Naděje pro rozvoj turistiky

2.9.

Naděje pro rozvoj turistiky

Cestovní ruch a podnikání v oblasti pod Železnými horami potřebuje vydatnou finanční injekci, nejlépe z Evropské unie Bývalé rehabilitační zařízení Českých drah v Kraskově chce majitel s pomocí evropských peněz přestavět na hotel. Brelovu vápenku, která je technickou památkou, už radnice ze strukturálních fondů rekonstruuje. Na obnovu druhé věže jí však scházejí další finanční prostředky. Sportovně relaxační centrum Lihovar Třemošnice vzniká revitalizací bývalého lihovaru. Radnice i podnikatelé představili při pondělní návštěvě hejtmanovi Pardubického kraje Radko Martínkovi své záměry. Základní informace o revitalizaci bývalého třemošnického lihovaru na centrum s komplexem služeb předali hejtmanovi majitelé lihovaru. Město Třemošnice předvedlo, jak vrací do původní podoby Brelovu vápenku, na jejíž obnovu získalo 17 milionů korun z EU. V chráněné krajinné oblasti patřilo k oblíbeným místům rekreantů rehabilitační zařízení v Kraskově, dnes je v havarijním stavu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.9.

Krouhané zelí zkrátka v supermarketu nekoupíte!

O kvalitní kysané zelí je stále věší zájem. Lidé si je často nakládají sami doma.

Společnost celý článek
17.2.

Největší historický letoun navštíví Aviatickou pouť

Letos se nám podařilo dohodnout i návštěvu legendárního Super Constellationu, což považujeme za veliký úspěch a zároveň i ocenění naší práce, protože provozovatel tohoto stroje si vybírá jen významné evropské letecké dny, na které svůj skvost vyšle.

Společnost celý článek
15.2.

Jiří Svoboda ze sdružení Chráníme stromy chce Tyršovy sady zničit

Reakce náměstka primátorky Františka Brendla na výroky Jiřího Svobody z organizace Chráníme stromy a Petra Klimpla z ODS.

Společnost celý článek
8.7.

RAJSKÝ DVŮR plný květin a bylinek

Kouzelná zákoutí plná bazalek, levandule, echinaceí, lnu, kmínu i konopí provoní celý tento výstavní pavilon.

Společnost celý článek
3.6.

Kunětická hora se změní na Tajemný hrad v Karpatech

Od nové sezóny Jiří Seydler nastupuje jako umělecký šéf do karlovarského divadla.

Společnost celý článek
17.9.

Chvaletice: jedy odvezeny, vyšetřování pokračuje

V pátek proběhl ve Chvaleticích poslední kontrolní den prací na likvidaci nebezpečných odpadů ve zdejším nelegálním skladu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting