou představenstva a generálním ředitelem České exportní banky v Praze Ing. Karlem Burešem, který vystoupí na téma „Exportní financování energetických projektů v Rusku“, s ředitelem Odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra ČR Ing. Davidem Slámou, který vystoupí na téma „Strategie a financování veřejné správy“ nebo s prof. Janem Černým z Vysoké školy ekonomické v Praze, který vystoupí na téma „Místo operačního managementu ve struktuře manažerské vědy a jeho ekonomický význam“, doplňuje doc. Kožená.


Tematicky se přednášky dotknou např. problematiky malého a středního podnikání a principů úspěšného podnikání, risk managementu a systému krizového řízení, lidských zdrojů a jejich motivace, měření výkonnosti podniku, rozhodování o investicích do vyspělých technologií, projektového řízení, insolvence, spotřebitelského chování, empirického šetření konkurenceschopnosti podniku, marketingu, investic nebo nových trendů managementu.


V pořadí již 9. ročník Týdne teorie a praxe v ekonomice pořádá Ústav podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pod záštitou děkanky fakulty doc. Ing. Renáty Myškové, Ph.D.
Týden teorie a praxe začíná v pondělí 9. listopadu v 9 hodin a končí v pátek 13. listopadu ve 12 hodin. Přednášky se uskuteční v různých posluchárnách Univerzity Pardubice a Fakulty ekonomicko-správní v univerzitním kampusu ve Studentské ulici v Polabinách. Vstup na přednášky je volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.8.

O zelené kontejnery je v Pardubicích zájem

Do čtvrtého měsíce vstupuje pilotní projekt na separaci bioodpadu v některých pardubických domácnostech.

Společnost celý článek
15.2.

Slavnostní otevření lisovny plastů a moderního logistického centra v Sázavě

Výstavba nového areálu firmy Forez v Sázavě, který dnes poskytuje komplexní zázemí pro výrobu i zaměstnance včetně cca 1300 m2 tzv. chytrého skladovacího prostoru, probíhala od dubna 2016 do ledna 2017.

Společnost celý článek
2.4.

Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města

Město se chopilo také pořádání kulturních akcí. Na hradě pravidelně v létě promítá kino a pořádá divadelní představení. Ve sportovním areálu a na náměstí pořádá různé koncerty a zavedlo tradiční vánoční trhy. Trhy s čerstvými výrobky se letos dále rozšíří do pravidelných dnů během celého roku. Pro seniory během roku pořádá koncerty a setkání.

Společnost celý článek
20.9.

Kladruby naruby vidělo na dva tisíce lidí

Znovu se ukázalo, jaký má hřebčín a jeho okolí turistický potenciál. Návštěvnost se zvyšuje už od dokončení rekonstrukce a takové akce, kde jsou nádherné ukázky s koňmi i zábava pro děti a celé rodiny, dokážou nalákat i několik tisíc lidí.

Společnost celý článek
27.4.

Z továrny bude knihovna. S velrybou na střeše

Dalším atraktivním prvkem budovy knihovny se stane úprava schodišťové šachty navazující na sousední objekt tiskárny.

Společnost celý článek
21.4.

Perníková popelnice putuje do devíti míst Pardubického kraje

K vítězství v soutěži bylo potřeba dosáhnout nejvyššího objemu celkové výtěžnosti tříděného odpadu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting