Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

22.4.

Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

Na pardubickém Masarykově náměstí byla před několika lety, během rekonstrukce Hradecké ulice, zřízena v rámci stavebního a kolaudačního řízení dvě místa pro přecházení této rušné komunikace. Po dobu výstavby AFI Palace tu byl dočasně povolen prozatímní přechod pro chodce. Po otevření obchodního centra však musel být obnoven původní stav. V současné době tu tedy chodci přecházet smějí, ovšem se zvýšenou opatrností. Podle náměstka primátora Alexandra Krejčíře se však přechod na toto místo v dohledné době vrátí. „Víme o tom, že právě v tomto místě lidé hodně přecházejí. Jdou od zastávky městské hromadné dopravy k Paláci a opačně, nebo přestupují z jedné linky na druhou. Přechod je tu velmi potřebný a proto jsme se zasazovali o jeho zřízení,“ řekl náměstek Krejčíř.   Prozatímní přechod pro chodce přes silnici II. třídy, která je ve vlastnictví Pardubického kraje, byl povolen po dobu, kdy byla kvůli výstavbě AFI Palace uzavřena část chodníků. S otevřením obchodního centra se však zvýšil počet chodců, kteří zde potřebují přejít. „V této lokalitě se výrazně změnila intenzita i charakter provozu a je třeba na ně reagovat. Zřízení trvalého přechodu pro chodce v blízkosti zastávek městské dopravy a bočního vchodu do Paláce je jedním z opatření, která mají zvýšit bezpečnost chodců,“ dodal náměstek.   Město již obdrželo vyjádření Policie ČR jako orgánu dotčeného z hlediska bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „Přechod začne fungovat v co nejkratší době, poté co budou provedeny příslušné úpravy, včetně instalace pásů pro nevidomé a svislého i vodorovného dopravního značení,“ uzavřel Alexandr Krejčíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.11.

Pardubičtí dětští herci zahrají dětem pohádku O Vendulce a Vitouškovi

Pohádce O Vendulce a Vitouškovi nechybí nic, co by měla správná pohádka mít. „Jde o příběh dvou do sebe zamilovaných lidí, kteří řeší pekelný problém,“ prozrazuje Matyáš Danda, představitel jedné z titulních rolí. Vendulka se z lásky k Vitouškovi upíše samotnému peklu, aniž by tušila, co z toho může vzejít. Vitoušek se ale rozhodne o Vendulku bojovat. A tak začne pohádková pouť plná dobrodružství, strašidel i čertů. „Naše nová pohádka je příběhem o čisté lásce, dobru a usmíření. To je to, co dětem chceme předat. Navíc se taky určitě zasmějí, ale nebude chybět ani špetka strachu,“ láká na premiéru Ema Počepická, která ztvární Vendulku.

Společnost celý článek
25.10.

Vysočina získala v Horské o jednoho senátora navíc

Výsledky senátních voleb ukázaly, že lidé nevolí známé tváře.

Společnost celý článek
27.2.

V Boršově vyroste sluneční elektrárna

Neméně důležitým faktem pro souhlasné vyjádření je také fakt, že majitelka pozemku je členkou společnosti Profit Energy.

Společnost celý článek
29.3.

Prosluněná neděle vylákala motorkáře na silnice, řada z nich ale svou cestu nedokončila

V neděli v 16.07 hodin zasahovala jednotka ze Žamberka u nehody motorkáře v Klášterci nad Orlicí (Čiháku). Jednalo se o nehodu motocyklisty s osobním vozem. Motorkář byl v péči zdravotníků. Na místo byla povolána i Letecká záchranná služba. Hasiči poté odstranili následky nehody a v 18.15 hodin se vrátili zpět na svou základnu.

Společnost celý článek
23.8.

Dopadli ho na zemi

Pokud se muži vina u soudu prokáže, hrozí mu za jeho nezákonné jednání trest odnětí svobody až na tři roky.

Společnost celý článek
5.12.

Děti v lesním klubu Zeměkus si užívají nové teepee

Lesní klub Zeměkus slavil úspěch hned při své první účasti na Burze filantropie. Díky podpoře donátorů mohl Zeměkus pořídit pro své děti nové indiánské teepee, které se stalo ihned centrem života jejich lesního klubu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting