Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

30.3.

Na konferenci zazní aktuální témata neziskovek

Ve středu 30. března započne od 9:00 v kongresovém centru Paláce Pardubice 18. Krajská konference nestátních neziskových organizací Pardubického kraje. Neziskovky zde budou řešit možnosti spolupráce s firmami nebo potenciál sociálních inovací. Očekáváno je okolo 100 hostů z neziskového, veřejného i podnikatelského sektoru.

Pořadatelem konference je sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka. Záštitu nad setkáním převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Na konferenci opět vyhodnotíme plnění dohody o spolupráci mezi Pardubickým krajem a Koalicí nevládek Pardubicka. Jsme hrdí, že toto úspěšné partnerství běží už od roku 2010. Stejně tak chceme shrnout i dosavadní úspěchy dobročinného projektu Burza filantropie, kterou Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem pořádá od roku 2011,“ zmiňuje radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Na konferenci zazní také příspěvek o vytváření sociálních inovacích, který přednese expertka na toto téma Anna Kadeřábková z Centra inovačních studií VŠEM. První část programu zakončí příspěvky o navazování prospěšných partnerství mezi firmami a neziskovými organizacemi.

Druhý blok konference poté bude patřit interaktivním workshopům. „Workshopy s experty jsme si poprvé vyzkoušeli na loňské konferenci. Všichni se shodli, že byly maximálně přínosné, proto je přinášíme i letos. Proběhne 5 workshopů o tématech psaní tiskových zpráv, PR a marketingu pro neziskové manažery, sociální inovace, komunikace a získávání zdrojů. Témata jsme pečlivě vybírali, věřím, že pomohou neziskovkám zdokonalit se ve své práci, což bude mít pozitivní dopad především na jejich klienty a společnost,“ zamýšlí se senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Program 18. Krajské konference neziskových organizací Pardubického kraje bude zakončen po třetí hodině odpolední. Konference se může zúčastnit i veřejnost, během dne tak bude možné se osobně setkat se zástupci neziskovek a debatovat s nimi o jejich činnosti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.8.

Řád svatého Huberta se vrací na Hospital Kuks

Řád sv. Huberta byl založen Františkem Antonínem hrabětem Šporkem, prvním velmistrem Řádu, osvícencem a realizátorem mnoha přelomových myšlenek, mezi které patří jak Hospitál Kuks, tak i krajina kolem něho.

Společnost celý článek
4.5.

V sobotu přivítá ČEZ aréna velký sraz bubeníků

Svou účast přislíbilo více než 80 bubeníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Společnost celý článek
21.7.

Ochutnejte nápoje lásky a pravdy

Aby se recept nikdo nedozvěděl, nechal rytíř ubohé panně vždy uříznout jazyk.

Společnost celý článek
25.7.

Investiční akce v rámci Regionální operačního programu NUTS II

Zakázky se týkají oblasti zdravotnictví, sociálních věcí a školství.

Společnost celý článek
5.3.

Každý obyvatel Pardubického kraje odevzdal k recyklaci v průměru čtyři baterie. Ve sběru baterií se lidé v kraji výrazně zlepšili

Za příznivými čísly stojí především nárůst sběru v obcích, který se zvýšil o 42 %. Velmi dobře funguje sběr baterií ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Společnost celý článek
8.1.

Účinný instrument proti domácímu násilí

Od 1. ledna 2007 vstoupil v účinnost zákon číslo 135/2006 Sb. na ochranu před domácím násilím.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting