Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

30.3.

Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

Ve středu 30. března započne od 9:00 v kongresovém centru Paláce Pardubice 18. Krajská konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje. Neziskovky zde budou řešit možnosti spolupráce s firmami nebo potenciál sociálních inovací. Očekáváno je okolo 100 hostů z neziskového, veřejného i podnikatelského sektoru.

Pořadatelem konference je sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka. Záštitu nad setkáním převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Na konferenci opět vyhodnotíme plnění dohody o spolupráci mezi Pardubickým krajem a Koalicí nevládek Pardubicka. Jsme hrdí, že toto úspěšné partnerství běží už od roku 2010. Stejně tak chceme shrnout i dosavadní úspěchy dobročinného projektu Burza filantropie, kterou Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem pořádá od roku 2011,“ zmiňuje radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Na konferenci zazní také příspěvek o vytváření sociálních inovacích, který přednese expertka na toto téma Anna Kadeřábková z Centra inovačních studií VŠEM. První část programu zakončí příspěvky o navazování prospěšných partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi.

Druhý blok konference poté bude patřit interaktivním workshopům. „Workshopy s experty jsme si poprvé vyzkoušeli na loňské konferenci. Všichni se shodli, že byly maximálně přínosné, proto je přinášíme i letos. Proběhne 5 workshopů o tématech psaní tiskových zpráv, PR a marketingu pro neziskové manažery, sociální inovace, komunikace a získávání zdrojů. Témata jsme pečlivě vybírali, věřím, že pomohou neziskovkám zdokonalit se ve své práci, což bude mít pozitivní dopad především na jejich klienty a společnost,“ zamýšlí se senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Program 18. Krajské konference neziskových organizací Pardubického kraje bude zakončen po třetí hodině odpolední. Konference se může zúčastnit i veřejnost, během dne tak bude možné se osobně setkat se zástupci neziskovek a debatovat s nimi o jejich činnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.2.

Papírová krize - jak pomoci

Ročně totiž u nás v každé domácnosti skončí 15 až 20 kilogramů reklamy.

Společnost celý článek
8.1.

Tříkráloví koledníci navštívili i Pardubický kraj

Výtěžek z letošní sbírky chce Oblastní charita Pardubice je použít na rekonstrukci ambulantních odlehčovacích služeb, na vybavení střediska pro domácí hospicovou péči, na rozvoj sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro zřízení dětského večerního vzdělávacích centra v indické oblasti Karnataka.

Společnost celý článek
19.12.

Lanškroun má logotyp města

Rada města Lanškroun vybrala na svém jednání v pondělí 17. prosince 2007 logotyp Město Lanškroun.

Společnost celý článek
5.11.

Mimořádná nabídka pro posluchače VŠ

Bonusem k předplatnému je opět akce Poznejte Malou scénu ve dvoře, díky níž mohou vysokoškolští abonenti i po vyčerpání výměnného kupónu navštívit jakékoliv další představení domácího souboru a vybraná dovozová představení na Malé scéně za mimořádnou cenu 40 Kč!

Společnost celý článek
3.11.

Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

Mezi mlýnskými a pekárenskými potravinami nejvíce lidem zachutnal Rosický koláč.

Společnost celý článek
28.11.

Brigáda před Vánoci: Na zkoušku pekařem nebo knihkupcem, kde se časově přizpůsobí?

„Sháníme brigádníky po celý rok. Stálou spolupráci máme nyní se stovkou lidí. Nicméně v létě se studenti skutečně po brigádě poohlížejí nejvíc a je šance, že u nás pak zůstanou,“ říká. O brigádu se lze zajímat i v prosinci

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting