Nábor dárců krve s hokejovým Dynamem přivedl třináct nováčků

10.11.

Nábor dárců krve s hokejovým Dynamem přivedl třináct nováčků

Na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice se již pošesté konal nábor nových dárců krve nazvaný "Daruj krev s pardubickými hokejisty".

Odběrová místnost transfuzního oddělení Pardubické nemocnice v průběhu dnešního dopoledne zažila třináct premiér. Přesně tolik nových dárců se v ní vystřídalo v průběhu šestého pokračování náborové akce „Daruj krev s pardubickými hokejisty“, která se koná za podpory hokejového klubu HC Dynamo Pardubice.

„Počet prvodárců nás potěšil. Byl vyšší, než bývá v běžné odběrové dny. Takže z tohoto pohledu splnila akce svůj účel. Pochopitelně budeme rádi, když další noví zájemci o dárcovství krve budou dál přicházet a když se z nich stanou třeba i dárci krevní plazmy,“ řekla vrchní sestra transfuzního oddělení Iveta Krebsová a dodala: „Pochopitelně všem, kteří dnes darovali krev poprvé, děkujeme za jejich rozhodnutí. A naše poděkování patří i hokejovému klubu za jeho dlouholetou podporu této náborové akce.“

Na odběrových lůžkách samozřejmě nechyběli ani zástupci HC Dynamo. Všem dárcům věnovali vstupenky na extraligové utkání a stejně jako v minulých letech se do akce také zapojili aktivně. Nejcennější životní tekutinu opět přišel darovat i bývalý vynikající gólman a dnes generální manažer klubu Dušan Salfický a spolu s ním i čtyři další kolegové z managementu.

„Můžeme tímto způsobem udělat něco pro společnost a přispět na dobrou věci. Není snad ani potřeba říkat, že darováním krve můžeme zachránit lidský život. Proto se snažíme jít příkladem a strhnout s sebou další lidi, aby se mančaft dárců co nejvíce rozšířil, protože je to potřeba,“ řekl Dušan Salfický, který absolvoval svůj třetí odběr.

Na transfuzní oddělení zavítal i trenér extraligového týmu Miloš Holaň. Kvůli prodělané leukémii nemůže darovat krev. Ale o to více si váží všech, kteří tímto způsobem pomáhají druhým. „Pro mě to je něco fantastického. Já osobně darovat jít nemohu, vážím si všech lidí, kteří toto podstoupí, aby druhému pomohli. Nejhorší je vidět mladé děti trpět takovou nemocí, mám pak radost, když čtu, že se někdo s pomocí jiných vyléčil. Je to důkaz, že dobří lidé jsou stále mezi námi,“ řekl Miloš Holaň.

Právě životní příběh bývalého vynikajícího obránce a dnes trenéra Dynama přivedl na odběrové lůžko Michala Vaňka. Byl jedním ze třinácti dnešních nováčků mezi dárci krve. „Přišel jsem díky panu Holaňovi. On, Pardubice a hokejový klub – to byla moje inspirace. Jsem celoživotní hokejový fanoušek. Když jsem si teď znovu přečetl, co Miloš Holaň prožil, byla to motivace přijít darovat krev a být prospěšný. Rozhodnutí ve mně postupně zrálo a nyní jsem se rozhodl definitivně. A určitě chci chodit dál a pravidelně. Nikdy nevíte, kdy sami budete takovou pomoc potřebovat,“ řekl Michal Vaněk.

Zdroj:  www.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.3.

Přednáška „Baron Artur Kraus“

Letos by Art. Kraus oslavil 160 narozeniny. U příležitosti tohoto kulatého výročí probíhá celý rok 2014 cyklus akcí Rok Artura Krause, jehož je tato přednáška součástí.

Společnost celý článek
4.3.

Aukce promluví do ceny elektřiny pro Hradec

První březnový den rozhodli radní Hradce Králové o sdruženém nákupu elektrické energie na rok 2012.

Společnost celý článek
25.9.

Zajděte do SKP-CENTRUM, nudit se nebudete

V týdnu od 24. do 28. září proběhne na adrese pardubického občanského sdružení SKP-CENTRUM Týden nízkoprahových klubů

Společnost celý článek
30.4.

Tisíc korun od Alza.cz za příspěvek ekologii

Pokud zákazníci odevzdají Alza.cz starou televizi, notebook nebo počítač, bude jim vyplacen příspěvek ve výši 1000 korun.

Společnost celý článek
3.3.

Pátrání po osobách bude jednodušší. Monitorovací vůz dostal do výbavy novou techniku

Vozidlo Volkswagen Transporter bylo díky čerpání evropských fondů přestavěno v roce 2009 na Mobilní kontaktní a koordinační centrum. Díky finanční spoluúčasti Pardubického kraje v hodnotě 500 tisíc korun byl automobil doplněn o termovizi, kamerový systém s celkem osmi kamerami, ale také komunikačními prostředky s napojením do policejní informační sítě.

Společnost celý článek

Sjezd české a slovenské společnosti pro klinickou neurofyziologii

Sjezd bude zaměřen na tato témata - neurofyziologie u roztroušené sklerózy, extrapyramidových onemocnění, epilepsie, spánku a spasticity, elektromyografie (pokroky v metodice, indikace) a varia a kazuistiky s neuromuskulární problematikou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting