Na Štědrý den se tři osoby přiotrávily nebezpečným plynem

27.12.

Na Štědrý den se tři osoby přiotrávily nebezpečným plynem

Na Štědrý den se tři osoby přiotrávily nebezpečným plynem

Na Štědrý den v 17.53 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Hlinska a dobrovolní hasiči ze Skutče na Palackého náměstí do Skutče, kde došlo pravděpodobně k úniku nebezpečného plynu oxidu uhelnatého. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že se plynu nadýchaly tři osoby. Ty byly ihned předány do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči ihned provedli měření a naměřili 60 jednotek ppm tohoto plynu. Hasiči ihned začali s odvětráním zasažených místností. Na některých místech hasičům přístroje ukazovali až 150 jednotek ppm oxidu uhelnatého. Hasiči evakuovali z bytového domu celkem 21 osob z 8 bytových jednotek a přetlakovou ventilací se snažili co nejrychleji nebezpečný plyn z objektu vyvětrat. Hasiči spolu s plynaři postupně obcházeli všechny byty a zjišťovali možnou závadu. Hasiči odpojili objekt od přívodu plynu a ihned zajistili přímotopy pro všechny rodiny v bytovém domě. Událost ze strany hasičů byla ukončena ve 21.23 hodin. Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který je lehčí než vzduch, se vzduchem tvoří výbušné směsi. Bezpečná hodnota, ve které se může ještě člověk pohybovat, je 20 jednotek ppm. Oxid uhelnatý se váže na červené krevní barvivo a vytváří tzv. karboxihemoglobin v důsledku toho se kyslík nemůže dostat do těla. Hasiči tak stále upozorňují na to, aby si lidé nechali zkontrolovat plynové a kondenzační kotle, jejich nainstalování a hlavně těsnění. Tady je totiž problém, že oxid uhelnatý není vidět ani cítit. Lidé mohou pozorovat bolest hlavy, malátnost. Oxid uhelnatý ovlivňuje nervový systém.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.12.

Dobročinnost a osvěta. Návštěvníci OC Futurum se v roce 2017 opravdu činili

Vedle toho se od ledna 2017 v OC Futurum odehrály desítky dalších akcí - charitativních i těch osvětových.

Společnost celý článek
11.3.

Sokol připravuje rekonstrukci a chystá oslavy

Na konci minulého roku se stala modernizace Sokola jedním z dílčích projektů IPRM a lednové zastupitelstvo města schválilo poskytnutí dvou a půl milionové půjčky na zpracování projektové dokumentace na provedení přípravných a průzkumných prací.

Společnost celý článek
19.9.

Nejtvrdším hasičem v České republice je Lukáš Novák

V rekordním čase 4.47,23 minut zvládl všechny náročné disciplíny dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák.

Společnost celý článek
5.10.

Komedie se skokem smrti na pardubické Malé scéně ve dvoře

Velká pardubická je odrazem českých dějin i odrazem lidských osudů.

Společnost celý článek
29.10.

Selské trhy u lidí zabodovaly

Pojetí Selských trhů ocenili i regionální prodejci.

Společnost celý článek
23.3.

Penízky do dózy nepatří

Neznámý muž v době, kdy mu kopírovala požadované dokumenty, odcizil obálku i s finanční hotovostí 33 tisíc korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting