Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

17.1.

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Nadační fond Albert naděloval dětem v Pardubickém kraji

Zástupci neziskových organizací z Pardubického kraje převzali dnes z rukou vedoucího odboru zdravotnictví Pardubického kraje Jaroslava Forejta v hypermarketu Albert v Pardubicích šeky s výtěžkem ze sbírkové akce Nadační fond Albert dětem. Zákazníci všech prodejen Albert v kraji přispěli na dětské projekty svým nákupem částkou 315 000 korun. Výtěžek sbírky Nadační fond Albert dětem v Pardubickém kraji podpoří mládež opouštějící dětské domovy a projekty pro sociálně slabé rodiny. · CEMA, o.s. Žamberk 40.000 Kč · Centrum Don Bosco 85.000 Kč · Centrum Pestalozzi 90.000 Kč · Oblastní charita Moravská Třebová 80.000 Kč · SKP centrum Pardubice 20.000 Kč „V Pardubickém kraji jsme finančně přispěli 5 neziskovým organizacím na jejich vzdělávací a volnočasové projekty. Dětem a mládeži je ale určena i celorepubliková akce - amatérský triatlonový závod Albert Triatlon Tour, který jsme ze sbírky také podpořili a který zavítá i do Pardubic,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. „Pardubický kraj byl vybrán jako pilotní v Národním akčním plánu péče o ohrožené děti, na kterém se momentálně podílí krajské odbory zdravotní, sociální péče a školství. Tento plán má za cíl umístit co nejrychleji děti z ústavních zařízení do rodin pěstounů,“ připomenul vedoucí odboru zdravotnictví Pardubického kraje Jaroslav Forejt. Nadační fond Albert získal v rámci čtyřtýdenní sbírkové akce Nadační fond Albert dětem přes 5 milionů korun. Tyto prostředky rozdělí mezi více než 70 dětských domovů a neziskových organizací pomáhajících dětem a mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí ze všech krajů České republiky. Do sbírky přispěl každý zákazník, který nakoupil v průběhu akce zboží za více než 100 korun v prodejně Albert. Nadační fond Albert dětem podpoří ze sbírky nejen regionální projekty, ale i celorepublikové akce, jako například seriál amatérských triatlonových závodů pro děti Albert Triatlon Tour. Podrobné informace o grantovém programu Nadační fond Albert dětem najdete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz. Program S Bertíkem za dětským úsměvem, na nějž tento charitativní projekt navazuje, podpořil za uplynulých jedenáct let částkou téměř 75 milionů korun stovky institucí, jako jsou dětské domovy, domovy na půl cesty a ústavy sociální péče.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.5.

Pardubice přispějí milionem na opravy památek

Jeden milión korun vyčlenilo v letošním roce město Pardubice na Program regenerace městské památkové rezervace.

Společnost celý článek
20.10.

Dotace pro venkov omezovat nebudeme, řekl hejtman starostům

Podaří se nám zachovat všechny grantové programy na stejné úrovni, jako tomu je v letošním roce s tím, že u Programu obnovy venkova navýšíme celkovou částku na 63 milionů korun. Chceme i nadále pokračovat v podpoře pojízdných a venkovských prodejen, budování veřejných prostranství či opravách kostelíků a veřejných budov,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
3.12.

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč si už vydobyla místo mezi rodinným stříbrem kraje

Od prvního ročníku v roce 2003 se festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč vypracoval k profesionalitě a vysoké dramaturgické úrovni. Také letošní ročník nabízí řadu atraktivních titulů a jmen. Milovníky klasické hudby, opery, baletu, ale i jiných žánrů čekají dva měsíce jedinečných kulturních zážitků. Z velmi pestré nabídky si jistě vybere každý.

Společnost celý článek
21.1.

V Pardubickém kraji budou jednat evropští ministři kultury

V pátek 18. ledna 2008 navštívil ministr kultury Václav Jehlička Pardubický kraj.

Společnost celý článek
28.1.

Léčba ran vyžaduje multioborovou spolupráci, upozornil primář Bureš

éčba ran není jen jeden obor. Je to multioborová záležitost. Je to taková mozaika, v níž se objevuje mnoho věcí. Když vše postupně skládáte jako kamínky, má nemocný šanci na hojení. Péče o pacienta není jen o lokálních obvazech nebo o lokálních krytích, je to o celkovém přístupu, celkovém zhodnocení a celkové léčbě. Prostě na to musí být tým lékařů a sester. Myslet si, že to zvládne jeden lékař nebo jedna sestra, je nesmysl.

Společnost celý článek
10.4.

Koupí Šmidberský většinu akcií HC Moeller?

Zájemcům, jejichž nabídku Zastupitelstvo města Pardubic dne 23. dubna odmítne, bude částka vrácena nejpozději 25. dubna 2008.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting