Na sociální služby v Hradci Králové dá město více než čtyřicet milionů korun

18.12.

Na sociální služby v Hradci Králové dá město více než čtyřicet milionů korun

V rozpočtu na rok 2019 má město připravených více než čtyřicet milionů korun na financování sociálních a souvisejících služeb. Zastupitelé dnes rozhodli o rozdělení dotací poskytovatelům těchto služeb v oblasti sociálně zdravotní a v oblasti rodiny a sociální prevence.

Město obdrželo 91 žádostí o dotaci v hodnotě více než padesát milionů korun. „Celkové náklady nestátních poskytovatelů sociálních služeb v Hradci Králové jsou zhruba 375 milionů korun, vedle příjmu od klientů jsou jejich služby financované právě z rozpočtu města, dalším zdrojem jsou pak zejména státní a krajský rozpočet,“ vysvětluje Martin Hanousek, náměstek primátora, odpovědný za oblast sociálních věcí.

Hradecká radnice každoročně vypisuje dotační programy pro oblast sociálně zdravotní a podpory rodin a sociální prevence v celkové výši 40,7 milionů korun. „Z rozpočtu města jsou spolufinancované například pečovatelské služby, denní stacionáře pro seniory a osoby se zdravotním postižením, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, odlehčovací služby, služby azylového bydlení, mateřská centra a podobně,“ dodává Hanousek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.4.

Nejen děti oslavily na Pernštýnském náměstí Den Země

Děti na Dni Země obcházely stanoviště, na kterých plnily nejrůznější úkoly. Za ty pak získávaly drobné odměny. Všichni návštěvníci se mohli zapojit do tvorby plastického díla na téma „Energetika“. Mezi nimi byl i krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil: „Když bude nejmladší generace rozumět přírodě a bude schopná se od ní učit, nemusíme mít o planetu obavy,“ řekl.

Společnost celý článek
23.4.

Hradec získal prestižní cenu za termosnímky města

Majitelé domů a objektů ve sledovaných oblastech se tak mohou na vlastní oči přesvědčit, zda jim odněkud neuniká teplo.

Společnost celý článek
21.9.

Hasiči se utkají o pohár vicehejtmana

Soutěží se účastní jak členové dobrovolných hasičských sborů, tak profesionální hasiči.

Společnost celý článek
4.10.

Co spojuje Remosku, stavebnici Merkur a lehký kulomet vzor 26?

Patronem výstavy je 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má na starosti majetek kraje, investice a kulturu. „Naše muzeum ve Vysokém Mýtě se specializuje nejen na vysokomýtské konstruktéry, ale na technické sbírky obecně.

Společnost celý článek
8.12.

Jeviště Východočeského divadla Pardubice ovládnou Trójanky

Sílu inscenace podtrhne i patnáctičlenný ženský chór umožňující důkladnou práci s mluvním projevem a melodramem.

Společnost celý článek
2.7.

Mladé zdravotnice úspěšně reprezentovaly kraj

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Josef Janeček přijal mladé zdravotnice ze základní školy Závodu míru v Pardubicích.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting