Na náměstí Legií se uskutečnil vzpomínkový akt

28.10.

Na náměstí Legií se uskutečnil vzpomínkový akt

U příležitosti 95. výročí vzniku Československé republiky se na náměstí Legií v Pardubicích uskutečnil vzpomínkový akt. Za Pardubický kraj promluvil u sochy zakladatele státu, Tomáše Garrigua Masaryka, hejtman Martin Netolický. Ten připomenul některé myšlenky prvního československého prezidenta, které zapsal Karel Čapek v Hovorech s TGM a které jsou v dnešních povolebních dnech velmi aktuální.


      „Masaryk se velmi často zabýval podstatou demokracie. Viděl ji jako diskuzi, poctivé hledání pravdy, hovor mezi rovnými a přemýšlení svobodných občanů před celou veřejností. Přál bych si, aby se tak dokázal chovat i nově složený parlament,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Podle Masaryka není v lidech ani v přírodě rovnosti, ale je zde rozmanitost. A bez nadaných a vynalézavých jedinců, bez schopných vůdců, bez géniů práce pro společnost se nedá rozumně a spravedlivě organizovat.


     „Toho jsme si vědomi také my. V tom, co může ovlivnit Pardubický kraj, můžeme na Masarykův odkaz navázat nejen politickou kulturou na jednáních zvolených zástupců, ale také udržením a zvyšováním kvality středního vzdělávání, podporou veřejně prospěšných aktivit a také třeba vyzdvihnutím příkladů výjimečných osobností. Právě takovým chceme od příštího roku každoročně udílet ceny Pardubického kraje,“ dodal hejtman.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Pardubičtí studenti postavili hrad Bouzov a zámek Litomyšl z vlnité lepenky

Studenti si pro zpracování modelu v jubilejním ročníku soutěže vybrali stavby, které jsou na seznamu národních kulturních památek a jsou spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), státní organizací pověřenou páčí o památky České republiky. Každá z přihlášených 29 středních stavebních škol měla možnost do soutěže přihlásit dvě stavby. Letos mimořádně bude do finále porotou vybráno 10 nejlepších staveb.

Společnost celý článek
2.10.

Již posedmé na Litomyšlsku startuje projekt, který udělal radost už více než 40 neziskovým organizacím i jednotlivcům Ti mají i letos šanci bojovat o čtvrt milionu korun

Více jak stoleté varhany ve vsi Janov u Litomyšle vloni zahrály poprvé od roku 1956 díky příspěvkům na jejich opravu. Zvuk píšťal je znovu slyšet i zásluhou projektu ADFORS GRANT, který doposud podpořil přes 40 neziskových projektů z různých oblastí.

Společnost celý článek
4.4.

Historicky ojedinělá obnova vozového parku

Ředitel ZZS je přesvědčený, že jedinou finančně, personálně a celostátně osvědčenou cestou byl přechod na dvoučlenné posádky.

Společnost celý článek
12.12.

Línek zvolen předsedou správní rady univerzity

Správní rada rovněž odsouhlasila aktualizovaný záměr rozvoje univerzity pro rok 2012.

Společnost celý článek
21.1.

Opět další „fámy“ na Pardubicku

Hovoříme o cizincích… Abychom se vyhnuli bouřlivým diskusím na téma sexuálních deliktů v Pardubicích ze strany migrantů, raději upřesňujeme, že zde šlo o cizince zemí Evropské unie, kteří se na území naší republiky zdržovali legálně kvůli zaměstnání.

Společnost celý článek
25.6.

Práce na Hradecké končí

První etapa trvala 14 dnů a zahrnovala úsek mezi křižovatkou na Staré Hradiště a kruhovým objezdem u Intersparu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting