Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté.

1.4.

Na práci psovodů se přijeli podívat i zahraniční hosté.

X. KYNOLOGICKÉ PŘEBORY
Ve dnech 25. až 29. března 2019 se uskutečnil Přebor Krajského ředitelství policie  Pardubického kraje psovodů se služebními psy pro rok 2019 s mezinárodní účastí v areálu účelového zařízení krajského ředitelství v Trpišově. Na letošní jubilejní 10. ročník kynologických přeborů přijala pozvání plk. Ing. Martina Ambrožová, vedoucí Odboru služební kynologie a hipologie z Policejního prezidia ČR, zahraniční hosté z Krajských ředitelství policie z Wroclawi a Nitry, a zástupci Spolkové policie z Lipska.
Přeboru se zúčastnilo celkem 23 policistů z oddělení služební kynologie našeho krajského ředitelství, 3 policisté ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, 4 policisté ze Slovenska, 2 z Polska a 4 z Německa.Pracovní schopnosti a dovednosti kynologové se svými služebními psy předváděli v disciplínách pachových, obranných prací a v ovladatelnosti služebního psa.
Vyhlášení výsledků se za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje účastnil plk. Mgr. Marcel Daníček, plk. Mgr. Petr Sehnoutka a plk. Mgr. Jan Záhorský.
Nejlepší ovladatelnost předvedl ppor. Lukáš BOHÁČ se služebním psem G-FRANKEM.
Nejlepší v pachových pracích byl prap. Martin KOSEK se služebním psem KINTEM.
Nejlepším obranářem se stal pprap. Michal NOVOTNÝ se služebním psem G-FUJI.
Závodilo se nejen v jednotlivcích, ale také ve družstvech. Nejlepším družstvem se stalo družstvo psovodů ze SVITAV.
V kategorii zahraniční účastník získal 1. místo ppor. Radoslav PRETÓRY se služebním psem KRIMINAL ze Slovenska. 2. místo získala Grit GRÖSSER se služebním psem MEXEM z Německa a na 3. místě se umístila Katrin AUGUSTAT se služebním psem KAYA z Německa.
V kategorii jednotlivců získal 3. místo ppor. LukášBOHÁČ se sl. psem G-FRANKEM. Na 2. místě se umístil prap. Jan Kulda se sl. psem CEGAREM a 1. místo získal pprap. Michal Novotný se sl. psem G-FUJI a zároveň se stal absolutním vítězem, který obdržel i putovní pohár.
Všem oceněným gratulujeme!
Zdroj: mvcr.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Elektrárna Opatovice doposud nezdůvodnila zvýšení cen tepla

Nutné je ale zdůraznit, že se do konečných cen nepromítne celý nárůst nákladů na nákup tepla. Tepelné hospodářství důrazně podtrhuje, že chce udržet svou pozici jedné z nejlevnějších energetických společností v České republice.

Společnost celý článek
5.3.

Kraj podporuje soutěž Stavba roku 2010

Vyhlášení soutěže proběhne v periodikách a na internetových stránkách organizátorů soutěže.

Společnost celý článek
7.8.

Policisté zintenzivnili dopravní kontroly

Během měsíce července policisté služby dopravní policie řešili 1.971 přestupků, při nichž byla řidičům uložena pokuta ve výši 914.700 korun. Ve 117 případech byly přestupky předány do správního řízení příslušným úřadům. Alkohol u řidičů zjistili policisté v 23 případech, návykové látky 6 krát. Pět řidičů se dopustilo přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nejčastějším prohřeškem řidičů, bylo nedodržení maximální povolené rychlosti (822), nepoužití bezpečnostních pásů nebo zádržných systémů (252) a špatný technický stav vozidla pohybujícího se po pozemních komunikacích (243).

Společnost celý článek
15.9.

Letohradská čistírna odpadních vod

Realizace projektu byla zahájena předáním staveniště zhotoviteli v závěru srpna letošního roku.

Společnost celý článek
18.4.

Hlasujte pro projekty neziskovek na Burze filantropie!

Smyslem burzy je spojování světů neziskovek, firem a veřejné správy, zapojena je však do ní prostřednictvím hlasování i veřejnost. „Hlasovat pro přihlášené projekty v okresech Pardubice a Chrudim je možné od 13. dubna do 20. dubna do 12:00. Věříme, že veřejnost této možnosti využije, navštíví náš web www.burzafilantropie.cz, a touto jednoduchou cestou podpoří svou oblíbenou neziskovku nebo projekt, který ji svou prospěšností zaujme nejvíce,“ vyzývá k zapojení do této dobročinné aktivity senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
28.3.

Kdo dostane Zlatý erb?

V pátek 30. března 2007 se rozhodne o vítězích soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting