Nadával jim, bil je a oháněl se nožem

29.1.

Nadával jim, bil je a oháněl se nožem

Nadával jim, bil je a oháněl se nožem

V uplynulých dnech podala policie ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření ze tří trestných činů, které má (s největší pravděpodobností) na svědomí 51letý muž z Jevíčska. Muži bylo sděleno podezření z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci, výtržnictví a porušování domovní svobody.   Vrchní inspektor Obvodního oddělení policie v Moravské Třebové mu klade za vinu, že na sklonku roku 2009 se dosti nevybíravě choval ke dvěma, ještě nezletilým chlapcům, jimž údajně vyhrožoval fyzickým násilím. Oba hoši ze strachu utekli domů, kde si na pomoc vzali jednoho z rodičů. Jenže i na něj muž zaútočil. Nejprve verbálně, avšak o pár minut později již agresor držel v ruce kuchyňský nůž s několikacentimetrovou čepelí a nebohého otce napadl. Naštěstí se počínání násilníka obešlo bez nutnosti přivolat lékaře. Napadený utrpěl jen drobné odřeniny, které si nevyžádaly ošetření. Tímto incidentem ale věc neskončila. Již pár dní nato podezřelý muž opět útočil. Obětí dalšího fyzického útoku se stal o čtyři roky starší muž. I on po incidentu nepotřeboval lékařské ošetření, přestože si z napadení odnesl pár odřenin. K poslednímu výlevu hněvu došlo na sklonku roku 2009. Tehdy byl zbit 55letý muž. Na pomoc mu sice přispěchal náhodný svědek, ovšem anii ten neunikl fyzickému násilí. Naštěstí ani tady nedošlo k žádnému vážnějšímu poškození zdraví obou napadených. Protože případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení, bude mít velmi brzy dohru u soudu. Podezřelého v případě prokázání viny čeká až tříleté vězení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Pardubice vypsaly soutěž na sochu Kašpara

Devět porotců z řad magistrátu i odborné veřejnosti od pardubických zastupitelů dostalo nelehký úkol – v rámci soutěže vybrat ten nejlepší návrh na sochu pardubického rodáka a zakladatele české aviatiky Jana Kašpara.

Společnost celý článek
23.8.

Dopadli ho na zemi

Pokud se muži vina u soudu prokáže, hrozí mu za jeho nezákonné jednání trest odnětí svobody až na tři roky.

Společnost celý článek
11.4.

Pardubice zlepšují využití kapacity parkovacích míst

Doba, po kterou je nutné platit stání na parkovištích vybavených automaty, se prodlužuje o dvě hodiny.

Společnost celý článek
27.6.

Soutěži PET lahví kraluje MŠ Čtyřlístek

Město ve spolupráci se Službami města Pardubic se děti snaží motivovat, jako odměnu za jimi vyseparované plastové lahve jsme pro ně připravili pomůcky pro sport a volný čas, které na ně budou v novém školním roce čekat ve školách,“

Společnost celý článek
5.1.

Europoslanec Zdechovský pomáhá s dalším rozvojem Chrudimska

Dalším bodem programu bylo setkání s fotografem a rodákem z Lipky Ludvíkem Plašilem, který europoslance seznámil s historií místního šlechtického rodu Kustošů a osudem jejich majetku. Společně navštívili bývalou tvrz v Lipce a hrobku rodu. „Jsem velmi vděčný za možnost ukázat tyto pamětihodnosti,“ poděkoval Plašil, který také významně přispěl k vítězství lípy a byl velmi důležitým článkem týmu, který vedl kampaň v anketě Strom roku 2016.

Společnost celý článek
27.3.

Ocenění práce ortopedického oddělení

Mezi oceněnými byl i MUDr. Pavel Petera, který obdržel za kolektiv autorů ortopedického oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s. cenu za článek Dlouhodobé výsledky operací dle Bankarta.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting