Nadace Vodafone podpoří v Pardubickém kraji obnovu kaple i historické železnice

31.1.

Nadace Vodafone podpoří v Pardubickém kraji obnovu kaple i historické železnice

Dvě skupiny mladých lidí uspěly v Pardubickém kraji ve finále grantového programu Vpohybu, který vyhlašuje Nadace Vodafone. Na rekonstrukci parní úzkokolejné dráhy do důlního areálu Hřebeč na Svitavsku a stavbu zaniklé kaple u Vysokého Lesa u Sebranic přispěje nadace celkem 344 500 korun.

„Prostřednictvím grantového programu Vpohybu motivujeme mladé lidi, aby se aktivně podíleli na dění ve svém okolí. U obou projektů ze Svitavska nás zaujalo právě množství dobrovolníků, kteří se zapojují do jejich realizace a kterým není lhostejné dění v komunitě, kde žijí,“ říká ředitel Nadace Vodafone Ondřej Zapletal a prozrazuje: „O oblibě grantu svědčí, že nám v sedmém ročníku poslali uchazeči ze všech krajů České republiky celkem dvě stě dvacet čtyři žádostí.“  Stavitelským projektům z Pardubického kraje se podařilo probojovat mezi padesát šest vítězných návrhů, mezi které Nadace Vodafone rozdělí více než 5 milionů korun.


Hornickou historii na Svitavsku připomene úzkokolejka

Nadace Vodafone přispěje na obnovu druhé části železniční úzkokolejné trati z Nové Vsi do zrušených dolů na Hřebči 240 tisíci korun. Dobrovolníkům se již dříve podařilo zprovoznit několik kilometrů staré parní železnice, která se stala vítanou turistickou atrakcí.

Obnova kaple u Sebranic sdružuje sousedy
Nadace Vodafone věnuje 104 500 korun na znovu postavení zaniklé kaple u Vysokého Lesa u Sebranic. Na stavebních pracích a úpravě okolí v místě, které kdysi oddělovalo Čechy od Sudet, se svorně podílí obyvatelé několika okolních obcí.


Základní informace o Vpohybu 2013
V dvoukolovém 7. ročníku grantového programu v Pohybu bylo přijato 224 přihlášek.
Porota vybrala 56 nejlepších projektů, mezi které rozdělila více než
5 milionů korun.
O grant Vpohybu mohou žádat neformální skupiny mladých lidí do 26 let a nestátní neziskové organizace, které jsou vedené lidmi do 30 let.
Zájemci o grant v 8. kole musí poslat přihlášku 30. Června 2013.
Veškeré podrobnosti a náležitosti k přihlášce naleznete na www.nadacevodafone.cz

O Nadaci Vodafone
Nadace Vodafone vznikla v roce 2006 a je financována Skupinou Vodafone a společností Vodafone Czech Republic a.s. Podle výše poskytnutých příspěvků se Nadace Vodafone řadí mezi top pět nejštědřejších firemních nadací v ČR. Během pěti let své existence rozdělila Nadace Vodafone mezi neziskové projekty po celé ČR více než 100 milionů korun. Více informací na www.nadacevodafone.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.3.

Po rampě se v OC Futurum budou prohánět nejlepší jezdci BMX a Scooteringu, podpisy rozdají Horkýže Slíže

V průběhu celodenního programu bude možné zhlédnout exhibice na minirampě, kde se představí nejlepší jezdci ČR na BMX a koloběžkách.

Společnost celý článek
16.7.

Hasiči se fakt zapotili

V obci Řetůvka bylo popadaných 30 stromů, které uvěznily několik aut.

Společnost celý článek
30.10.

Vyšla publikace o Veselce

Brožuru s názvem Veselka vydanou v edici AB-Zet Pardubicka zakoupíte za 20 korun v kanceláři Klubu přátel Pardubicka.

Společnost celý článek
14.9.

Když se řekne dětské hřiště

V souvislosti s tím byla provedena oprava obrubníků u pískovišť tam, kde byl stav již nevyhovující.

Společnost celý článek
14.5.

Hotel Veselka byl zbořen před 40 lety

Při této příležitosti připravil Klub přátel Pardubicka přednášku, jejímž cílem je připomenout jeho bohatou historii.

Společnost celý článek
1.11.

Pardubičtí studenti zápolí v celostátní soutěži Svačina roku

Školy, ze kterých budou ocenění studenti, dostanou tuňákové výrobky Rio Mare ve stejných hodnotách. Kromě toho obdrží všichni finalisté včetně zástupců škol balíček Rio Mare. Navíc všem účastníkům finále pořadatel proplatí použité surNejlepší mladí kuchaři a kuchařky si rozdělí celkem 20 000 Kč v dárkových poukazech na nákup zboží v e-shopu. Za vítězství v soutěži Svačina roku s Rio Mare je 7 000 Kč, druhé místo obnáší 5 000 Kč a soutěžící na třetím místě získá poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Porota pořadatele soutěže vyhlásí Zvláštní cenu Rio Mare v hodnotě 5 000 Kč. oviny, které budou pro přípravu jídel potřebovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting