Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

30.3.

Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

Ve středu 30. března započne od 9:00 v kongresovém centru Paláce Pardubice 18. Krajská konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje. Neziskovky zde budou řešit možnosti spolupráce s firmami nebo potenciál sociálních inovací. Očekáváno je okolo 100 hostů z neziskového, veřejného i podnikatelského sektoru.

Pořadatelem konference je sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka. Záštitu nad setkáním převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Na konferenci opět vyhodnotíme plnění dohody o spolupráci mezi Pardubickým krajem a Koalicí nevládek Pardubicka. Jsme hrdí, že toto úspěšné partnerství běží už od roku 2010. Stejně tak chceme shrnout i dosavadní úspěchy dobročinného projektu Burza filantropie, kterou Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem pořádá od roku 2011,“ zmiňuje radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Na konferenci zazní také příspěvek o vytváření sociálních inovacích, který přednese expertka na toto téma Anna Kadeřábková z Centra inovačních studií VŠEM. První část programu zakončí příspěvky o navazování prospěšných partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi.

Druhý blok konference poté bude patřit interaktivním workshopům. „Workshopy s experty jsme si poprvé vyzkoušeli na loňské konferenci. Všichni se shodli, že byly maximálně přínosné, proto je přinášíme i letos. Proběhne 5 workshopů o tématech psaní tiskových zpráv, PR a marketingu pro neziskové manažery, sociální inovace, komunikace a získávání zdrojů. Témata jsme pečlivě vybírali, věřím, že pomohou neziskovkám zdokonalit se ve své práci, což bude mít pozitivní dopad především na jejich klienty a společnost,“ zamýšlí se senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Program 18. Krajské konference neziskových organizací Pardubického kraje bude zakončen po třetí hodině odpolední. Konference se může zúčastnit i veřejnost, během dne tak bude možné se osobně setkat se zástupci neziskovek a debatovat s nimi o jejich činnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.10.

Jak zařídit lepší svět? Globus podpořil projekty v regionech

Charitativní organizace, školky, školy a další spolky se potýkají často s nedostatkem finančních prostředků na svůj rozvoj. V Česku, bohužel, není nikdy dost peněz pro handicapované, opuštěné děti či seniory. Zvlášť malé organizace v regionech mají často potíže s přísunem peněz.

Společnost celý článek
7.12.

Staňte se fanouškem SOS na Facebooku

Internetový portál Facebook měl ke 4. prosinci 350 milionů uživatelů po celém světě a toto číslo neustále roste.

Společnost celý článek
23.2.

Vystava připomene zrůdnost totality v ČR

Tato expozice měla svou premiéru již v červnu 2006 v Evropském parlamentu v Bruselu.

Společnost celý článek
25.6.

Pardubický kraj na Czech Street Party

V rámci tohoto výročí budou v průběhu večera jednotlivé kraje postupně představovány moderátorem akce.

Společnost celý článek
2.11.

Dálnice D11 by se nemusela stavět jen za erární peníze

U nás máme snad nejkomplikovanější právní prostředí pro získávání potřebných pozemků pro výstavbu dálnic ze všech zemí EU.

Společnost celý článek
28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti, čeká proškolení učitelky,“ dodala. Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting