Nájemníci dluží městu přes 15 miliónů korun

13.2.

Nájemníci dluží městu přes 15 miliónů korun

Nájemníci obecních bytů v Pardubicích dluží městu na nájemném více než 15 milionů korun. Město je věřitelem zhruba pětiny nájemníků svých bytů. Dlužníků sice postupně ubývá, neklesá však výše pohledávek.


Na konci roku 2012 dlužilo 462 nájemníků městu Pardubice za bydlení téměř 13,5 milionu. Během roku 2013 sice dlužníků mírně ubylo, dluh na nájemném však za 12 měsíců vzrostl o více než 1,5 milionu korun. Nárůst způsobilo zvýšení nájemného i růst cen energií. „Mnoho dlužníků města spadá do skupiny sociálně slabých, kteří mají pouze minimální mzdu nebo sociální dávky a nemají žádný zabavitelný majetek. V současné době je také hodně dlužníků v insolvenci,“ konstatoval náměstek primátorky Jindřich Tauber.


 Přesto se město snaží dluhy od svých nájemníků vymoci. Je to pro něj však cesta zdlouhavá a často neúspěšná. Dlužníky vyzve k úhradě závazku, případně navrhne splátkový kalendář k umoření dluhu. „Pokud ani tyto kroky nepomohou, podáváme žalobní návrh o zaplacení dlužné částky a návrh na výkon rozhodnutí  srážkami ze mzdy. Dosáhne-li dluh trojnásobku běžného nájmu, následuje výpověď z nájmu bytu,“ popsala úřední postup vůči neplatičům Ivana Srbová, vedoucí oddělení, které se správou bytu zabývá. 


Město má v současné době ve svém vlastnictví 2273 bytových jednotek. V roce 2012 na základě usnesení soudu vyklidilo 45 bytů, loni 29. Většina nájemníků platí v obecních bytech takzvané cílové nájemné, které v Pardubicích činí měsíčně 72,69 korun za metr čtverečný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.2.

Pro více úsměvů podporuje talenty s handicapem

Slavnostním představením talentů vyvrcholil 2. ročník projektu Pro více úsměvů. Jeho cílem je dlouhodobá podpora těch, kteří mají talent, ovšem v jeho naplnění jim brání zdravotní nebo sociální handicap.

Společnost celý článek
4.4.

Policisté hledají svědky dopravní nehody v obci Bukovina

Dvacetiletá spolujezdkyně na předním sedadle utrpěla těžké zranění, kterým bohužel v nemocnici podlehla.

Společnost celý článek
7.4.

Krajský rozpočet počítá s investicemi za víc než 860 milionů

V oblasti sociálních věcí se modernizuje například Ústav sociální péče v Žampachu.

Společnost celý článek
31.7.

Ve Vítějevsi chtějí postavit nové zázemí na hřišti

Místní se informovali u hejtmana o možnostech, jak získat finanční prostředky na vybudování tribuny a zejména sociálního zařízení, které jsou nutné pro pořádání nejrůznějších akcí, který se zde koná za hned několik.

Společnost celý článek
3.9.

Ve Vysokém Mýtě otevřeli zařízení pro handicapované

SKP-CENTRUM Pardubice poskytuje centrum také azyl lidem ohroženým například domácím násilím.

Společnost celý článek
14.9.

Tichý vyvrátil fámy kolem haly Dašická

Přesto se Pardubickému kraji podařilo dosáhnout výrazných úspor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting