Nákupem na burze šetří město miliony

20.12.

Nákupem na burze šetří město miliony

Centralizovaným nákupem elektrické energie a zemního plynu na komoditní burze šetří město Pardubice a jeho organizace miliony korun ročně. Na aukci energií, která se konala v minulém týdnu na Českomoravské komoditní burze v Kladně, město nakoupilo pro léta 2017 a 2018 elektřinu a zemní plyn za ceny, které přinesou, oproti stávajícím, úsporu 3,8 milionu korun.
Elektronická aukce energií byla opět úspěšná
„Energie nakupuje město na komoditní burze již od roku 2013. Hromadně a tedy levněji nakupujeme energie nejen pro město, včetně městských obvodů, ale také pro naše školy a školky, příspěvkové organizace a některé společnosti, v nichž má město majetkový podíl, například Východočeské divadlo, Sociální služby města Pardubic či Dostihový spolek. To představuje 337 odběrných míst elektrické energie a 88 odběrných míst zemního plynu,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.
Předpoklad nákladů na nákup elektřiny a zemního plynu na roky 2017 a 2018, vycházející ze současných cen, byl pro celý soubor odběratelů 15,2 milionu korun.  Na prosincové aukci nakoupil dohodce, kterým je společnost Prospeksa, pro Pardubice požadovaný objem za 11,4 milionu korun, tedy o 3,8 milionu levněji. Například vyvolávací cena nízkonapěťové elektrické energie, která tvoří největší podíl z Pardubicemi nakupovaných komodit, byla na aukci 1200 korun za MWh, během aukce ale klesla až na 795 korun za MWh.
 „Nákup energií na kladenské komoditní burze se městu vyplácí i dlouhodobě. Například oproti roku 2012, kdy jsme za elektrickou energii a plyn tehdejším dodavatelům platili ročně zhruba 15 milionů korun, vydáme v příštích dvou letech každoročně jen 5,7 milionů korun, tj. o 62 procenta méně,“ vypočetl náměstek primátora Jan Řehounek, do jehož gesce spadá i otázka rozvoje a strategie města.
Elektrickou energii budou městu v letech 2017 a 2018 dodávat dvě společnosti, nízké napětí Pražská plynárenská a.s.,  vysoké napětí stejně jako dosud VEMEX Enrgie a.s., dodávky zemního plynu zůstanou i v následujících dvou letech doménou  Pražské plynárenské.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.6.

Poslední scénické čtení této sezóny ve VČD Pardubice

Hra předznamenala uvedení hry Benefice aneb Zachraňte svého Afričana, kterou hrajeme na Malé scéně ve dvoře.

Společnost celý článek
8.10.

Bezpečnostní opatření na 120. Velkou pardubickou

Podle našich informací by měla z letištní plochy jezdit kyvadlová doprava na závodiště, ale pouze PŘED zahájením dostihů.

Společnost celý článek
23.4.

V Pardubicích se sešli historici nemocí a neduhů

Konference se účastní také odborníci působící v archivech a muzeích.

Společnost celý článek
23.4.

Třebovák Langr hodlá pokořit „Ká dvojku“

Moravskotřebovský podnikatel, jedenatřicetiletý Roman Langr připravuje expedici na druhou nejvyšší horu světa.

Společnost celý článek
12.6.

Světový den proti násilí na seniorech

Na 15. června vyhlásila mezinárodní organizace INPEA - International Network for Prevention of Elderly Abuse, Světový den připomenutí násilí na seniorech - World doder Abuse Awareness Day.

Společnost celý článek
10.5.

Arakain s Dymytry uvádějí do varu arénu za arénou

Arakain se zase pochlubí s albem ARAKADABRA. „Arakaini se hodně vytáhli. Už na minulé desce přidali nové ingredience (hardcore prvky) a lehce přitvrdili. Arakadabra jde ale mnohem dál a je jedním z nejpestřejších, ne-li nejpestřejší albem, jaké kdy Arakain natočili,“ píše metalový webzin Metal Forever.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting