Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Zástupci neziskových organizací z Pardubického kraje převzali dnes z rukou vedoucího odboru zdravotnictví Pardubického kraje Jaroslava Forejta v hypermarketu Albert v Pardubicích šeky s výtěžkem ze sbírkové akce Nadační fond Albert dětem. Zákazníci všech prodejen Albert v kraji přispěli na dětské projekty svým nákupem částkou 315 000 korun. Výtěžek sbírky Nadační fond Albert dětem v Pardubickém kraji podpoří mládež opouštějící dětské domovy a projekty pro sociálně slabé rodiny. · CEMA, o.s. Žamberk 40.000 Kč · Centrum Don Bosco 85.000 Kč · Centrum Pestalozzi 90.000 Kč · Oblastní charita Moravská Třebová 80.000 Kč · SKP centrum Pardubice 20.000 Kč „V Pardubickém kraji jsme finančně přispěli 5 neziskovým organizacím na jejich vzdělávací a volnočasové projekty. Dětem a mládeži je ale určena i celorepubliková akce - amatérský triatlonový závod Albert Triatlon Tour, který jsme ze sbírky také podpořili a který zavítá i do Pardubic,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. „Pardubický kraj byl vybrán jako pilotní v Národním akčním plánu péče o ohrožené děti, na kterém se momentálně podílí krajské odbory zdravotní, sociální péče a školství. Tento plán má za cíl umístit co nejrychleji děti z ústavních zařízení do rodin pěstounů,“ připomenul vedoucí odboru zdravotnictví Pardubického kraje Jaroslav Forejt. Nadační fond Albert získal v rámci čtyřtýdenní sbírkové akce Nadační fond Albert dětem přes 5 milionů korun. Tyto prostředky rozdělí mezi více než 70 dětských domovů a neziskových organizací pomáhajících dětem a mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze všech krajů České republiky. Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert. Nadační fond Albert dětem podpoří ze sbírky nejen regionální projekty, ale i celorepublikové akce, jako například seriál amatérských triatlonových závodů pro děti Albert Triatlon Tour. Podrobné informace o grantovém programu Nadační fond Albert dětem najdete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz. Program S Bertíkem za dětským úsměvem, na nějž tento charitativní projekt navazuje, podpořil za uplynulých jedenáct let částkou téměř 75 milionů korun stovky institucí, jako jsou dětské domovy, domovy na půl cesty a ústavy sociální péče.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.1.

Pardubičtí radní vybrali společnost na rekonstrukci třídy Míru

Nabídku do výběrového řízení podalo 14 uchazečů. Čtyři z nich hodnotící komise kvůli nesplnění podmínek soutěže vyloučila. „Vítěze jsme vybírali z deseti uchazečů, kteří splnili jak zákonné podmínky, tak i podmínky stanovené zadavatelem. Hodnotícím kritériem byla cena. Nejnižší nabídku, 120 milionů, dala společnost SYNER,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber. Stavba by mohla začít v únoru letošního roku.

Společnost celý článek
17.6.

Tři řidiči ujeli od dopravních nehod

Během události utrpěl chodec zranění, se kterými se sám dopravil na ošetření. K události mělo dojít po šestnácté hodině.

Společnost celý článek
2.2.

Kdo si hraje, nezlobí

Župa organizuje sportovní, kulturní i vzdělávací akce pro široké spektrum lidí – dětí i dospělých.

Společnost celý článek
16.7.

Nájemné v městských bytech se zvýší od 1.1.2010

Navýšení nájemného se v různých bytech liší, v průměru stoupne o 20 procent.

Společnost celý článek
25.1.

Tvůrci graffiti získají další podchod

Radnice uzavře s komunitou graffiti zastoupenou Tomášem Kmoníčkem a Josefem Vránou novou, tentokrát dvouletou smlouvu o spolupráci.

Společnost celý článek
31.7.

Źamberk se rozrůstá do krásy

Kromě stavebních úprav dojde k obnově zeleně a parkovacích ploch.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting