Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

19.12.

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

 Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva města Pardubic rezignoval na funkci náměstka primátora Jan Řehounek. Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku.

„Nikdy jsem nebyl příznivcem kumulace funkcí. Hned po prvních týdnech, respektive dnech fungování sněmovny mi bylo jasné, že je opravdu nereálné souběžně vykonávat oba posty. Na práci ve sněmovně kladu velký důraz a jsem přesvědčen, že v Praze budu nápomocen k mnoha věcem, které budou pozitivní jak pro Pardubice, tak celý Pardubický kraj. I proto si post zastupitele města ponechám. Chci v tuto chvíli poděkovat všem kolegům z rady města i zastupitelstva a všem kolegům z magistrátu. Myslím, že především v oblasti strategie rozvoje nebo dotační politiky jsme odvedli velký kus práce a jsem přesvědčen, že například v dotační platformě ITI budeme sklízet zasloužené ovoce,“ uvedl ke svojí rezignaci na post náměstka primátora Jan Řehounek.

„Rozhodnutí Jana Řehounka vítám a oceňuji ho, i já zastávám stejný názor na souběh takto časově náročných funkcí. Děkuji mu za práci, kterou pro město odvedl a jsem přesvědčen, že náš pardubický region bude jeho prioritou i ve sněmovně. Doufám, že se k podobnému kroku jako Jan Řehounek odhodlají všichni ti, kteří kumulují funkce, a to napříč celým politickým spektrem,“ uvedl k rezignaci náměstka primátor Martin Charvát.

Jan Řehounek oznámil rezignaci k 31. 12. 2017. Mandát zastupitele města si ponechá.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Před 66 lety byla v Pardubicích založená vysoká škola, dodnes jediná v kraji

Vysoká škola chemická, později čtyřicet let známá jako Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích, vznikla na počátku padesátých let minulého století s cílem vychovávat odborníky v oblasti technické chemie pro potřeby rychle se rozvíjejícího chemického průmyslu východních Čech.

Společnost celý článek
31.12.

Zaměstnanec pardubického azylového domu zachránil lidský život

V neděli 23. prosince pomohl pan David Nevečeřal svou duchapřítomností a odhodláním v mimořádné situaci.

Společnost celý článek
30.6.

Kraj snižuje investice do cestovního ruchu

Investice Pardubického kraje do podpory cestovního ruchu v regionu za poslední tři roky klesají

Společnost celý článek
28.11.

Za Domem hudby by mohl vyrůst parkovací dům

Na Krajském úřadu Pardubického kraje se minulý týden sešli zástupci města, kraje a jimi zřizovaných institucí, které sídlí v Domě hudby a nejbližším okolí.

Společnost celý článek
18.2.

Rodiče si nevybíráme, bohužel!

Život každého ovlivňuje rodinné prostředí, ve kterém vyrůstá. Někdo má cestičku umetenou a jiný si ji musí tvrdě prošlapat.

Společnost celý článek
1.3.

Oslavte Mezinárodní den žen francouzskými šansony

Při příležitosti oslav Mezinárodního dne žen ve čtvrtek 8. března se nezapomeňte zastavit v Paláci Pardubice. V 16.30 tam totiž začíná zdarma pro všechny návštěvníky výjimečný koncert Komorní filharmonie Pardubice, která na společném vystoupení s Chanson Trio Coucou představí krásné francouzské šansony.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting