Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

26.11.

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Náměstek Línek se zúčastní zasedání Výboru regionů EU

Ve dnech 26. a 27. listopadu se náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek účastní 77. plenárního zasedání Výboru regionů EU, které se tentokrát uskuteční v jednacím sále Evropského parlamentu v Bruselu. Mezi nejdůležitějšími body jednání je vystoupení José Manuela Barrosa, předsedy Evropské komise, který seznámí členy Výboru regionů s pracovním a legislativním programem Komise na rok 2009. Toto dvoudenní plenární zasedání je zaměřeno především na vzdělávání, výzkum a Lisabonskou strategii po roce 2010. Hlavními prioritami bude opětovné oživení ekonomiky na místní úrovni a položení důrazu na skutečnost, že stabilizace a stimulace globální ekonomiky vyžaduje silnou a odhodlanou Evropskou unii. „Jedním z klíčových témat plenárního zasedání jsou aspekty globální finanční a hospodářské krize, které mají dopad na občany a místní a regionální orgány. Dále bude diskutována Společná přistěhovalecká politika pro Evropu a problematika západního Balkánu,“ popisuje agendu zasedání Roman Línek. „V době zvyšujících se cen všech druhů energií je nezbytné zlepšovat energetickou účinnost. Možnosti zlepšování energetické účinnosti prostřednictvím informačních a komunikačních technologií bude dalším důležitým bodem jednání. Diskutovat se bude i návrh nařízení Rady EU o právním rámci Společenství pro evropskou výzkumnou infrastrukturu,“ dodává Línek. Toto plenární zasedání Výboru regionů je v letošním roce poslední. Příští jednání je naplánováno na 11. a 12. února 2009. „Během listopadového jednání se budu také věnovat přípravě naší společné prezentační akce “V předvečer českého předsednictví v Radě EU“, která se uskuteční 3. prosince 2008 na Zastoupení spolkové země Bádensko-Württembersko při Evropské unii v Bruselu,“ uzavírá Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Pojďme si pomáhat

Soutěž je podporována Evropským parlamentem, Hamzovou léčebnou Košumberk a Nadačním fondem Kooperativa.

Společnost celý článek
24.2.

Chcete podnikat na Pardubicku? Nejlépe v Pardubicích samotných!

Kvalitní hospodaření, otevřená komunikace a nízké poplatky Pardubice jistě do velké míry těží ze svého majoritního postavení v regionu, ale i o město s kvalitním hospodářským zázemím je nutno se dobře starat.

Společnost celý článek
23.2.

Město představí vizi pro pravý břeh Labe

„Tato lokalita byla v rozvoji města dlouho opomíjena. Jsme přesvědčeni, že zelené plochy na pravém břehu Labe musí být řešeny koncepčně s vědomím celku tak, aby byla dokonale využita jejich významná městotvorná funkce. Studie navrhne principy využití rekreačního potenciálu území s maximálním respektováním jeho klidového a přírodního charakteru,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
29.12.

Koupě vrchlabské nemocnice je pro kraj výhodnější

Vyjednávací tým označil v této souvislosti variantu odkoupení nemocnice za nejlepší pro kraj.

Společnost celý článek
6.8.

Bouřka znovu zasáhla náš kraj

Na Třídě Míru v Pardubicích vítr utrhl střechu z domu. V Zálší osobní automobil narazil do spadlého stromu.

Společnost celý článek
9.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Klára Klose – Obrazy, plastiky

Klára Klose se narodila v Kroměříži. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, pod vedením prof. Jiřího Vlacha a mistra Vladimíra Groše. Dále absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze, kde ji velice ovlivnil sochař Karel Nepraš. Svoji práci představila na více než 20 samostatných i kolektivních výstavách doma i v zahraničí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting