Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

19.10.

Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

Nájemníci netušili, že za energii v garáži neplatí

Včera přijali holičtí policisté oznámení, z něhož vyplynulo, že v jedné malé obci v jejich územní působnosti dochází k neoprávněnému odběru elektrické energie. Na místě policisté z Obvodního oddělení Holice provedli ohledání, při němž neshledali žádné upotřebitelné stopy, které by vedly k odhalení konkrétní osoby, která má takový zásah na svědomí. Nejmenované energetické společnosti tak na základě provedeného šetření a jejich interním nařízením, ze kterých je škoda počítána vznikla škoda v částce okolo 110.000 korun. Není vyloučené, že neoprávněný odběr elektrického proudu může trvat i několik let. Kdo provedl neoprávněný zásah do rozvodné skříně tak, že nebytové prostory byly napojeny na přívod takovým způsobem, že odběr elektroměr nezaznamenal? Takové zjištění je nyní úkolem holických policistů. Samotní nájemníci domu byli z výše uvedeného odhalení zaskočení. Dle jejich sdělení údajně vůbec netušili, že energetické výdaje, které řádně platí, se týkají pouze obytné části domácnosti. V případě, že se nám podaří zjistit osobu, která má tento neoprávněný zásah do energetické rozvodné sítě na svědomí, hrozí ji za trestný čin krádeže vzhledem k výši vyčíslené škody až pětileté vězení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.6.

Pardubice chystají preventivní akci proti násilí na seniorech

Senioři jsou ohroženou skupinou v populaci kvůli zdravotním omezením i úbytku sociálních kontaktů. Starší lidé si přestávají věřit a jsou závislí na svém okolí, rodinách.

Společnost celý článek
24.8.

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Významnou součástí hřbitova je první památník obětí holocaustu, který vznikl ihned po druhé světové válce.

Společnost celý článek
14.6.

Senior dům Beránek v Úpici zahájil provoz. Rodinná atmosféra je na prvním místě!

Suma, kterou hradí senior za jeden měsíc, se v závislosti na výši příspěvku od Krajské správy sociálního zabezpečení a volbě ubytování pohybuje od 7 000 Kč do 24 200 Kč. V nabídce je ubytování po jednom, dvou, třech nebo čtyřech osobách.

Společnost celý článek
17.10.

Granty do oblasti sportu a volnočasových aktivit vyhlášeny

Pomocí grantových programů kraj na tento účel každoročně uvolňuje více než 10 miliónů korun.

Společnost celý článek
28.1.

Film Pedra Almodóvara Bolest a sláva v sobotu posbíral sedm cen Goya, v únoru jej uvede festival La Película

Sekce věnovaná současnému španělskému filmu nabídne kromě již jmenovaných nositelů cen Goya například film zkušeného matadora pyrenejského filmu Fernanda Coloma Než to shoří (Antes de la quema) natočený v průběhu masopustního karnevalu v Cádizu, bláznivou komedii Abrakadabra (Abracadabra) Pabla Bergera proslulého mimo jiné coby autora mnoha cenami ověnčeného filmu Sněhurka (Blancanieves) či svěží filmový experiment Dopisy pro Paula Morrisseye (Letters to Paul Morrissey) Armanda Roviry.

Společnost celý článek
22.7.

Hasiči odstraňují naplaveniny u mostků a popadané stromy

V Heřmanově Městci pak hasiči pomocí háků odstraňovali z potoka

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting