Na Galavečeru ocení dobré duše dobrovolníků, neziskovek a firem Pardubice – 16. prosince 2016

23.11.

Na Galavečeru ocení dobré duše dobrovolníků, neziskovek a firem Pardubice – 16. prosince 2016

28. listopad bude patřit šlechetným myšlenkám a pomoci druhým. V Pardubicích se odehraje šestý Galavečer oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem z Pardubického kraje. Poděkování všem dobrodincům odstartuje od 18:00 v Kongresovém centru Paláce Pardubice. Večerem provede oblíbená moderátorka Jolana Voldánová.
Galavečer pravidelně pořádá sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), Pardubický kraj, Europe Direct a Rytmus Východní Čechy, o.p.s. 
Galavečer je pozitivní jiskrou na konci roku, období kdy bychom si měli připomenout, co dobrého se podařilo vykonat. Chceme ve společnosti rozset šlechetné myšlenky pomoci druhým a všem ukázat, že dnešní doba není tak zlá, jak se zdá. V lidech je stále mnoho dobra, je dobré si jej připomínat. Dobrovolníci pomáhají dětem, seniorům i handicapovaným zvládat jejich životní situace, neziskovky o ně pečují a firmy chtějí zlepšovat život ve svém okolí, poděkování je základní maličkostí, kterou jim můžeme dát“ přibližuje ideu galavečera místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, které je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.
I letos proto bude oceněno 10 dobrovolníků, 10 firem a 5 neziskových organizací za svou výjimečnou společenskou činnost. Nad to bude 8 dobrovolníkům udělena i speciální cena jednotlivých členů poroty, mezi nimiž zasedl například radní Pardubického kraje Pavel Šotola, náměstek primátora města Pardubice Jakub Rychtecký nebo ředitelka Krajské hospodářské komory Eva Malinová. Za firmy bude vyhlášen i zaměstnavatel roku v Pardubickém kraji.
„Tento rok jsme ve všech kategoriích obdrželi na 87 nominací. Skrývaly se v nich životní příběhy lidí, pro které je přirozeností pomáhat druhým. Při jejich čtení vám dojde, kolik dobra je možné ve svém volném čase vykonat,“ odhaluje pozadí výběru oceněných Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.
Součástí Galavečera budou i hudební vystoupení. „Všem oceněným i nominovaným chceme dopřát večer plný zážitků, zazpívá jim proto pardubická zpěvačka Petra Pohanková, která tento rok vyhrála soutěž začínajících hudebníků v rámci Happy Season Stage během Olympijského parku Pardubice. Svým vystoupením je zajisté rozproudí i Elvis Presley Show,“ říká Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.
Ocenění ve všech třech kategoriích si převezmou cenu „Srdce na dlani“, kterou zhotovila ve svých dílnách obecně prospěšná společnost CEDR Pardubice. Oceněným dobrovolníkům bude odměnou i výlet do sídla Senátu Parlamentu ČR, kam je na setkání pozve senátorka Miluše Horská.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.8.

Pomozte v záchraně ústeckoorlického nádraží

Ministerstvo kultury zanovuzahájilo řízení o prohlášení budovy za kulturní památku.

Společnost celý článek
4.9.

Mezinárodní výstava Koně v akci bude patřit dětem

Připraveny jsou také závody na skákacích konících Ponnie, malování na obličej a výtvarná soutěž firmy EMADO Pardubice s.r.o. s názvem „Kůň očima dětí“. Děti do sedmi let věku budou mít za úkol namalovat obrázek na téma „Kůň“, ti starší (8 – 15 let) na téma „Dostihový kůň“.

Společnost celý článek
16.4.

Zahajuje sezona na cyklo a in-line stezkách

V 16 hodin bude start cyklo a in-line okruhu a soutěží pro malé bruslaře.

Společnost celý článek
25.10.

SKP-CENTRUM je partnerem „Karnevalu rozmanitosti“

Rovnost je cool! Tento název označuje projekt neziskové organizace Člověk v tísni, připravený k roku 2007.

Společnost celý článek
25.2.

Pomáhat a chránit

Do míst, kde se měl dle svých slov pohybovat, raději vyslali motorizovanou hlídku, aby se raději přesvědčili, v jakém je stavu.

Společnost celý článek
7.8.

Jednání se starostou

. Jednání mělo několik bodů, v nichž starosta místního obvodu projevil zájem o situaci kolem dětských hřišť a zároveň narazil na otázky související s ubytovnou v části Hůrka.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting