Nájemníci dluží městu přes 15 miliónů korun

13.2.

Nájemníci dluží městu přes 15 miliónů korun

Nájemníci obecních bytů v Pardubicích dluží městu na nájemném více než 15 milionů korun. Město je věřitelem zhruba pětiny nájemníků svých bytů. Dlužníků sice postupně ubývá, neklesá však výše pohledávek.


Na konci roku 2012 dlužilo 462 nájemníků městu Pardubice za bydlení téměř 13,5 milionu. Během roku 2013 sice dlužníků mírně ubylo, dluh na nájemném však za 12 měsíců vzrostl o více než 1,5 milionu korun. Nárůst způsobilo zvýšení nájemného i růst cen energií. „Mnoho dlužníků města spadá do skupiny sociálně slabých, kteří mají pouze minimální mzdu nebo sociální dávky a nemají žádný zabavitelný majetek. V současné době je také hodně dlužníků v insolvenci,“ konstatoval náměstek primátorky Jindřich Tauber.


 Přesto se město snaží dluhy od svých nájemníků vymoci. Je to pro něj však cesta zdlouhavá a často neúspěšná. Dlužníky vyzve k úhradě závazku, případně navrhne splátkový kalendář k umoření dluhu. „Pokud ani tyto kroky nepomohou, podáváme žalobní návrh o zaplacení dlužné částky a návrh na výkon rozhodnutí  srážkami ze mzdy. Dosáhne-li dluh trojnásobku běžného nájmu, následuje výpověď z nájmu bytu,“ popsala úřední postup vůči neplatičům Ivana Srbová, vedoucí oddělení, které se správou bytu zabývá. 


Město má v současné době ve svém vlastnictví 2273 bytových jednotek. V roce 2012 na základě usnesení soudu vyklidilo 45 bytů, loni 29. Většina nájemníků platí v obecních bytech takzvané cílové nájemné, které v Pardubicích činí měsíčně 72,69 korun za metr čtverečný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.11.

Propagaci cestovního ruchu pomohou krajské dotace

Nové tabule budou také ve Vodárenském lese ve Svitavách, na Seči a na Labské stezce. Kraj dotuje také tradiční akce, které lákají do regionu návštěvníky, jako jsou například Aviatická pouť v Pardubicích nebo Řemeslnická sobota v Letohradě.

Společnost celý článek
14.12.

Letohrad se dočká nového průtahu

„Modernizace komunikace je nutná z důvodu bezpečnosti silničního provozu i zlepšení dopravní obslužnosti,“

Společnost celý článek
26.7.

Vicehejtman a odboráři jednali o nemocnicích

V sídle Pardubického kraje se včera uskutečnilo jednání o probíhající transformaci nemocnic na akciové společnosti

Společnost celý článek
9.3.

Pernštejn získal Zlatou pivní pečeť

O vysoké prestiži degustační soutěže svědčí účast šedesáti sedmi pivovarů.

Společnost celý článek
19.5.

Aviatická pouť - poštovní známka a dopisnice

Přepážka na letišti bude otevřena v sobotu od 9.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
21.1.

Ve středu budou vyhlášeni nejlepší sportovci Pardubicka

Diváci se mohou těšit na pestrý doprovodný program, ve kterém například vystoupí populární zpěvák Marek Ztracený. Akci moderuje Jakub Hřib.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting