Na galavečeru ocení dobrovolníky, odpovědné firmy i neziskovky

1.12.

Na galavečeru ocení dobrovolníky, odpovědné firmy i neziskovky

V pondělí 1. prosince od 17:30 proběhne v kongresovém centru pardubického AFI Palace čtvrtý ročník oceňování záslužných aktivit dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskových organizací. Slavnostním večerem provede místní patriotka a moderátorka Jolana Voldánová.

Galavečer oceňování dobrovolníků pořádá opětovně Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct a Rytmus Chrudim, o. p. s. Oceněno bude 10 dobrovolníků, společensky odpovědných firem a 5 neziskových organizací. Další dobrovolníci získají i speciální ceny od členů odborné komise, která se postarala o výběr oceněných. „Předávání cen je poděkováním za výjimečnou aktivitu dobrovolníků, firem i neziskovek, jenž pomáhají potřebným a zároveň svou činností přispívají k rozvoji života obyvatel Pardubického kraje. Přejeme si, aby se o jejich pomoci druhým dozvěděla i veřejnost, dnešní doba totiž není tak zlá, jak nám mnozí tvrdí, jsou zde mezi námi stále lidé, kteří žijí pro druhé, a právě oni mohou inspirovat k činům ostatní,“ zamýšlí se senátorka a místopředsedkyně správní rady pořádající Koalice nevládek Pardubicka Miluše Horská, která nad celým galavečerem převzala záštitu. Vybraným dobrovolníkům bude odměnou i cesta do sídla Senátu Parlamentu ČR a Evropského parlamentu v Bruselu.

Na Galavečeru oceňování dobrovolníků se tradičně v pozici spolupořadatele podílí i Pardubický kraj. K uskutečnění celého oceňování proto svou záštitou přispěl i Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor, který dodává: „Chceme podporovat záslužné aktivity jednotlivců i organizací, probíhající v našem kraji. Snažíme se proto dlouhodobě šířit povědomí o principech dobrovolnictví a fenoménu společenské odpovědnosti firem. Ty nejzajímavější počiny chceme proto také ocenit. Uznání si však zaslouží všichni nominovaní, pozvali jsme proto na galavečer i je a předáme jim na podiu děkovné listy s jejich jménem.“

Pro oceněné ve všech kategoriích je připraven památeční dárek v podobě keramických uměleckých předmětů, které vyrobili klienti obecně prospěšné společnosti CEDR Pardubice. Celý večer bude obohacen také o hudební a taneční vystoupení uměleckých souborů. Na společenské setkání je srdečně zvána široká veřejnost, která má možnost svým potleskem vyjádřit poděkování všem oceněným.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.2.

V Keseníkách přibývá vážných úrazů

Horští záchranáři ihned začali se základním ošetřením a stav zraněného seniora konzultovali s dispečinkem linky 155. „Bylo jasné, že musí přiletět vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. Muže jsme tedy stabilizovali a připravili k transportu na heliport u stanice HS,“ popsal situaci Miroslav Černý.

Společnost celý článek
31.8.

-Stará dáma- boj ustála

Z úsporných důvodů byla část koridoru zařazena na seznam zastavených staveb.

Společnost celý článek
5.6.

Pohlreich se těší na mořské ježky a Hejlík na nadívaná holoubátka.BEKO FRESH festival bude nabitý zážitky

BEKO FRESH festival, který se chystá na dostihové závodiště o víkendu 15. – 16. června, by se letos dal nazvat festivalem zážitkovým.

Společnost celý článek
7.6.

Zastupitelé se k Tyršovým sadům v mimořádném termínu nesejdou

Ještě méně zastupitelů zareagovalo na dva náhradní termíny, které jsme jim obratem nabídli.

Společnost celý článek
31.3.

Lidovci kritizují současné praktiky minulého režimu

Nemůžu se ubránit dojmu, že se vracíme k praktikám, které byly vlastní vedení minulého režimu.

Společnost celý článek
27.7.

Získejte každý týden peníze na nákupy v OC Palác Pardubice

Léto je v plném proudu a obchodní centrum Palác Pardubice má pro vás velkou letní soutěž, ve které můžete každý týden vyhrát až 21 000 Kč na nákupy. Stačí jen účtenku z nákupu nad 300 Kč registrovat ve speciálním formuláři na webových stránkách a budete o krok blíž k této tučné výhře.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting