Náledí zkomplikovalo dopravu v regionu

14.3.

Náledí zkomplikovalo dopravu v regionu

 Dopravní situaci v pardubickém a chrudimském okrese včera ráno poznamenalo silné náledí. Způsobilo ho drobné mrholení, které nebylo poznatelné na srážkovém radaru, ani na většině meteostanic Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Silnice z Chrudimi do Pardubic byla zablokovaná a policie zaznamenala 30 dopravních nehod.

     Než začaly drobné srážky padat, byly silnice holé a vlhké, teplota vozovek byla mezi nulou a mínus jedním stupněm Celsia. S mrholením pak vzniklo náledí. Na vozovce se tvořila silná ledová vrstva a stav sjízdnosti silnic se rychle zhoršoval. S jízdou po silnici měla problém i vozidla zimní údržby a v mnoha případech byla zastavena v kolonách vozidel po nehodách. Tím docházelo ke zpoždění v posypu silnic na stanovených okruzích.

     První vozidla zimní údržby vyjela v okrese Pardubice v pět hodin ráno, v okrese Chrudim v
5:20 hodin. V okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy k náhlé změně počasí nedošlo a posyp byl nutný jen v minimálním rozsahu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.2.

Policisté získali autentické záběry podezřelých

Z domu poté odcizily finanční hotovost v částce několika desítek tisíc korun a z místa odjely přistaveným osobním vozidlem.

Společnost celý článek
24.1.

Záchranáři ze Zakarpatí se v kraji proškolují v navigačních systémech

Spolupráce mezi Pardubickým krajem a Ukrajinou pokračuje. Tentokrát přijeli horští záchranáři ze Zakarpatí do našeho kraje, aby získali další poznatky v oblasti využívání GIS a GPS technologií.

Společnost celý článek
8.2.

Policie pátrá po 13letém chlapci

Hoch je asi 164 centimetrů vysoký, zdánlivého stáří na 13 až 15 let, postavy hubené, má hnědé vlasy a modré oči.

Společnost celý článek
27.5.

AFI Palác pokračuje v tradici dětského dne s michalem nesvadbou a rozdávání dárků dětem z pardubic a okolí

Vždy veselý a dobře naladěný Michal Nesvadba známý hlavně z oblíbeného pořadu Kouzelná školka zaujme hlavně nejmenší děti, na své si ale přijdou i školáci a Michalův zápal ocení jistě i rodiče. „Návštěvníci AFI Paláce se mohou těšit na Michalovo vystoupení, autogramiádu, různé soutěže, balónky a na zdravější alternativu cukrové vaty bez chemických přísad,“ přiblížila program Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Společnost celý článek
14.5.

Rally Show a Helicoptershow soupeří o pusu v kilometrovém sprintu

Ve druhém závodě se na runwayi poměří s vrtulníky dva monoposty. Jedním z nich je český Attack GTR, poháněný dvoulitrovým motorem Honda K20. Bezsynchronní převodovka, šestistupňové řazení a bodykit byly pro tuto závodní verzi Attacku kompletně vyvinuty v České republice a právě v tom je auto unikátní. Upravený český závodní speciál si návštěvníci Rally Show a Helicoptershow mohou prohlédnout na vlastní oči.

Společnost celý článek
15.10.

„Be creative! Bez hranic,, se blíží do finále.

Soutěžní projekty představí studenti 20. října přímo na pódiu Kulturního domu Hronovická.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting