Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

14.1.

Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

Budoucí podobu českotřebovského parku Benátky již brzy přiblíží architektonická soutěž Cena nadace PROMĚNY 2009. Nadace vybrala park Benátky v loňské grantové výzvě, a Česká Třebová tak získá na jeho stavbu významný nadační příspěvek. Architektonické řešení parku a související odhad nákladů na jeho vybudování vzejdou v prvním pololetí tohoto roku ze soutěže, ve které budou osloveny čtyři ateliery. Česká Třebová je prvním ze dvou žadatelů, kterým nadace PROMĚNY na základě v loni vypsané grantové výzvy přispěje na zlepšení stavu veřejné zeleně. To, jak bude doposud nevyužívaná lokalita Benátky v centru města řešena, vyplyne právě ze soutěže, jejímiž spoluvyhlašovateli jsou nadace PROMĚNY a město Česká Třebová. Cena nadace PROMĚNY 2009 je vyhlašována jako vyzvaná, jednokolová architektonická soutěž. Jejím předmětem je zpracování urbanisticko-architektonického návrhu nového parku Benátky. Kromě architektonického řešení parku bude výstupem ze soutěže také odhad nákladů na jeho vybudování. Maximální výše nadačního příspěvku na tyto náklady může dosáhnout až 25 milionů korun. „Cena nadace PROMĚNY 2009 je prvním ročníkem. Počítáme s tím, že prostřednictvím architektonické soutěže budeme hledat podobu všech parků, které nadace v budoucnu podpoří. Soutěž se tedy bude opakovat v rámci každého velkého projektu,“ říká ředitelka nadace Gabriela Navrátilová. K účasti v soutěži nadace PROMĚNY vyzývá čtyři ateliery. Kromě pražského atelieru AND, který s nadací spolupracuje na jejích prvních dvou projektech, jsou to ZAHRADA NAD METUJÍ z Nového Města nad Metují a dva brněnské ateliery: Architektonická kancelář RAW a Ateliér zahradní a krajinářské architektury. Účastníci soutěže do konce dubna předloží své návrhy parku Benátky, ten nejvhodnější následně v průběhu května vybere soutěžní porota. Úplné znění soutěžních podmínek Ceny nadace PROMĚNY 2009 je k dispozici mj. na www.nadace-promeny.cz. Česká komora architektů je schválila na začátku prosince. Na přípravě soutěže nadace úzce spolupracuje se Společností Petra Parléře. Následující ročník, Cena nadace PROMĚNY 2010, bude věnován druhému projektu z grantové výzvy 2008, jehož výběr se uzavře na začátku letošního roku. Další grantová výzva a tedy i hledání dvou nových velkých projektů se plánuje na rok 2010. Další podrobnosti o parku Benátky i ostatních projektech nadace najdete na adrese www.nadace-promeny.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.11.

Na základě jednání s občany svolal hejtman jednání o přivaděči k D35 z Dašic

Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného.

Společnost celý článek
10.10.

Pardubice opět podpoří majitele památek

Podmínky programu i dotazník jsou ke stažení na webové adrese města.

Společnost celý článek
24.4.

Obyvatelé města Chrudim umí sbírat elektroodpad

Díky celoročnímu úsilí se každému jednotlivci v rámci 10 nejúspěšnějších měst podařilo donést do sběrného dvora elektrozařízení o průměrné váze 1,89 kg.

Společnost celý článek
13.8.

Na agresivní klienty zabírá videotrénink

Zaměstnanci se po dobu 10 měsíců učili metodou videotréninku interakcí (VTI).

Společnost celý článek
27.5.

Vejděte přímo do pohádky na pardubický zámek

Brána pohádkového království se pro návštěvníky otevře v 10 hodin dopoledne, kdy je očekáván příchod krále a královny.

Společnost celý článek
8.7.

Hejtman předal ceny nejlepším hasičům

Součástí mistrovství byly individuální soutěž i soutěže družstev.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting