Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

22.4.

Na Masarykovo náměstí se vrátí přechod

Na pardubickém Masarykově náměstí byla před několika lety, během rekonstrukce Hradecké ulice, zřízena v rámci stavebního a kolaudačního řízení dvě místa pro přecházení této rušné komunikace. Po dobu výstavby AFI Palace tu byl dočasně povolen prozatímní přechod pro chodce. Po otevření obchodního centra však musel být obnoven původní stav. V současné době tu tedy chodci přecházet smějí, ovšem se zvýšenou opatrností. Podle náměstka primátora Alexandra Krejčíře se však přechod na toto místo v dohledné době vrátí. „Víme o tom, že právě v tomto místě lidé hodně přecházejí. Jdou od zastávky městské hromadné dopravy k Paláci a opačně, nebo přestupují z jedné linky na druhou. Přechod je tu velmi potřebný a proto jsme se zasazovali o jeho zřízení,“ řekl náměstek Krejčíř.   Prozatímní přechod pro chodce přes silnici II. třídy, která je ve vlastnictví Pardubického kraje, byl povolen po dobu, kdy byla kvůli výstavbě AFI Palace uzavřena část chodníků. S otevřením obchodního centra se však zvýšil počet chodců, kteří zde potřebují přejít. „V této lokalitě se výrazně změnila intenzita i charakter provozu a je třeba na ně reagovat. Zřízení trvalého přechodu pro chodce v blízkosti zastávek městské dopravy a bočního vchodu do Paláce je jedním z opatření, která mají zvýšit bezpečnost chodců,“ dodal náměstek.   Město již obdrželo vyjádření Policie ČR jako orgánu dotčeného z hlediska bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. „Přechod začne fungovat v co nejkratší době, poté co budou provedeny příslušné úpravy, včetně instalace pásů pro nevidomé a svislého i vodorovného dopravního značení,“ uzavřel Alexandr Krejčíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Kurz pro budoucí mediátory nově i v Pardubicích

Absolvent kurzu získá osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností.

Společnost celý článek
14.12.

Pardubický kraj a projekt videokonferencí

Do systému je zapojeno čtrnáct krajů, které se budou na úhradách provozu systému podílet stejnou částkou.

Společnost celý článek
20.12.

Víte co dělají vaše děti na síti?

Hlavním bodem besedy bylo ponižování a zesměšňování druhých přes informační a komunikační technologie. Ne každé dítě si uvědomuje rozsah svého jednání při ztrapňování na internetu. Oběti těchto zdánlivě neškodných dětských her mohou prožívat velmi těžké období, mnohdy se s tímto problémem neumí sami vyrovnat a potřebují pomoc ostatních.

Společnost celý článek
13.12.

Zastupitelstvo odmítlo „novou“ spalovnu v Synthesii

Zastupitelé Pardubic odmítli záměr na obnovu provozu spalovny průmyslových odpadů

Společnost celý článek
21.11.

Město se připravuje na příchod Vánoc

Vánoční výzdoba stromu projde v letošním roce obměnou na kterou si musí veřejnost počkat až do slavnostního rozsvícení, které se uskuteční 1.12.2013 přibližně v 16,15hod..

Společnost celý článek
22.5.

Pardubice přispějí milionem na opravy památek

Jeden milión korun vyčlenilo v letošním roce město Pardubice na Program regenerace městské památkové rezervace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting