Nafukovací hala je stále plná sportovců

13.3.

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nafukovací hala, která slouží pardubickým sportovcům od loňských Vánoc, je stále v permanenci. Využívají ji převážně házenkáři a florbalisté a jsou s ní velmi spokojeni. Hala vhodná zejména pro míčové sporty, které se do loňského roku potýkaly v Pardubicích s absencí zastřešeného sportoviště vhodného pro tréninky a zápasy, stojí nedaleko házenkářského hřiště na Dukle. Druhá nafukovací hala má stát na Olšinkách. Hala pro míčové sporty v Pardubicích až do loňského roku citelně chyběla. Zdejší futsalové, házenkářské, florbalové a lacrossové týmy přicházely o výhodu domácího prostředí, když na zápasy musely vyjíždět například do Chlumce nad Cidlinou. Nová nafukovací hala kryje hřiště s umělým povrchem a malou tribunu a je svými rozměry vhodná pro všechny tyto sporty.   „Všední dny od 15 do 22 jsou prakticky beznadějně obsazeny amatérskými týmy. Trochu volnější jsou dopoledne, kdy sem chodí školy. O víkendech se tu většinou hrají zápasy a samozřejmě také trénuje,“ řekl Jan Deml, předseda SK HC SKP, který halu spravuje.  „Spokojeni jsme nejen my, ale všechny kluby. Ačkoli je hala nafukovací, splňuje vysoká kritéria. A povrch, ten je špičkový. Zatím jsem na ni neslyšel jedinou stížnost. Ani na prostředí, ani na povrch, ani na osvětlení,“ nešetří chválou představitel házenkářů.   Vybudování nafukovací haly pro míčové sporty přišlo zhruba na 10 milionů korun, financovala je Nadace pro rozvoj města Pardubice. „Jsme samozřejmě velmi rádi, že se hala osvědčuje a sportovci jsou v ní spokojeni. Měli jsme vůči nim velký dluh. Přitom řada týmů, které halu využívají, dosáhla i s nedostatečným zázemím vynikajících výsledků. Například florbalisté jsou v semifinále play off  první ligy, také futsalisté reprezentují město v první lize. Nyní za sebou konečně mohou cítit i podporu domácího publika, takže doufám, že se jim bude dařit ještě lépe než doposud,“ řekl náměstek primátora a předseda správní rady nadace Michal Koláček.   „Fakt, že je hala je z velké části obsazena je jen jasný signál toho, že takovéto zařízení v Pardubicích citelně chybělo a do jisté míry i stále chybí. Proto je v Integrovaném plánu rozvoje města zařazen i projekt na stavbu další. Měla by stát v areálu Sokola na Olšinkách a spolufinancovat by ji měla EU,“ dodal náměstek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Radnice otevřela diskusi nejen s obyvateli na téma Olympijský park Pardubice 2016

„Velmi si vážíme toho, že občané, organizátoři příměstských táborů i zástupci soukromého sektoru projevili zájem o informace o Olympijském parku Pardubice 2016, že se našeho setkání osobně zúčastnili a zapojili se do diskuse, které jsme i nadále otevřeni,“ poděkoval všem zúčastněným za věcnou diskuzi náměstek Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
9.11.

Ve Starých Jesenčanech chystají nové volby

Volební strany musí zaregistrovat kandidátní listiny na Magistrátu města Pardubice nejpozději do 6. ledna 2010.

Společnost celý článek
20.2.

John Glenn a začátky americké pilotované kosmonautiky

Právě John Glenn byl, jak Halousek nepřímo navazuje, jakýmsi americkým Gagarinem.

Společnost celý článek
9.6.

Kraj je jedním z pořadatelů Czech Street Party 2010

Chybět nebude ani množství propagačních a informačních materiálů s tématikou kraje.

Společnost celý článek
24.8.

Darujte plyšáky pro děti z Kosova

Plyšové hračky v dobrém stavu je možné donést do 10. září do chrudimského Informačního centra.

Společnost celý článek
27.6.

Žáci pardubických škol nasbírali za letošní školní rok přes 11 tun PET lahví

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice. Děti zde během roku nasbíraly 1,649 tun PET lahví, tedy 21,137 kilogramů na jednoho žáka. Na jeden kilogram je přitom potřeba přibližně 25 plastových lahví. Na druhém místě se umístila Základní škola a Mateřská škola Pardubičky s 15,6 kilogramy na jedno dítě a jako třetí skončila Mateřská škola v Rosicích nad Labem, která dokázala nasbírat 14 kilogramů na dítě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting