Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice

10.11.

Na Fakultu ekonomicko-správní začíná Týden teorie a praxe v ekonomice


V pondělí 9. listopadu 2015 začíná na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice tradiční odborné setkání TÝDEN TEORIE A PRAXE V EKONOMICE. 


Se studenty bude během pěti dnů na nejrůznějších přednáškách diskutovat na třicet odborníků – zástupců vysokých škol i ekonomické praxe.


„Setkání, přednášky a diskuse pořádané během celého týdne zpestří a zkvalitní výuku, ale současně umožní výměnu poznatků a zkušeností mezi odborníky z obou sfér. Posluchačům fakulty a široké ekonomické veřejnosti zprostředkují teoretické i praktické přístupy, metody a zkušenosti, využívané při řízení ekonomických subjektů,“ uvádí k Týdnu teorie a praxe doc. Ing. Marcela Kožená, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu FES, který přednáškový cyklus pro studenty organizuje.


Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit téměř třicet pět různých přednášek z oblasti ekonomie. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

 
„Letos se studenti mohou těšit např. na setkání s ředitelem Finančního úřadu pro Pardubický kraj Ing. Ondřejem Vašátkem, který vystoupí na téma „Daňové úniky a formy jejich potírání“, s předsedou představenstva a generálním ředitelem České exportní banky v Praze Ing. Karlem Burešem, který vystoupí na téma „Exportní financování energetických projektů v Rusku“, s ředitelem Odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra ČR Ing. Davidem Slámou, který vystoupí na téma „Strategie a financování veřejné správy“ nebo s prof. Janem Černým z Vysoké školy ekonomické v Praze, který vystoupí na téma „Místo operačního managementu ve struktuře manažerské vědy a jeho ekonomický význam“, doplňuje doc. Kožená.


Tematicky se přednášky dotknou např. problematiky malého a středního podnikání a principů úspěšného podnikání, risk managementu a systému krizového řízení, lidských zdrojů a jejich motivace, měření výkonnosti podniku, rozhodování o investicích do vyspělých technologií, projektového řízení, insolvence, spotřebitelského chování, empirického šetření konkurenceschopnosti podniku, marketingu, investic nebo nových trendů managementu.


V pořadí již 9. ročník Týdne teorie a praxe v ekonomice pořádá Ústav podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pod záštitou děkanky fakulty doc. Ing. Renáty Myškové, Ph.D.
Týden teorie a praxe začíná v pondělí 9. listopadu v 9 hodin a končí v pátek 13. listopadu ve 12 hodin. Přednášky se uskuteční v různých posluchárnách Univerzity Pardubice a Fakulty ekonomicko-správní v univerzitním kampusu ve Studentské ulici v Polabinách. Vstup na přednášky je volný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.4.

Soutěž obcí ve sběru papíru a dalšího odpadu

Pardubický kraj ve spolupráci s akciovou společností EKO-KOM. vyhlašuje I. ročník soutěže obcí ve sběru odpadu.

Společnost celý článek
10.3.

Pilotní kurz pro osobní asistenty

4. března 2008 byl ukončen kvalifikační kurz „Pracovník v sociálních službách se zaměřením na osobní asistenci“.

Společnost celý článek
14.10.

Pardubice - návštěvníky nejvíce láká zámek

Celkem letos přilákaly památky zpřístupněné v rámci celoevropské akce DED 3610 návštěvníků.

Společnost celý článek
5.3.

Komorní koncert Lucie Bílé v Pardubicích

Druhým rokem dává Lucie více přednost koncertům v menších sálech před velkými zimními stadiony.

Společnost celý článek
24.2.

Chcete podnikat na Pardubicku? Nejlépe v Pardubicích samotných!

Kvalitní hospodaření, otevřená komunikace a nízké poplatky Pardubice jistě do velké míry těží ze svého majoritního postavení v regionu, ale i o město s kvalitním hospodářským zázemím je nutno se dobře starat.

Společnost celý článek
14.1.

Talk show Bez kostýmu tentokrát (nejen) o kostýmu

V úterý 15. ledna v 19.00 hodin odstartuje na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla Pardubice další díl zábavného diskusního pořadu Bez kostýmu aneb Povídání z herecké šatny, který bude tentokrát věnován především divadelním kostýmům.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting