Na zimu čekají v Pardubicích tuny soli, ale také rolba na sníh

8.11.

Na zimu čekají v Pardubicích tuny soli, ale také rolba na sníh

Zhruba 720 tunami soli a 200 tunami písku se na zimu zásobily Služby města Pardubic. V nadcházejících měsících se budou starat o údržbu přibližně 400 kilometrů komunikací a další místa ve městě. Do vozového parku, kterým služby disponují, přibyla sněhová rolba. Nově totiž budou v případě dobrých sněhových podmínek upravovat lyžařské stopy pro běžkaře. „V minulých letech si lidé oblíbili lyžování na závodišti. Zakoupili jsme proto rolbu na úpravu běžeckých stop a rozhodli jsme, že při dobrých sněhových podmínkách bude upravována lyžařská stopa nejen na závodišti, ale také podél Labe. V úseku od zdymadla do Brozan se prostě cyklostezka změní na stezku lyžařskou, kterou jistě přivítají pardubičtí milovníci zimních sportů ,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Vedle rolby mají SmP na letošní zimu připraveno 16 sněhových pluhů se sypači, šest traktorů s radlicemi na sníh a mechanizaci na odvoz sněhu a na ruční úklid. „Pro údržbu úzkých chodníků bude podobně jako loni používat sekačky na trávu, samozřejmě opatřené nástavbou pro zimní údržbu,“ řekla mluvčí SmP Světlana Pozníková. „Občany, kteří mají na chodnících přenosné reklamy a stojany na kola chceme požádat, aby je v době spadu sněhu odklidili. Brání totiž plynulé údržbě chodníků a hrozí jejich poškození, stejně jako poškození úklidové techniky,“ dodala mluvčí. Podle letošního plánu zimní údržby čeká pracovníky služeb v nadcházejících měsících péče o zhruba 390 kilometrů vozovek a chodníků, 319 zastávek městské hromadné dopravy, 337 přechodů, 47 parkovišť a desítky dalších míst, například přístupů do sociálních a zdravotnických zařízení či škol. Úklid během minulé zimy přišel město na více než 16 milionů korun, rozsah prací objednaných pro nadcházející zimu je srovnatelný. Bude však záležet na tom, jaká tato zima bude. Jediný zásah, tedy úklid po normálním sněžení, stojí přes 570.000 korun. V silách města není financovat údržbu všech komunikací které vlastní. Jen chodníků má v majetku více než 300 kilometrů, do plánu zimní údržby, který je každoročně aktualizován zejména podle připomínek občanů a každoročně v něm také přibývají další udržovaná místa, je letos zařazeno zhruba 187 kilometrů chodníků, před třemi lety to bylo asi 100 kilometrů. Jednorázový úklid chodníků od sněhu přijde nyní na více než 150.000 korun, úklid přechodů na 62.000 korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.10.

Pardubické školky a školy úspěšně získávají peníze na společné vzdělávání

Školy úspěšně podávají žádosti také do druhé vlny šablon, které letos znovu vyhlásilo MŠMT v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Nově si mohou požádat také základní umělecké školy a domy dětí a mládeže.

Společnost celý článek
13.1.

K zastávkám u letiště povedou nové chodníky

Úpravy dvou protilehlých zastávek jsou rozděleny do dvou samostatných investičních akcí.

Společnost celý článek
10.12.

Likvidace odpadu ukousne z městského rozpočtu 36 milionů

Obyvatelé Pardubic zaplatí v roce 2009 za odpadky 498 korun.

Společnost celý článek
12.5.

Krok za krokem běžíme pro život!

Letošním cílem je překonat dvoumilionový rekord z minulého ročníku a vybrat 3 miliony korun.

Společnost celý článek
14.3.

Rekordní veletrh Kontakt: Firmy se představily vysokoškolákům

Osmnáctý ročník veletrhu v univerzitní aule a ve foyer Fakulty chemicko-technologické nabídl studentům mimo jiné odpovědi na otázky: Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají zaměstnavatelé? Jaké trainee programy existují? Co napsat do životopisu? „V doprovodném programu jsme připravili několik interaktivních aktivit. Například konzultaci životopisu a LinkedIn profilu s odborníky, zkoušku pohovoru nanečisto, konzultaci podnikatelských záměrů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting