Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

30.3.

Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

Ve středu 30. března započne od 9:00 v kongresovém centru Paláce Pardubice 18. Krajská konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje. Neziskovky zde budou řešit možnosti spolupráce s firmami nebo potenciál sociálních inovací. Očekáváno je okolo 100 hostů z neziskového, veřejného i podnikatelského sektoru.

Pořadatelem konference je sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka. Záštitu nad setkáním převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Na konferenci opět vyhodnotíme plnění dohody o spolupráci mezi Pardubickým krajem a Koalicí nevládek Pardubicka. Jsme hrdí, že toto úspěšné partnerství běží už od roku 2010. Stejně tak chceme shrnout i dosavadní úspěchy dobročinného projektu Burza filantropie, kterou Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem pořádá od roku 2011,“ zmiňuje radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Na konferenci zazní také příspěvek o vytváření sociálních inovacích, který přednese expertka na toto téma Anna Kadeřábková z Centra inovačních studií VŠEM. První část programu zakončí příspěvky o navazování prospěšných partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi.

Druhý blok konference poté bude patřit interaktivním workshopům. „Workshopy s experty jsme si poprvé vyzkoušeli na loňské konferenci. Všichni se shodli, že byly maximálně přínosné, proto je přinášíme i letos. Proběhne 5 workshopů o tématech psaní tiskových zpráv, PR a marketingu pro neziskové manažery, sociální inovace, komunikace a získávání zdrojů. Témata jsme pečlivě vybírali, věřím, že pomohou neziskovkám zdokonalit se ve své práci, což bude mít pozitivní dopad především na jejich klienty a společnost,“ zamýšlí se senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Program 18. Krajské konference neziskových organizací Pardubického kraje bude zakončen po třetí hodině odpolední. Konference se může zúčastnit i veřejnost, během dne tak bude možné se osobně setkat se zástupci neziskovek a debatovat s nimi o jejich činnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.11.

Z “harleje“ byl vymrštěn do příkopu

Po nárazu byl muž z motocyklu vymrštěn a dopadl za betonový mostek do příkopu.

Společnost celý článek
13.8.

Letohradské autobusové nádraží je v provozu

Autobusové nádraží bylo vybudováno v rámci investice do celého přednádražního prostoru.

Společnost celý článek
27.11.

Kola od českých dárců přinášejí radost a vzdělání dětem v Gambii

Kola byla sesbírána, opravena a přepravena do Gambie díky obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku a obrovskému množství dárců a dobrovolníků z celé ČR, bez kterých by takováto činnost nebyla možná.

Společnost celý článek
24.7.

Dostihové závodiště se zapojuje do charity

Nejinak tomu bude i v rámci Letního dostihového dne v neděli 28. července. To dostihové závodiště navštíví klienti Domova na zámku Bystré a Domova na rozcestí ve Svitavách. Připravena je pro ně nejen podívaná na dostihy samotné, ale také prohlídka závodiště.

Společnost celý článek
12.6.

Burza filantropie: dárci z Pardubicka věnovali neziskovkám přes 400 tisíc korun

Burzu filantropie každoročně ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Letos se do pardubické burzy přihlásilo 21 projektů neziskovek a více než polovina jich získala podporu.

Společnost celý článek
31.1.

Bezplatné univerzitní studium. Kraj chce pomoci k lepšímu životu studentům ze Zakarpatské Ukrajiny.

Mohlo by se tak jednat o další rozšíření spolupráce kraje s jeho partnerským regionem, který byl součástí prvorepublikového Československa. Vybraní studenti by měli nastoupit od příštího akademického roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting