Naděje pro rozvoj turistiky

2.9.

Naděje pro rozvoj turistiky

Cestovní ruch a podnikání v oblasti pod Železnými horami potřebuje vydatnou finanční injekci, nejlépe z Evropské unie Bývalé rehabilitační zařízení Českých drah v Kraskově chce majitel s pomocí evropských peněz přestavět na hotel. Brelovu vápenku, která je technickou památkou, už radnice ze strukturálních fondů rekonstruuje. Na obnovu druhé věže jí však scházejí další finanční prostředky. Sportovně relaxační centrum Lihovar Třemošnice vzniká revitalizací bývalého lihovaru. Radnice i podnikatelé představili při pondělní návštěvě hejtmanovi Pardubického kraje Radko Martínkovi své záměry. Základní informace o revitalizaci bývalého třemošnického lihovaru na centrum s komplexem služeb předali hejtmanovi majitelé lihovaru. Město Třemošnice předvedlo, jak vrací do původní podoby Brelovu vápenku, na jejíž obnovu získalo 17 milionů korun z EU. V chráněné krajinné oblasti patřilo k oblíbeným místům rekreantů rehabilitační zařízení v Kraskově, dnes je v havarijním stavu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Arnika podporuje referendum o konání olympiády v Praze

Podle někdejšího primátora Prahy Jana Kasla, se kandidatura dotýká Pražanů nejvíce zejména v první fázi příprav.

Společnost celý článek
30.5.

Oslava Pragy V3S

Již od konce šedesátých let se uvažovalo o jejich nahrazení, ale obdobný typ se z různých důvodů nedařilo najít. Situaci se podařilo vyřešit až v nedávné době a v posledních létech dochází k přezbrojování armády a legendární „Vétřiesky“ rychle ze silnic mizí.

Společnost celý článek
29.4.

Kraj a veřejností projednali stavbu v Březhradu

Do 6. června krajský úřad vydá stanovisko z hlediska posouzení této stavby na životní prostředí.

Společnost celý článek
30.7.

Na majitele čekají kola, kanystry i snubní prsten

Pokud se o věc uloženou ve ztrátách a nálezech majitel do půl roku nepřihlásí, stává se podle zákona majetkem města.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubičtí hokejisté opět podpoří nábor nových dárců krve

V minulých dvou letech tato náborová akce přivedla na transfuzní oddělení vždy několik desítek nových dárců, zejména z řad mladé generace. A na ni opět cílí i letošní ročník. „U mladých lidí je největší perspektiva směrem do budoucna. Potěší nás, když si k nám opět najdou cestu podobně jako vloni a předloni. Ale samozřejmě vítaný je každý zájemce,“ pronesla primářka Geierová.

Společnost celý článek
9.7.

V Hradci vzniká moderní centrum pro výchovu automechaniků

Proměna jedné z budov této střední školy v odborné moderně vybavené výukové středisko již začala.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting