Na Haiti pomáhají i lidé z našeho kraje

27.1.

Na Haiti pomáhají i lidé z našeho kraje

Na Haiti pomáhají i lidé z našeho kraje

Kvůli jedné z největších přírodních katastrof vyráží na Haiti v současných dnech stovky humanitárních pracovníků. Do Baie de Henne na severozápadě Haiti odletěl 18. ledna také Filip Hlásný, technik projektu Praga-Haiti. Cílem jeho mise je opravit "Pragovku" po závažné poruše, k níž došlo krátce před zemětřesením. S ohledem na současnou situaci je Filip Hlásný z obce Býšť na Pardubicku jediný, kdo může pomoci "Vétřiesku" zprovoznit. "Dlouholetý projekt spojený s misií v jedné z nejchudších zemí světa Haiti pomáhají zajišťovat lidé z projektu Praga - Haiti. Konkrétně se jedná o partu nadšenců z Jablonného nad Orlicí, s koordinátorem Václavem Vackem v čele," říká radní Petr Šilar, který má v Pardubickém kraji na starost neziskové organizace. "Tento projekt pomůže zajišťovat pitnou vodu z vrtaných studní pro domorodce s pomocí české techniky. Naprosto nezastupitelná jsou naše auta Praga V3S," dodává radní Šilar.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.7.

Krajská policejní pořádková jednotka soutěžila v Německu

Na řadu nastupuje příslovečná německá přesnost a v hodinu „H“ jdeme na prvotní briefing. Dostáváme základní informace o průběhu celého klání soutěže. Jedním ze vstupních požadavků pravidel soutěže je zaslání devadesáti sekundového klipu, který vtipně prezentuje zúčastněnou pořádkovou jednotku. Po prezentaci našeho videa jsme obdrželi obrovský aplaus a potlesk ve stoje a bylo rozhodnuto. Náš klip vyhrál první místo.

Společnost celý článek
6.9.

Pardubice se připravují na stoletou vodu

V České republice ve středu 5. září začalo velké povodňové cvičení s názvem „Vltava a Labe 2007“.

Společnost celý článek
7.9.

Mls Pardubického kraje 2009 vyhlášen

Odborníci vybírali ty nejchutnější „mlsy“ z 92 potravin od 25 výrobců. Do hlasování zapojili rovněž návštěvníky.

Společnost celý článek
24.5.

Na závodišti by se mohlo i bruslit

Provozovat by jej měla společnost Dostihový spolek, která usiluje o co největší využití pardubického závodiště a ve vybudování zimního ledového parku vidí příležitost, jak přilákat obyvatele Pardubic i v zimě. Zimním sportům ostatně slouží v případě příznivých klimatických podmínek závodiště již nyní, v areálu je, pokud to sněhové podmínky dovolují, upravován běžkařský okruh pro lyžaře.

Společnost celý článek
11.10.

Legendární chodec Juraj Puci v Ústí

Proslavil se zejména v šedesátých letech, kdy přešel celé bývalé Československo za dva týdny.

Společnost celý článek
9.12.

Nebezpečný střelec ve škole

Tyto dvě hlídky společně vstoupily do budovy. Postupně se na místo sjely další hlídky z okolí – OOP Třemošnice, OOP Chrudim, OOP Heřmanův Městec a OOP Polička. Tyto hlídky postupně takticky „pročišťovaly budovu“. Ozbrojeného pachatele se podařilo eliminovat kolegům z Hlinska. Po provedeném zákroku následovalo taktické obsazení budovy a evakuace zraněných osob.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting