Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Zástupci neziskových organizací z Pardubického kraje převzali dnes z rukou vedoucího odboru zdravotnictví Pardubického kraje Jaroslava Forejta v hypermarketu Albert v Pardubicích šeky s výtěžkem ze sbírkové akce Nadační fond Albert dětem. Zákazníci všech prodejen Albert v kraji přispěli na dětské projekty svým nákupem částkou 315 000 korun. Výtěžek sbírky Nadační fond Albert dětem v Pardubickém kraji podpoří mládež opouštějící dětské domovy a projekty pro sociálně slabé rodiny. · CEMA, o.s. Žamberk 40.000 Kč · Centrum Don Bosco 85.000 Kč · Centrum Pestalozzi 90.000 Kč · Oblastní charita Moravská Třebová 80.000 Kč · SKP centrum Pardubice 20.000 Kč „V Pardubickém kraji jsme finančně přispěli 5 neziskovým organizacím na jejich vzdělávací a volnočasové projekty. Dětem a mládeži je ale určena i celorepubliková akce - amatérský triatlonový závod Albert Triatlon Tour, který jsme ze sbírky také podpořili a který zavítá i do Pardubic,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. „Pardubický kraj byl vybrán jako pilotní v Národním akčním plánu péče o ohrožené děti, na kterém se momentálně podílí krajské odbory zdravotní, sociální péče a školství. Tento plán má za cíl umístit co nejrychleji děti z ústavních zařízení do rodin pěstounů,“ připomenul vedoucí odboru zdravotnictví Pardubického kraje Jaroslav Forejt. Nadační fond Albert získal v rámci čtyřtýdenní sbírkové akce Nadační fond Albert dětem přes 5 milionů korun. Tyto prostředky rozdělí mezi více než 70 dětských domovů a neziskových organizací pomáhajících dětem a mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze všech krajů České republiky. Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert. Nadační fond Albert dětem podpoří ze sbírky nejen regionální projekty, ale i celorepublikové akce, jako například seriál amatérských triatlonových závodů pro děti Albert Triatlon Tour. Podrobné informace o grantovém programu Nadační fond Albert dětem najdete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz. Program S Bertíkem za dětským úsměvem, na nějž tento charitativní projekt navazuje, podpořil za uplynulých jedenáct let částkou téměř 75 milionů korun stovky institucí, jako jsou dětské domovy, domovy na půl cesty a ústavy sociální péče.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Váza mohla zabíjet

V pátek 8. května dopoledne zasahovali hasiči z Chrudimi a Pardubic v Hrochově Týnci.

Společnost celý článek
18.10.

ROP Severovýchod splnil podmínky Evropské komise Do konce roku vyčerpá z unijní pokladny 11 a půl miliardy korun

Regionální rada Severovýchod tak vyhověla požadavku Evropské komise mít do konce letošního roku certifikováno 10,7 miliard korun.

Společnost celý článek
21.5.

Společensky odpovědných firem přibývá

Z 26 nominovaných firem se vítězem soutěže stalo Východočeské divadlo Pardubice.

Společnost celý článek
9.11.

Rozpočet Pardubického kraje na rok 2008

Krajští radní projednali návrh rozpočtu Pardubického kraje na rok 2008

Společnost celý článek
24.1.

Pardubice zahajují projekt na podporu vzdělávání pedagogů a žáků

Pardubice začaly s novým Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání. Takzvaný MAP II naváže na plánování, které v regionu Pardubicka proběhlo v uplynulých dvou letech. Předešlý projekt MAP I pomohl zmapovat problematické oblasti ve vzdělávání v Pardubicích a okolí a nabídl pedagogům tři desítky vzdělávacích akcí přímo na míru podle požadavků ze škol.

Společnost celý článek
16.11.

Pardubická Ryengle - letos již po dvanácté!

Sobotní country bál letos rozehraje výborná brněnská kapela ZIMOUR, na kterou si návštěvníci mohou s chutí zatancovat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting