Na registr vozidel přes mobilní telefon

5.2.

Na registr vozidel přes mobilní telefon

Na registr vozidel přes mobilní telefon

Od letošního roku se mohou klienti odboru dopravy pardubického magistrátu objednávat na vyřízení svých záležitostí prostřednictvím SMS zpráv. Za první měsíc této možnosti využilo 148 klientů. Největší zájem měli motoristé o agendu registru vozidel. „Zájem v prvním měsíci předčil mé očekávání. Ze všech rezervačních SMS zpráv směřovalo více než 90 procent na registr vozidel. Dvanáct lidí se objednalo kvůli agendě související s vydáváním řidičských či profesních průkazů, nebo paměťových karet. Další návštěvníci odboru dopravy, ať už pracoviště na třídě 17. listopadu, nebo v Černé za Bory, využili možnosti objednat se prostřednictvím e-mailu,“ řekl vedoucí odboru dopravy Vladimír Bakajsa. Odbor dopravy podle něj denně navštíví v průměru 100 klientů, tedy kolem 2 tisíc za měsíc. Prvních 148, kteří v lednu využili možnosti objednat se na úřad prostřednictvím mobilního telefonu, tvoří zatím jen malé procento z nich. Lze však očekávat, že se zájem veřejnosti o komunikaci s úřady prostřednictvím moderní techniky, bude zvyšovat. E-služby jsou jednou z cest, jak lidem kontakt s úřady zjednodušit.  Projekt SMS objednávek na odboru dopravy je pro pardubický magistrát pilotní a během letošního roku by se měl rozšířit i na další agendy magistrátu. Termín k návštěvě úřadu si mohou občané rezervovat na telefonním čísle 736 466 446. Musí použít znaků agendy, kam požadavek směřují. Následně dostanou potvrzující SMS s nabídkou nejbližšího volného termínu. Na od­pověď mají 15 minut. Pak systém pošle SMS s potvrzením rezervace, číslem, pod kterým bude občan vyvolán, kontrolním číslem, které si může úředník vyžádat pro potvrzení, číslem kanceláře a maximální výší správního poplatku. Rezervaci může občan zrušit rovněž pomocí SMS zprávy, v níž použije kontrolní číslo. Podobným způsobem se lze objednat i e-mailem zaslaným na adresu sms@mmp.cz. Podrobný návod, včetně používaných znaků, lze najít na stránkách města www.pardubice.eu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.9.

Likvidace hodonínské skládky finišuje

Primární ohnisko nebezpečných látek a jedů je zlikvidováno. Zbývá dočistit pukliny v podloží a monitorovat podzemní vody.

Společnost celý článek
3.3.

Nemocnice Pardubického kraje zeštíhlila management

Ústí nad Orlicí, Svitavy a Litomyšl bude řídit bývalý ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, MBA. Jedním z jeho cílů je optimalizovat náklady a centralizovat drahé provozy, u nichž je potřeba počítat s většími investicemi a vyššími nároky na počet personálu. „Chci nastolit prostředí, které umožní co nejlepší spolupráci lékařů a zdravotníků všech tří nemocnic,“ uvedl dále Tomáš Julínek.

Společnost celý článek
12.11.

Východočeské divadlo očekává stotisícího diváka roku 2008

Navštěvovanějšími jednosouborovými divadly jsou pouze Státní opera Praha a pražské Divadlo na Vinohradech.

Společnost celý článek
3.1.

Projekty elektronického zdravotnictví pomohou zefektivnit práci

Konkrétně chce vedení kraje nyní ve svých zdravotnických zařízeních zavést elektronizaci zdravotnické dokumentace, sdílení zdravotnické dokumentace mezi poskytovateli zdravotnických služeb a modernizaci stávajících systémů pro zobrazení a sdílení obrazové dokumentace.

Společnost celý článek
8.3.

Přípravy na rekonstrukci havarijních mostů v pokračují. Snahou kraje je čerpat co nejvíce peněz z evropských fondů

Na základě rozhodnutí rady bude následně v nejbližší době zahájeno zadávací řízení na zhotovitele projektových dokumentací a následně bude zpracována žádost o podporu do Integrovaného regionálního operačního programu.

Společnost celý článek
23.1.

Před dvěma roky začal v Pardubicích fungovat zvířecí hřbitov.

Pohřebiště se nachází za spalovnou pardubického krematoria, konkrétně mezi starým hřbitovem a zahrádkářskou kolonií.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting