Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

14.1.

Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

Nadace PROMĚNY a Česká Třebová vyhlašují architektonickou soutěž

Budoucí podobu českotřebovského parku Benátky již brzy přiblíží architektonická soutěž Cena nadace PROMĚNY 2009. Nadace vybrala park Benátky v loňské grantové výzvě, a Česká Třebová tak získá na jeho stavbu významný nadační příspěvek. Architektonické řešení parku a související odhad nákladů na jeho vybudování vzejdou v prvním pololetí tohoto roku ze soutěže, ve které budou osloveny čtyři ateliery. Česká Třebová je prvním ze dvou žadatelů, kterým nadace PROMĚNY na základě v loni vypsané grantové výzvy přispěje na zlepšení stavu veřejné zeleně. To, jak bude doposud nevyužívaná lokalita Benátky v centru města řešena, vyplyne právě ze soutěže, jejímiž spoluvyhlašovateli jsou nadace PROMĚNY a město Česká Třebová. Cena nadace PROMĚNY 2009 je vyhlašována jako vyzvaná, jednokolová architektonická soutěž. Jejím předmětem je zpracování urbanisticko-architektonického návrhu nového parku Benátky. Kromě architektonického řešení parku bude výstupem ze soutěže také odhad nákladů na jeho vybudování. Maximální výše nadačního příspěvku na tyto náklady může dosáhnout až 25 milionů korun. „Cena nadace PROMĚNY 2009 je prvním ročníkem. Počítáme s tím, že prostřednictvím architektonické soutěže budeme hledat podobu všech parků, které nadace v budoucnu podpoří. Soutěž se tedy bude opakovat v rámci každého velkého projektu,“ říká ředitelka nadace Gabriela Navrátilová. K účasti v soutěži nadace PROMĚNY vyzývá čtyři ateliery. Kromě pražského atelieru AND, který s nadací spolupracuje na jejích prvních dvou projektech, jsou to ZAHRADA NAD METUJÍ z Nového Města nad Metují a dva brněnské ateliery: Architektonická kancelář RAW a Ateliér zahradní a krajinářské architektury. Účastníci soutěže do konce dubna předloží své návrhy parku Benátky, ten nejvhodnější následně v průběhu května vybere soutěžní porota. Úplné znění soutěžních podmínek Ceny nadace PROMĚNY 2009 je k dispozici mj. na www.nadace-promeny.cz. Česká komora architektů je schválila na začátku prosince. Na přípravě soutěže nadace úzce spolupracuje se Společností Petra Parléře. Následující ročník, Cena nadace PROMĚNY 2010, bude věnován druhému projektu z grantové výzvy 2008, jehož výběr se uzavře na začátku letošního roku. Další grantová výzva a tedy i hledání dvou nových velkých projektů se plánuje na rok 2010. Další podrobnosti o parku Benátky i ostatních projektech nadace najdete na adrese www.nadace-promeny.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun je v polovině

V polovině je hlasování společnosti Lidl o posledních deset Rákosníčkových hřišť. Zájem veřejnosti je rekordní a ještě není nic ztraceno. Přinášíme stav hlasování k 14. únoru 2019 a připomínáme, že se hlasuje ve čtyřech kategoriích dle počtu obyvatel.

Společnost celý článek
14.12.

Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem a zájemci o umění.

Společnost celý článek
2.4.

„Náhubkový zákon“ začal platit

Identitu pohřešované redakce serveru Orlický.net zná, ale podle zákona ji nesmí zveřejnit.

Společnost celý článek
25.2.

Blíží se městský ples - vrchol společenské sezon

Čestnými občany města Pardubice se tak 12. března úderem 22. hodiny stanou architekt Miroslav Řepa a in memoriam stavitel železnice Jan Perner. Medaile města obdrží vysokoškolský profesor Arnošt Pellant, ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, emeritní ředitel pivovaru Ludvík Šťastný a kronikář Zdeněk Veselík.

Společnost celý článek
26.2.

Akce Rybář dopadla úspěšně

Některé ze zajištěných věcí, především okem neidentifikovatelné chemikálie, byly zaslány ke zkoumání na expertizu.

Společnost celý článek
28.5.

Dr. Emil Holub u belgického krále Leopolda II

Bohužel už nenavštíví krále ani bruselské muzeum, jeho poselství je však stále živé.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting