Na Stavbu roku v Pardubickém kraji aspiruje 23 přihlášených

7.7.

 Po dvou letech začíná v Pardubickém kraji další výběr nejlepší stavby roku, tentokrát v pěti kategoriích. Do soutěže se přihlásilo celkem 23 staveb, které porota během letních měsíců navštíví a posoudí. Od 20. července bude mít možnost udělit svůj hlas pomocí hlasování na webu také veřejnost.

Pořadateli soutěže jsou spolu s krajem i Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v České republice. Ze zajímavých přihlášek letošního ročníku měl radost i trochu těžkou hlavu předseda poroty, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek: „Tentokrát máme dokonce o jednu stavbu víc, než v předchozím ročníku. Radost mám ale hlavně z kvality staveb, což jsme spolu s ostatními porotci viděli už při rozbalení jednotlivých panelů soutěžících. Bude to opravdu velmi těžké rozhodování. Proto je dobré, že všechny stavby v průběhu července osobně navštívíme a posoudíme jejich kvality přímo na místě.“

Stavby budou posuzovány nejen podle architektonické kvality, ale také z hlediska začlenění stavby do okolního prostředí, kvality stavebních prací, spokojenosti investora či originality díla a dalších přínosů.

„Od 20. července budou všechny přihlášky vystaveny na webové stránce:  stavbaroku.pardubickykraj.cz a veřejnost bude mít možnost dát hlas té, která se jí nejvíce líbí. Hlasování potrvá až do 15. září,“ přidává informaci radní Pardubického kraje pro investice a majetek Ludmila Navrátilová.

Slavnostní vyhlášení Stavby roku 2015 v Pardubickém kraji se uskuteční ve čtvrtek 17. září od 17 hodin v sále Jana Kašpara v budově Krajského úřadu Pardubického kraje (bývalá reálka). Vyhlášení bude doprovázet i výstava panelů všech přihlášených prací.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Po oleji ani stopy

Poškozená společnost si škodu vyčíslila na více než sedmdesát tisíc korun.

Společnost celý článek
17.12.

Hašení fotovoltaických panelů je pro hasiče obtížné. Při cvičení odhaleno několik problémů

Hašení těchto panelů je pro hasiče velmi náročné. Fotovoltaika je neustále pod napětím. Elektrické napětí na fotovoltaickém panelu může dosahovat 20 až 40 V, panely se sériově propojují do sekcí. Výsledné napětí stejnosměrného proudu odcházejícího z propojených panelů může být až 1000 V.

Společnost celý článek
21.2.

Malí dobrodruzi zakusí atmosféru závodu Gladiator Race – OC Futurum se stane jejich cvičištěm

Malí gladiátoři budou mít v sobotu 25. února příležitost prověřit si své síly v rámci série stanovišť v královéhradeckém obchodním a zábavním centru Futurum. Hlavní program startuje v 11 hodin s předpokládaným koncem v 18 hodin. Akce se v OC Futurum koná již podruhé pod záštitou organizace Sportvisio, vstupné je zdarma.

Společnost celý článek
20.6.

Postaveno na vodě – podzimní DEN ARCHITEKTURY zavede návštěvníky do netradičních míst, unikátních budov i na vodní hladinu

„Den architektury byl inspirací vzniku mnohých spolků a iniciativ, které festival tvoří a dávají významu spolutvorby veřejného prostoru reálný smysl,“ říká k festivalu jeho zakladatelka a držitelka titulu Architektka roku 2016 Marcela Steinbachová a dodává: „V současnosti probíhá diskuse o využívání břehů řek a vodních ploch jako veřejného prostoru ve městě a právě téma vody, jak s pohledu tvorby měst, tak z pohledu aktuálních problémů se zdroji, je velice aktuální.“

Společnost celý článek
30.8.

Před 66 lety byla v Pardubicích založená vysoká škola, dodnes jediná v kraji

Vysoká škola chemická, později čtyřicet let známá jako Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích, vznikla na počátku padesátých let minulého století s cílem vychovávat odborníky v oblasti technické chemie pro potřeby rychle se rozvíjejícího chemického průmyslu východních Čech.

Společnost celý článek
1.10.

Práce v sociálních službách si zaslouží obdiv a úctu

Do letošního ročníku přišlo celkem 57 nominací. Odborná porota z toho vybrala deset oceněných finalistů a čtyři nové nositele Duhového křídla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting