Náledí zkomplikovalo dopravu v regionu

14.3.

Náledí zkomplikovalo dopravu v regionu

 Dopravní situaci v pardubickém a chrudimském okrese včera ráno poznamenalo silné náledí. Způsobilo ho drobné mrholení, které nebylo poznatelné na srážkovém radaru, ani na většině meteostanic Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Silnice z Chrudimi do Pardubic byla zablokovaná a policie zaznamenala 30 dopravních nehod.

     Než začaly drobné srážky padat, byly silnice holé a vlhké, teplota vozovek byla mezi nulou a mínus jedním stupněm Celsia. S mrholením pak vzniklo náledí. Na vozovce se tvořila silná ledová vrstva a stav sjízdnosti silnic se rychle zhoršoval. S jízdou po silnici měla problém i vozidla zimní údržby a v mnoha případech byla zastavena v kolonách vozidel po nehodách. Tím docházelo ke zpoždění v posypu silnic na stanovených okruzích.

     První vozidla zimní údržby vyjela v okrese Pardubice v pět hodin ráno, v okrese Chrudim v
5:20 hodin. V okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy k náhlé změně počasí nedošlo a posyp byl nutný jen v minimálním rozsahu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.3.

Přijďte nás navštívit na Den vody

Celá akce proběhne v sobotu 22. března od 9 do 16 hodin. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu, poslední prohlídka je v 15 hodin. Malé vodní elektrárny Spálov, Předměřice a Přelouč budou přístupné vždy od 9 do 15 hodin.

Společnost celý článek
7.11.

Doba Karla IV. ožívá v Chrudimi

Návštěvníci si mohli prohlédnout originály ze Státního okresního archivu, které se vystavují jen výjimečně. Jedná se o Chrudimský berní rejstřík z let 1399 až 1402 a nejstarší dochovanou městskou knihu s opisy městských privilegií z roku 1439, která udělili městu Chrudim Karel IV. a Václav IV. Město na vernisáž zapůjčilo dvě unikátní sakrální sošky apoštolů ze 14. století z pozlaceného bronzu. Pocházejí z blízkých Medlešic nebo okolí, ale jejich původ badatelé kladou do středověké Francie.

Společnost celý článek
11.7.

Hejtman Martínek bojuje za IC/EC vlaků v České Třebové

Smysl systému spočívá především v možnosti cestujících přestoupit na vlaky vyšší kvality.

Společnost celý článek
1.9.

Mladí Ukrajinci se na Pastvinách učí česky

Program edukačního pobytu byl zaměřen na výuku českého jazyka, seznámení s českou historií a kulturou.

Společnost celý článek
11.12.

Ocenění Hany Demlové Medailí města Pardubice

Dne 21. listopadu 2019 udělilo Zastupitelstvo města Pardubice ocenění Medailí města Pardubic paní Ing. Haně Demlové za její dlouhodobě významný přínos pro město Pardubice.

Společnost celý článek
10.7.

Včera začal výběr stavby roku 2008 v Pardubickém kraji

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting