Nákupem na burze šetří město miliony

20.12.

Nákupem na burze šetří město miliony

Centralizovaným nákupem elektrické energie a zemního plynu na komoditní burze šetří město Pardubice a jeho organizace miliony korun ročně. Na aukci energií, která se konala v minulém týdnu na Českomoravské komoditní burze v Kladně, město nakoupilo pro léta 2017 a 2018 elektřinu a zemní plyn za ceny, které přinesou, oproti stávajícím, úsporu 3,8 milionu korun.
Elektronická aukce energií byla opět úspěšná
„Energie nakupuje město na komoditní burze již od roku 2013. Hromadně a tedy levněji nakupujeme energie nejen pro město, včetně městských obvodů, ale také pro naše školy a školky, příspěvkové organizace a některé společnosti, v nichž má město majetkový podíl, například Východočeské divadlo, Sociální služby města Pardubic či Dostihový spolek. To představuje 337 odběrných míst elektrické energie a 88 odběrných míst zemního plynu,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.
Předpoklad nákladů na nákup elektřiny a zemního plynu na roky 2017 a 2018, vycházející ze současných cen, byl pro celý soubor odběratelů 15,2 milionu korun.  Na prosincové aukci nakoupil dohodce, kterým je společnost Prospeksa, pro Pardubice požadovaný objem za 11,4 milionu korun, tedy o 3,8 milionu levněji. Například vyvolávací cena nízkonapěťové elektrické energie, která tvoří největší podíl z Pardubicemi nakupovaných komodit, byla na aukci 1200 korun za MWh, během aukce ale klesla až na 795 korun za MWh.
 „Nákup energií na kladenské komoditní burze se městu vyplácí i dlouhodobě. Například oproti roku 2012, kdy jsme za elektrickou energii a plyn tehdejším dodavatelům platili ročně zhruba 15 milionů korun, vydáme v příštích dvou letech každoročně jen 5,7 milionů korun, tj. o 62 procenta méně,“ vypočetl náměstek primátora Jan Řehounek, do jehož gesce spadá i otázka rozvoje a strategie města.
Elektrickou energii budou městu v letech 2017 a 2018 dodávat dvě společnosti, nízké napětí Pražská plynárenská a.s.,  vysoké napětí stejně jako dosud VEMEX Enrgie a.s., dodávky zemního plynu zůstanou i v následujících dvou letech doménou  Pražské plynárenské.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

O titul Vesnice roku již počtrnácté

Také letos se v Pardubickém kraji v rámci soutěže uskuteční krajské kolo, nad kterým osobní záštitu přijal hejtman Ivo Toman.

Společnost celý článek
27.3.

Pardubice podpoří vodní aktivity i kulturu

Město peníze vloží například do tanečních či hudebních souborů, soutěží a výstav, další část peněz pro změnu investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.

Společnost celý článek
24.1.

Radní Macela zve: Novináři, přijďte se přesvědčit!

V uplynulých dnech vzbudil pozornost médií Domov pod Kuňkou v obci Ráby, který je příspěvkovou organizací Pardubického kraje.

Společnost celý článek
17.5.

Jubilejní Cyklo Glacensis zamíří do Dolní Čermné

Cyklo Glacensis 2011 je v letošním roce spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Glacensis.

Společnost celý článek
22.3.

Využijte příležitosti a přihlaste se na Schwarzkopf Elite Model Look 2019 v Paláci Pardubice

Uznávaný modelingový projekt Elite Model Look odstartuje letošní castingy v pardubickém Paláci Pardubice. 1. dubna 2019 od 15 hodin proběhne první casting a zúčastnit se ho můžete i vy. Jaká jsou kritéria pro soutěžící?

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting