Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

30.3.

Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

Ve středu 30. března započne od 9:00 v kongresovém centru Paláce Pardubice 18. Krajská konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje. Neziskovky zde budou řešit možnosti spolupráce s firmami nebo potenciál sociálních inovací. Očekáváno je okolo 100 hostů z neziskového, veřejného i podnikatelského sektoru.

Pořadatelem konference je sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka. Záštitu nad setkáním převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Na konferenci opět vyhodnotíme plnění dohody o spolupráci mezi Pardubickým krajem a Koalicí nevládek Pardubicka. Jsme hrdí, že toto úspěšné partnerství běží už od roku 2010. Stejně tak chceme shrnout i dosavadní úspěchy dobročinného projektu Burza filantropie, kterou Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem pořádá od roku 2011,“ zmiňuje radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Na konferenci zazní také příspěvek o vytváření sociálních inovacích, který přednese expertka na toto téma Anna Kadeřábková z Centra inovačních studií VŠEM. První část programu zakončí příspěvky o navazování prospěšných partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi.

Druhý blok konference poté bude patřit interaktivním workshopům. „Workshopy s experty jsme si poprvé vyzkoušeli na loňské konferenci. Všichni se shodli, že byly maximálně přínosné, proto je přinášíme i letos. Proběhne 5 workshopů o tématech psaní tiskových zpráv, PR a marketingu pro neziskové manažery, sociální inovace, komunikace a získávání zdrojů. Témata jsme pečlivě vybírali, věřím, že pomohou neziskovkám zdokonalit se ve své práci, což bude mít pozitivní dopad především na jejich klienty a společnost,“ zamýšlí se senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Program 18. Krajské konference neziskových organizací Pardubického kraje bude zakončen po třetí hodině odpolední. Konference se může zúčastnit i veřejnost, během dne tak bude možné se osobně setkat se zástupci neziskovek a debatovat s nimi o jejich činnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.9.

Technologický gigant Huawei bude v Pardubicích hledat talenty

Portfolio je daleko pestřejší. Prosazujeme se především na poli enterprise IT a enterprise technologií a stáváme se významným hráčem na trhu,“ říká generální ředitel pro ČR Radoslaw Kedzia a vyjmenovává další úspěchy firmy. „Huawei má nyní zastoupení ve 170ti zemích.

Společnost celý článek
16.1.

Projekt ,,Pospolu" podporuje spolupráci škol a firem

Projekt byl schválen koncem loňského roku, v současné době se chystají jeho první realizační kroky. V průběhu prvního pololetí letošního roku budou připraveny dva základní modely spolupráce škol a firem – jeden pro obory vzdělání, které zahrnují odborný výcvik, druhý pro obory vzdělání, kde je povinná odborná praxe.

Společnost celý článek
14.1.

Zima žene bezdomovce pod střechu

Pro případ akutní krize je v azylovém domě pro ženy vyhrazen pokoj, v němž může žena strávit maximálně čtyři dny.

Společnost celý článek
28.11.

Marie Fišerová z Hořic dnes oslaví 104. narozeniny

Paní Fišerová má krásné krédo. Jen málo lidí dnes bohužel dokáže myslet i na ty druhé a ne jen na sebe.

Společnost celý článek
13.11.

České instituce bojují proti plagiátům

Téměř 60 státních zástupců a soudců si vyslechlo přednášky odborníků z Celní správy.

Společnost celý článek
15.2.

Jiří Svoboda ze sdružení Chráníme stromy chce Tyršovy sady zničit

Reakce náměstka primátorky Františka Brendla na výroky Jiřího Svobody z organizace Chráníme stromy a Petra Klimpla z ODS.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting