Na start půlmaratonu se postaví více než tisícovka běžců

17.4.

Na start půlmaratonu se postaví více než tisícovka běžců

Pardubické ulice se opět po roce promění v atletickou dráhu. V sobotu 20. dubna se zde poběží další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu. Už potřetí v řadě bude jeho součástí Mistrovství České republiky mužů a žen v půlmaratonu.


„Závod byl v rámci Českého atletického svazu zařazen mezi deset TOP atletických závodů pořádaných v České republice,“ říká jeden z organizátorů Oldřich Bujnoch.

Vzhledem k dopravním uzavírkám v centru Pardubic museli pořadatelé letos změnit trať závodu. Centrem dění by přesto mělo být opět Pernštýnské náměstí a přilehlé ulice. „Start závodu zůstal na Smetanově náměstí, odkud závodníci tentokrát vyběhnou do ulice Sakařovy a zde odbočí do ulice Bezdíčkovy a budou dále pokračovat vlevo ulicí Husovou do ulice Mezi Mosty. Proběhnou ulicí Labskou, U Stadionu, na Wonkův most, dále  pravým pruhem Hradecké ulice, s otočkou v křižovatce na Stavařov. Odtud zpět jedním pruhem stále ulicí Hradeckou do Sukovy třídy, ulicí Pernerovou na třídu Míru směrem k Zelené bráně,“ vysvětluje ředitelka závodu Míla Kalinová. Závodníci poběží tři kola s cílem na Pernštýnském náměstí. Vinařský půlmaraton, který je v letošním roce pořádán pod záštitou Statutárního města Pardubice, bude odstartován ve dvanáct hodin.

Snahou pořadatelů je přivést do ulic Pardubic co nejvíce domácích běžců, jak těch ze špičky českých vytrvalců, tak těch, jež běhají jen pro svoje potěšení. To však nevylučuje účast zahraničních vytrvalců. Podle očekávání by se závodu mělo opět zúčastnit více než 1 300 běžců všech věkových kategorií a výkonností. Společně s účastníky půlmaratonu vyrazí na trať i běžci, kteří se vydají na trať pouze jednoho sedmikilometrového okruhu.

Součástí celé sportovní akce budou i další sportovní soutěže, a to Lidový běh pro širokou sportovní veřejnost na trati 1 500 metrů, závod tělesně postižených sportovců – handbike, v rámci jejich Českého poháru, závod tandemů a nesoutěžní projížďka kolečkových bruslařů po trase půlmatonu. Všech těchto sportovních aktivit včetně hlavního závodu v půlmaratonu by se mělo zúčastnit až tři tisíce účastníků. „Každý, kdo se postaví na start, si zaslouží můj obdiv. Především pak ti, kteří se běhání věnují rekreačně. Věřím, že za dva roky si všichni účastníci užijí běhu na zrekonstruované třídě Míru,“ říká primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Na start závodu se postaví i její dva náměstci – Michal Koláček a František Brendl. Další náměstek, Jiří Rozinek, který je po operaci kolene, si zaběhne alespoň Lidový běh.

Akce podobného rozsahu si ovšem vyžádá uzavření průjezdu centra města již od ranních hodin, včetně určitého omezení veřejné dopravy. Pořadatelé věří, že tato dopravní opatření budou Pardubáky přijata s pochopením, a zvou všechny sportovní příznivce k povzbuzování, ať už na trase závodu nebo v cíli na Pernštýnském náměstí. Zde bude po celý den probíhat bohatý kulturní a společenský program uskuteční se i slavnostní vyhlášení vítězů. Účastníky celé akce budou i hosté z řad známých českých sportovců a olympioniků.

Program:
8.30       doprovodný program
9.20       slavnostní zahájení
9.40       Lidový běh Vaňka Vaňhy s VZP
10.10     inline projížďka pro všechny na okruhu závodu do 10.25
10.40     start Pohárového závodu handbike
12.00     start Vinařského půlmaratonu – časový limit 3 hodiny
12.15     start Pernštejnské sedmičky
13.40     vyhlášení výsledků MČR
14.25     vyhlášení výsledků Vinařského půlmaratonu

Omezení dopravy
Pořádání tohoto mezinárodního závodu ovlivní dopravu v Pardubicích. Po celý den bude uzavřeno de facto celé centrum města pro veškerou dopravu včetně městské hromadné. Dopravní podnik proto na všech zastávkách a v autobusech s dostatečným předstihem vyvěsí všechny změny, s nimiž v den konání závodu musejí cestující počítat.

V době od 7:30 do 15 hodin bude centrum uzavřeno i pro MHD. V době od 5:00 do 17:00 hod. bude pro MHD uzavřena tř. Míru, Sukova tř., nám. Republiky, Smetanovo nám., Jahnova, Bubeníkova, Sakařova a Husova ulice. V té době budou uzavřeny i dva jízdní pruhy Hradecké ulice od křižovatky se Sukovou tř. ke křižovatce s Bělehradskou ulicí.

Po dobu konání závodů se nebudou obsluhovat zastávky: Tř. Míru, U Grandu, Sukova, Nám. Republiky, Karla IV., Židov točna, Bezdíčkova, Holubova, Sakařova, Husova, Zlatá štika, Na Haldě, Na Bukovině, Krajský úřad, Univerzita, Na Okrouhlíku a U Kostelíčka ve směru do Pardubiček, Zimní stadion a Stavařov ve směru do Polabin. Více informací najdete na www.dpmp.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

Pardubická chemička se díky miliardovým investicím mění v moderní firmu

Současná chemička zabírá mnohem menší prostor než v minulosti a plánovaný rozvoj je spíše intenzivní než extenzivní. Momentálně je v areálu po řadě demolic již nepotřebných objektů několik volných upravených pozemků vhodných k podnikání. Synthesia nabízí k pronájmu či prodeji i vybrané objekty.

Společnost celý článek
19.12.

Silvestrovské veselí zvířata stresuje, i letos jich mnoho skončí v útulcích

Poslední den v roce se blíží, a s tím rostou i obavy majitelů domácích mazlíčků. Hlučná zábava, několikaminutové ohňostroje a ohlušující petardy každoročně vystresují stovky domácích zvířat, která končí v lepším případě v útulku, v horším pod koly auta či vlaku. Zaběhlé zvíře je přitom i vzhledem k mrazivému zimnímu počasí nutné vypátrat co nejrychleji.

Společnost celý článek
2.7.

Mladé zdravotnice úspěšně reprezentovaly kraj

Náměstek hejtmana Pardubického kraje Josef Janeček přijal mladé zdravotnice ze základní školy Závodu míru v Pardubicích.

Společnost celý článek
29.1.

Lupič pokračuje ve svém řádění

Dle výpovědi poškozené se jednalo o muže ve věku asi 20 - 25 let, vysokého 170 - 175 centimetrů.

Společnost celý článek
9.2.

Tři kandidáti na funkci děkana představili svoje vize

Příští týden, ve středu 16. února dopoledne se pak uskuteční volební zasedání Akademického senátu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting