Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

26.11.

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Ve dnech 26. a 27. listopadu se náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek účastní 77. plenárního zasedání Výboru regionů EU, které se tentokrát uskuteční v jednacím sále Evropského parlamentu v Bruselu. Mezi nejdůležitějšími body jednání je vystoupení José Manuela Barrosa, předsedy Evropské komise, který seznámí členy Výboru regionů s pracovním a legislativním programem Komise na rok 2009. Toto dvoudenní plenární zasedání je zaměřeno především na vzdělávání, výzkum a Lisabonskou strategii po roce 2010. Hlavními prioritami bude opětovné oživení ekonomiky na místní úrovni a položení důrazu na skutečnost, že stabilizace a stimulace globální ekonomiky vyžaduje silnou a odhodlanou Evropskou unii. „Jedním z klíčových témat plenárního zasedání jsou aspekty globální finanční a hospodářské krize, které mají dopad na občany a místní a regionální orgány. Dále bude diskutována Společná přistěhovalecká politika pro Evropu a problematika západního Balkánu,“ popisuje agendu zasedání Roman Línek. „V době zvyšujících se cen všech druhů energií je nezbytné zlepšovat energetickou účinnost. Možnosti zlepšování energetické účinnosti prostřednictvím informačních a komunikačních technologií bude dalším důležitým bodem jednání. Diskutovat se bude i návrh nařízení Rady EU o právním rámci Společenství pro evropskou výzkumnou infrastrukturu,“ dodává Línek. Toto plenární zasedání Výboru regionů je v letošním roce poslední. Příští jednání je naplánováno na 11. a 12. února 2009. „Během listopadového jednání se budu také věnovat přípravě naší společné prezentační akce “V předvečer českého předsednictví v Radě EU“, která se uskuteční 3. prosince 2008 na Zastoupení spolkové země Bádensko-Württembersko při Evropské unii v Bruselu,“ uzavírá Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.8.

Hasiči uctili památku svých kolegů, kteří zemřeli při výkonu služby před 19 lety

V zatáčce na mokré vozovce v Rybitví se vůz dostal do smyku a převrátil se na bok.

Společnost celý článek
28.12.

Město se zbavuje další bariéry

Služba, kterou zajišťuje obecně prospěšná společnost Tichý svět, v rámci magistrátu města funguje nonstop bez nutnosti objednání a navíc je zcela zdarma.

Společnost celý článek
15.4.

Tradiční velikonoční zvyky v afi paláci pobaví děti i dospělé

Pro mlsouny nemůže chybět cukrová vata, malí návštěvníci dostanou na cestu domů i barevné balonky.

Společnost celý článek

Jedinečná výstava Moje tělo míří poprvé do ČR – premiéra proběhne v královéhradeckém OC Futurum Hradec Králové, 14. ledna 2019 V zahraničí ceněná edukativní výstava s názvem Moje tělo se poprvé objeví v

Prohlídka probíhá formou komentovaných exkurzí trvajících cirka 40 minut. Ve všední dny začínají v 8:00, o víkendu v 10:00. Výstava je vhodná pro děti od 4 do 11 let. Na závěr získají malí účastnici a účastnice diplom a mohou si odnést fotografii z tematického fotokoutku.

Společnost celý článek
13.5.

Polička vyhlášena historickým městem kraje

Diplom spojený s šekem na 50 tisíc korun převzal z rukou krajské radní Jany Pernicové starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Společnost celý článek
9.2.

Nadační fond S námi je tu lépe! předal fetální monitor pro porodnici

Fyzioterapeuti dovedou díky přístroji lépe zhodnotit úroveň rovnováhy pacienta a mohou se zaměřit na přesně cílenou terapii. Plošina slouží zejména pro rehabilitaci neurologických a ortopedických pacientů, najde své uplatnění i ve sportovní medicíně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting