Na Univerzitě Pardubice na čtrnáctidenní návštěvě delegace z Indie

21.6.

Na Univerzitě Pardubice na čtrnáctidenní návštěvě delegace z Indie

V neděli 19. června přijela na Univerzitu Pardubice 14členná delegace z Rai University v Indii na čtrnáctidenní pobyt.
Seznamovat se s pardubickým univerzitním kampusem, jednotlivými fakultami univerzity i českou zemí bude indická skupina po následujících čtrnáct dnů. Do Pardubic přijíždí na pozvání Univerzity Pardubice, jejíž skupina studentů a akademiků odcestovala do Indie na krátkodobý pobyt a na zkušenou vloni v prosinci.


Návštěva z indické Rai University navazuje na cestu české delegace z Univerzity Pardubice do Indie v prosinci 2015. Tehdy skupina sedmi studentek a šesti studentů ze čtyř fakult Univerzity Pardubice pod vedením doc. Mgr. Martina Fárka, Ph.D., absolvovala jedinečnou desetidenní stáž na indické Rai University v Ahmedabádu ve státě Gudžarát. Pardubičtí studenti se díky této návštěvě zařadili ke svým kolegům z prestižních evropských a amerických univerzit, kteří také odcestovali do Indie v rámci programu Discover India.


Spolupráce mezi oběma univerzitami se dále rozvíjí. Letos v únoru na pozvání Univerzity Pardubice přijela do Prahy rektorka Rai University dr. Harbeen Arora. Do České republiky přicestovala právě především kvůli podpoře a upevnění vzájemné spolupráce a přípravě plánu společných akcí.


Nyní, na posledních čtrnáct červnových dnů, přijíždějí na Univerzitu Pardubice studenti z Rai University. V pardubickém kampusu stráví následujících čtrnáct dnů a zdrží se až do soboty 2. července. Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice pro ně připravilo zajímavý program nejen na univerzitě, ale i poznávací po regionu.


„Delegaci čeká v Pardubicích pestrý program. Nejenže se podívá na všech sedm našich fakult a seznámí se s vědeckou prací našich akademických pracovníků i možnostmi studia u nás, přiblížíme jim i českou kulturu a historii. Úvodní vhled si pro ně připravil docent Fárek z Katedry religionistiky, který je současně koordinátorem Indické platformy na pardubické univerzitě. Hned v pondělí jim při Českém národním večeru představí naši zemi,“ říká k zahájení indické návštěvy v prostorách univerzity Ing. Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice.


V programu je také vyhrazen čas na jednání a rozvíjení další vzájemné spolupráce obou institucí. Delegace z Indie se setká také s představiteli univerzity.


„Do programu jsme také zařadili několik výletů do nedalekého okolí. Společně se vydáme například na naši nejvyšší horu Sněžku nebo na procházku po Toulovcových maštalích. Zavítají i na besedu se studenty Gymnázia Mozartova, poslechnou si zpěv našeho Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice nebo zhlédnou fotbalový zápas českého týmu s Tureckem. Budou také hosty na slavnostních promocích studentů Dopravní fakulty Jana Pernera,“ vyjmenovává bohatý program Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice.
Zpět do Indie se delegace vrací v sobotu 2. července.


(Informace o prosincové cestě studentů Univerzity Pardubice jsou k dispozici v článku v e-Zpravodaji.)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.4.

Potlesk na jevišti si vychutnalo na 120 klientů sociálních služeb

„S velkou radostí jsem sledoval zaujetí všech vystupujících i těch, kteří s nimi třeba několik měsíců na jejich programech pracovali. Zároveň je skvělý i ohlas u mladého publika, které každoročně naplní Tylův dům,“ řekl bezprostředně po skončení programu Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor. „Studenti místních škol tady viděli, co lidé s hendikepem dokáží, jak se nebojí vystoupit na veřejnosti a prožívali to s nimi, fandili jim. Opět tady byla nádherná atmosféra, kvůli které sem všichni jezdí.“

Společnost celý článek
15.3.

Řídil bez řidičáku a opilý

Za nezodpovědné jednání si může „odsedět“ až tři roky ve vězení.

Společnost celý článek
3.9.

Více než tři tisíce květů jiřin krášlí pardubický zámek

Na výstavě v rytířských sálech se nachází 2374 květů 436 odrůd jiřin.

Společnost celý článek
17.5.

Chování k válečným hrobům považuje hejtman za výraz lidství

Nezáleží na tom, za koho bojovali, ale podstatné je, že jsou důstojně pochováni.

Společnost celý článek
28.2.

Radní debatovali ve Fabrice se starosty obcí ze dvou okresů

Vysvětlila, proč kraj ke konkurzům přistoupil. Diskuzi vzbudila reforma financování regionálního školství připravovaná MŠMT.

Společnost celý článek
21.3.

Novinka pro pacienty s onemocněním plicní tkáně

Vedoucím tohoto Sdruženého centra je MUDr. Vladimír Bartoš z FN Hradec Králové. Koordinátorkou za pardubické oddělení je Renata Králová.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting