Na radnici začíná stěhování

27.11.

Na radnici začíná stěhování

 Na pardubické radnici začíná velké stěhování. Do konce roku musí být jižní křídlo historické budovy na Pernštýnském náměstí prázdné, v lednu v něm začnou pracovat řemeslníci. Kvůli havarijnímu stavu budovy projde sídlo politického vedení města rozsáhlou rekonstrukcí. Úředníci i samospráva, kteří zde sídlí, budou zhruba půl roku pracovat v náhradních prostorách.
Tajemník úřadu i jeho kancelář sídlí od pondělí 27. listopadu v prvním patře  budovy magistrátu ve Štrossově ulici 44. V průběhu prosince se z jižního křídla radnice postupně odstěhují  i pracovníci odboru školství, kultury a sportu, který bude přechodně sídlit nad Informačním centrem na náměstí Republiky 1, i celá politická reprezentace, tedy primátor a jeho náměstci.  Včetně vedoucího kanceláře primátora, najdou „azyl“ ve dvou bytech na třídě Míru 90. Personální oddělení se přestěhuje do náhradních prostor v bočním traktu radnice na Pernštýnském náměstí 1, úsek vnějších vztahů bude přemístěn do vedlejší budovy (č.p.117) a tiskový úsek se přechodně přestěhuje do č.p. 3.  Telefonní kontakty na všechna pracoviště zůstávají nezměněny.
Po dobu rekonstrukce bude uzavřen hlavní vchod do budovy magistrátu. Přístup do severní části budovy, kde sídlí například ekonomický odbor, a do bočních křídel radnice, bude z Vernerova nábřeží, do dalších budov přes Mázhaus, nebo z budovy č.p.117. Po dobu rekonstrukce nebude možno zajistit bezbariérový přístup k některým agendám.
O změnách bude magistrát postupně informovat na svých webových stránkách, návštěvníky pak žádáme, aby před zamýšlenou návštěvou kontaktovali pracovníky, které chtějí navštívit a informovali se o místě jejich působení.
Objekt radnice je nemovitou kulturní památkou zapsanou do Ústředního seznamu kulturních památek ČR. Jeho částečná rekonstrukce je neodkladná, neboť, jak ukázal mykologický průzkum, stropy budovy, postavené na sklonku 19. století, poškodily dřevokazné houby. Ty nezastavilo ani ošetření dřevěných konstrukcí při rekonstrukci v letech 1993 a 1994.
Rekonstrukce radnice na Pernštýnském náměstí přijde s daní na více než 66 milionů korun a provede ji sdružení firem Chládek a Tintěra a Marhold. Bude rozdělena na čtyři etapy. První začne v lednu v jižním křídle budovy a potrvá zhruba půl roku. Následovat budou opravy zbývajících částí radnice. Historickou budovu čeká nejen kompletní kontrola a sanace dřevěných stropů a s tím související rekonstrukce podlah, ale také výměna oken, výměna zastaralé elektroinstalace, rekonstrukce sociálních zařízení a podobně. Vzhledem k rozsahu prací bude nezbytný i zásah restaurátorů, které na závěr čeká oprava dochovaných mozaikových dlažeb i štukované omítkové výzdoby na chodbách a hlavním schodišti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.8.

Bitva vypukne již tuto sobotu

Provázené prohlídky expozic Průmyslového muzea Mladějov budou probíhat vždy po příjezdu každého parního vlaku do Mladějova.

Společnost celý článek
19.11.

Festival Pardubická Ryengle 2019 již po 21 přivítá tanečníky z celé České republiky a Slovenska

Dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu otevře své brány veřejnosti již v sobotu 23. listopadu 2019. Největší country taneční akce v Česku a na Slovensku se opět bude konat v prostorách Ideonu v Pardubicích.

Společnost celý článek
6.4.

Italské děti pobyly v českotřebovských rodinách

Po příjezdu do České Třebové byly italské děti v neděli vpodvečer oficiálně přivítány na zdejší radnici.

Společnost celý článek
8.9.

Pravý břeh Labe zůstane místem pro relaxaci

Do tří let by mohlo na ploše dvou hektarů vzniknout venkovní relaxační centrum pro všechny věkové kategorie. "Cílem projektu Relaxační centrum Lonkovka je vybudování bezpečného a příjemného prostoru, který bude sloužit k aktivnímu odpočinku i relaxaci všem generacím obyvatel města. Tam kde je dnes v podstatě pustá, pouze dvakrát ročně sekaná louka, má šanci vzniknout místo s rozličnými herními prvky a multifunkčním hřištěm pro relaxační aktivity všech generací a s malým zázemím a kavárnou.

Společnost celý článek
10.7.

DAKO Třemošnice má zájem o absolventy krajských škol

Významným zaměstnavatelem ve Třemošnici a okolí je společnost DAKO-CZ. Jednáním s vedením společnosti zakončil hejtman Martin Netolický svoji návštěvu města. Společně hovořili o možnosti provázání se středními školami a Univerzitou Pardubice. DAKO-CZ dodává brzdové systémy a komponenty pro nákladní a osobní vozy, příměstské jednotky, lokomotivy, vozy metra i tramvaje.

Společnost celý článek
26.9.

Ministr Langer míří do Pardubického kraje

Pardubický kraj se rozhodl opět pomoci Policii ČR a věnoval jí další dar.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting