Na radnici začíná stěhování

27.11.

Na radnici začíná stěhování

 Na pardubické radnici začíná velké stěhování. Do konce roku musí být jižní křídlo historické budovy na Pernštýnském náměstí prázdné, v lednu v něm začnou pracovat řemeslníci. Kvůli havarijnímu stavu budovy projde sídlo politického vedení města rozsáhlou rekonstrukcí. Úředníci i samospráva, kteří zde sídlí, budou zhruba půl roku pracovat v náhradních prostorách.
Tajemník úřadu i jeho kancelář sídlí od pondělí 27. listopadu v prvním patře  budovy magistrátu ve Štrossově ulici 44. V průběhu prosince se z jižního křídla radnice postupně odstěhují  i pracovníci odboru školství, kultury a sportu, který bude přechodně sídlit nad Informačním centrem na náměstí Republiky 1, i celá politická reprezentace, tedy primátor a jeho náměstci.  Včetně vedoucího kanceláře primátora, najdou „azyl“ ve dvou bytech na třídě Míru 90. Personální oddělení se přestěhuje do náhradních prostor v bočním traktu radnice na Pernštýnském náměstí 1, úsek vnějších vztahů bude přemístěn do vedlejší budovy (č.p.117) a tiskový úsek se přechodně přestěhuje do č.p. 3.  Telefonní kontakty na všechna pracoviště zůstávají nezměněny.
Po dobu rekonstrukce bude uzavřen hlavní vchod do budovy magistrátu. Přístup do severní části budovy, kde sídlí například ekonomický odbor, a do bočních křídel radnice, bude z Vernerova nábřeží, do dalších budov přes Mázhaus, nebo z budovy č.p.117. Po dobu rekonstrukce nebude možno zajistit bezbariérový přístup k některým agendám.
O změnách bude magistrát postupně informovat na svých webových stránkách, návštěvníky pak žádáme, aby před zamýšlenou návštěvou kontaktovali pracovníky, které chtějí navštívit a informovali se o místě jejich působení.
Objekt radnice je nemovitou kulturní památkou zapsanou do Ústředního seznamu kulturních památek ČR. Jeho částečná rekonstrukce je neodkladná, neboť, jak ukázal mykologický průzkum, stropy budovy, postavené na sklonku 19. století, poškodily dřevokazné houby. Ty nezastavilo ani ošetření dřevěných konstrukcí při rekonstrukci v letech 1993 a 1994.
Rekonstrukce radnice na Pernštýnském náměstí přijde s daní na více než 66 milionů korun a provede ji sdružení firem Chládek a Tintěra a Marhold. Bude rozdělena na čtyři etapy. První začne v lednu v jižním křídle budovy a potrvá zhruba půl roku. Následovat budou opravy zbývajících částí radnice. Historickou budovu čeká nejen kompletní kontrola a sanace dřevěných stropů a s tím související rekonstrukce podlah, ale také výměna oken, výměna zastaralé elektroinstalace, rekonstrukce sociálních zařízení a podobně. Vzhledem k rozsahu prací bude nezbytný i zásah restaurátorů, které na závěr čeká oprava dochovaných mozaikových dlažeb i štukované omítkové výzdoby na chodbách a hlavním schodišti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.1.

Rekonstukce pardubické reálky probíhá dle plánu

Všechny práce na rekonstrukci budovy bývalé pardubické reálky postupují podle stanoveného harmonogramu

Společnost celý článek
16.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Prohlídky budou probíhat v sobotu 31.10.2015 v době od 14,00 do 18,00hod.. Zájemci si mohou prohlédnout prakticky veškeré prostory této budov. Mimo jiné, navštívit také místo kde se natáčel kultovní film s Janem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Společnost celý článek
26.11.

Pardubice výrazně zvýší daň z nemovitostí

V Pardubicích zůstane zachován místní koeficient 2 se všemi negativními dopady.

Společnost celý článek
1.6.

Pardubický zámek se v sobotu promění v zoo

Odpoledne v tropech se bude konat ve výstavním sále Zámku Pardubice.

Společnost celý článek
6.4.

Čtyři sta tisíc korun pro dobrovolné záchranáře

Na území Pardubického kraje působí zejména horská služba, vodní záchranná služba, Červený kříž a kynologové.

Společnost celý článek
23.8.

Z Chrudimky hasiči vytáhli tělo utonulého muže

Při příjezdu hasičů bylo zjištěno, že na místě jsou již policejní potápěči.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting