Nafukovací hala je stále plná sportovců

13.3.

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nafukovací hala je stále plná sportovců

Nafukovací hala, která slouží pardubickým sportovcům od loňských Vánoc, je stále v permanenci. Využívají ji převážně házenkáři a florbalisté a jsou s ní velmi spokojeni. Hala vhodná zejména pro míčové sporty, které se do loňského roku potýkaly v Pardubicích s absencí zastřešeného sportoviště vhodného pro tréninky a zápasy, stojí nedaleko házenkářského hřiště na Dukle. Druhá nafukovací hala má stát na Olšinkách. Hala pro míčové sporty v Pardubicích až do loňského roku citelně chyběla. Zdejší futsalové, házenkářské, florbalové a lacrossové týmy přicházely o výhodu domácího prostředí, když na zápasy musely vyjíždět například do Chlumce nad Cidlinou. Nová nafukovací hala kryje hřiště s umělým povrchem a malou tribunu a je svými rozměry vhodná pro všechny tyto sporty.   „Všední dny od 15 do 22 jsou prakticky beznadějně obsazeny amatérskými týmy. Trochu volnější jsou dopoledne, kdy sem chodí školy. O víkendech se tu většinou hrají zápasy a samozřejmě také trénuje,“ řekl Jan Deml, předseda SK HC SKP, který halu spravuje.  „Spokojeni jsme nejen my, ale všechny kluby. Ačkoli je hala nafukovací, splňuje vysoká kritéria. A povrch, ten je špičkový. Zatím jsem na ni neslyšel jedinou stížnost. Ani na prostředí, ani na povrch, ani na osvětlení,“ nešetří chválou představitel házenkářů.   Vybudování nafukovací haly pro míčové sporty přišlo zhruba na 10 milionů korun, financovala je Nadace pro rozvoj města Pardubice. „Jsme samozřejmě velmi rádi, že se hala osvědčuje a sportovci jsou v ní spokojeni. Měli jsme vůči nim velký dluh. Přitom řada týmů, které halu využívají, dosáhla i s nedostatečným zázemím vynikajících výsledků. Například florbalisté jsou v semifinále play off  první ligy, také futsalisté reprezentují město v první lize. Nyní za sebou konečně mohou cítit i podporu domácího publika, takže doufám, že se jim bude dařit ještě lépe než doposud,“ řekl náměstek primátora a předseda správní rady nadace Michal Koláček.   „Fakt, že je hala je z velké části obsazena je jen jasný signál toho, že takovéto zařízení v Pardubicích citelně chybělo a do jisté míry i stále chybí. Proto je v Integrovaném plánu rozvoje města zařazen i projekt na stavbu další. Měla by stát v areálu Sokola na Olšinkách a spolufinancovat by ji měla EU,“ dodal náměstek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Rada dělila peníze na prezentační akce

Podporu kraje získal například tělesně postižený sportovec Martin Zvolánek.

Společnost celý článek
18.2.

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun je v polovině

V polovině je hlasování společnosti Lidl o posledních deset Rákosníčkových hřišť. Zájem veřejnosti je rekordní a ještě není nic ztraceno. Přinášíme stav hlasování k 14. únoru 2019 a připomínáme, že se hlasuje ve čtyřech kategoriích dle počtu obyvatel.

Společnost celý článek
30.11.

Dobrovolníci, neziskovky, odpovědné firma - trio, které pomáhá

„Práce pro druhé, ať už v neziskovkách nebo jako dobrovolník je založena na srdcích - když se lidé spojí, má to vždy velkou sílu. Věnujte proto svým drahým ale i těm, které tak úplně neznáte a víte, že jsou opuštění, to nejcennější, co máme, a to je vzájemnost a svůj čas,“ pronesla na závěr senátorka Miluše Horská, která je i místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Společnost celý článek
26.4.

VII. celostátní studentská konference nelekářských oborů

Studentská vědecká konference je jedinečnou příležitostí pro studenty vyzkoušet si prezentaci výsledků své odborné přípravy.

Společnost celý článek
25.6.

Práce na Hradecké končí

První etapa trvala 14 dnů a zahrnovala úsek mezi křižovatkou na Staré Hradiště a kruhovým objezdem u Intersparu.

Společnost celý článek
10.4.

Akciová společnost Služby města Pardubic je držitelem Znaku kvality v oboru pohřebnictví.

Ať se jedná o dodržování příslušných zákonů, profesní oprávněnost zaměstnanců, počet i druhy stížností zákazníků, nebo vybavení skladů a kanceláří pro sjednávání obřadů a v neposlední řadě i péči o životní prostředí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting