Na sanaci v Paramu dohlédnou pyrotechnici

2.11.

Na sanaci v Paramu dohlédnou pyrotechnici

 Pyrotechnickým průzkumem a průzkumnými vrty začne v příštím týdnu v areálu PARAMO druhá etapa sanačních prací. V této lokalitě je totiž reálná možnost nálezu nevybuchlé letecké munice z 2. světové války. Pokud by k nálezu došlo, muselo by město zahájit evakuaci osob v okruhu až 1100 metrů od místa nálezu.
Letecká bomba nalezená ve společnosti PARAMO v roce 1995
 „Možnost nálezu nevybuchlé letecké pumy je stále poměrně vysoké. Rafinerie, bývalé Fantovy závody, byla několikrát terčem náletů na sklonku 2. světové války. Naposled byla nevybuchlá letecká puma nalezena v roce 1995 právě uvnitř areálu. To, že se při nedávných stavebních pracích v území kolem Parama žádná nevybuchlá munice nenašla, neznamená, že je toto území "čisté". Proto musíme být připraveni na to, že budeme muset evakuovat značné množství obyvatel žijících v okolí, ale také školy a školky, nádraží, letiště a podobně,“ řekl primátor Pardubic a předseda bezpečnostní rady města Martin Charvát.
Klíčovou roli by v případě nutnosti evakuovat okolí nálezu sehrálo oddělení krizového řízení pardubického magistrátu, které by koordinovalo evakuaci osob z ohroženého území dle požadavků složek integrovaného záchranného systému. Sanace začne v pondělí 6. listopadu a její první část potrvá do pátku 10. listopadu. „Tento týden bude provedeno šest vrtů do hloubky šest metrů.  V prosinci a lednu pak budou sanační práce pokračovat skrývkou zeminy na celé ploše do hloubky cca 2 metry. Po celou dobu budou na výkopové práce dohlížet pyrotechnici, jejichž úkolem je minimalizovat případné riziko iniciace munice,“ řekl Jiří Kyncl, vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu.
Město Pardubice a složky integrovaného záchranného systému se na případy, kdy může dojít k ohrožení zdraví či životů obyvatel, připravují průběžně.  Například součástí společného cvičení v polovině října byl nejen zásah v případě teroristického útoku, ale také evakuace ohrožených osob ze školských zařízení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.5.

V kině Dukla se koná CineTube. Idoly mladé generace v něm promítnou svoje filmy a setkají se s fanoušky.

CineTube je akce pro mladou generaci, která vyrostla na internetu a sleduje YouTubery. Diváci na něm uvidí nejen premiérová videa tvůrců, ale také si s nimi můžou popovídat nebo vyfotit a získat podpis.

Společnost celý článek
26.7.

Společný projekt města, kraje a drah atakuje Švýcarské fondy

Město Pardubice má zpracovanou studii řešení prostoru přednádraží s úpravou navazujícího dopravního systému.

Společnost celý článek
15.8.

Muž použil proti kamarádovi zbraň

Podezřelého muže policisté zadrželi, jeho zraněný kamarád byl hospitalizován v krajské nemocnici.

Společnost celý článek
17.1.

Výročí vzniku republiky si připomínají i krajané za oceánem. V rámci oslav vystoupí pardubičtí konzervatoristé

Pardubický kraj podpoří účast studentů v rámci dotačního titulu, který slouží pro mezinárodní spolupráci škol a školských zařízení

Společnost celý článek
4.12.

21. ročník největšího mezinárodní tanečního festivalu Pardubická Ryengle přivítal přes 600 tanečníků z České republiky a Slovenska.

Přes 20 tanečních souborů z České republiky a Slovenska se sjelo ve dnech 22. - 23. 11. do Pardubic, aby předvedly svá vystoupení, na kterých celý rok pracovaly a zabojovaly o další prestižní umístění v historické tabulce festivalu.

Společnost celý článek
13.11.

Frustraci si vybíjel na policejní fábii

“Demolition man“ byl ošetřujícím lékařem ponechán až do stavu naprostého vystřízlivění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting