Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

14.1.

Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

Budoucí podobu českotřebovského parku Benátky již brzy přiblíží architektonická soutěž Cena nadace PROMĚNY 2009. Nadace vybrala park Benátky v loňské grantové výzvě, a Česká Třebová tak získá na jeho stavbu významný nadační příspěvek. Architektonické řešení parku a související odhad nákladů na jeho vybudování vzejdou v prvním pololetí tohoto roku ze soutěže, ve které budou osloveny čtyři ateliery. Česká Třebová je prvním ze dvou žadatelů, kterým nadace PROMĚNY na základě v loni vypsané grantové výzvy přispěje na zlepšení stavu veřejné zeleně. To, jak bude doposud nevyužívaná lokalita Benátky v centru města řešena, vyplyne právě ze soutěže, jejímiž spoluvyhlašovateli jsou nadace PROMĚNY a město Česká Třebová. Cena nadace PROMĚNY 2009 je vyhlašována jako vyzvaná, jednokolová architektonická soutěž. Jejím předmětem je zpracování urbanisticko-architektonického návrhu nového parku Benátky. Kromě architektonického řešení parku bude výstupem ze soutěže také odhad nákladů na jeho vybudování. Maximální výše nadačního příspěvku na tyto náklady může dosáhnout až 25 milionů korun. „Cena nadace PROMĚNY 2009 je prvním ročníkem. Počítáme s tím, že prostřednictvím architektonické soutěže budeme hledat podobu všech parků, které nadace v budoucnu podpoří. Soutěž se tedy bude opakovat v rámci každého velkého projektu,“ říká ředitelka nadace Gabriela Navrátilová. K účasti v soutěži nadace PROMĚNY vyzývá čtyři ateliery. Kromě pražského atelieru AND, který s nadací spolupracuje na jejích prvních dvou projektech, jsou to ZAHRADA NAD METUJÍ z Nového Města nad Metují a dva brněnské ateliery: Architektonická kancelář RAW a Ateliér zahradní a krajinářské architektury. Účastníci soutěže do konce dubna předloží své návrhy parku Benátky, ten nejvhodnější následně v průběhu května vybere soutěžní porota. Úplné znění soutěžních podmínek Ceny nadace PROMĚNY 2009 je k dispozici mj. na www.nadace-promeny.cz. Česká komora architektů je schválila na začátku prosince. Na přípravě soutěže nadace úzce spolupracuje se Společností Petra Parléře. Následující ročník, Cena nadace PROMĚNY 2010, bude věnován druhému projektu z grantové výzvy 2008, jehož výběr se uzavře na začátku letošního roku. Další grantová výzva a tedy i hledání dvou nových velkých projektů se plánuje na rok 2010. Další podrobnosti o parku Benátky i ostatních projektech nadace najdete na adrese www.nadace-promeny.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Dopravu v pardubické nemocnici řídí strážníci

Rizikem úrazu hrozí padající namrzlý sníh ze střech, okapů a z ostatních částí budov a uklouznutí s následným pádem.

Společnost celý článek
10.3.

Stále více Čechů trpí syndromem vyhoření

Podle výsledku výzkumu Commservis.com vyhořelí neumí odpočívat.

Společnost celý článek
16.5.

Rodinu a práci lze úspěšně sladit

Konference předcházela mezinárodnímu dni rodiny, který připadá dle Organizace spojených národů na 15. květen. A právě tento rok si zároveň připomínáme jeho 20. výročí. Otázky slaďování rodinného a pracovního života proto byly společným jmenovatelem všech diskusních příspěvků.

Společnost celý článek
9.12.

Unikátní iluminace se vrací zpšt do Kutné Hory

Dražba v londýnské aukční síni probíhala velice dramaticky, byl o ní nebývale velký zájem.

Společnost celý článek
15.12.

Škody dosahují téměř 5 milionů korun.

V jednom případě použil neznámý pachatel úplně odlišnou adresu a pouze si nastavil podpisovou doložku, aby to vypadalo, že odesílatelem je majitel firmy.

Společnost celý článek
5.6.

Nenechte si ujít Muchův chrudimský jarmark

Největší červnová akce, kterou připravuje město Chrudim na sobotu 7. června, nese název „Muchův jarmark“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting