Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

19.12.

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

 Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva města Pardubic rezignoval na funkci náměstka primátora Jan Řehounek. Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku.

„Nikdy jsem nebyl příznivcem kumulace funkcí. Hned po prvních týdnech, respektive dnech fungování sněmovny mi bylo jasné, že je opravdu nereálné souběžně vykonávat oba posty. Na práci ve sněmovně kladu velký důraz a jsem přesvědčen, že v Praze budu nápomocen k mnoha věcem, které budou pozitivní jak pro Pardubice, tak celý Pardubický kraj. I proto si post zastupitele města ponechám. Chci v tuto chvíli poděkovat všem kolegům z rady města i zastupitelstva a všem kolegům z magistrátu. Myslím, že především v oblasti strategie rozvoje nebo dotační politiky jsme odvedli velký kus práce a jsem přesvědčen, že například v dotační platformě ITI budeme sklízet zasloužené ovoce,“ uvedl ke svojí rezignaci na post náměstka primátora Jan Řehounek.

„Rozhodnutí Jana Řehounka vítám a oceňuji ho, i já zastávám stejný názor na souběh takto časově náročných funkcí. Děkuji mu za práci, kterou pro město odvedl a jsem přesvědčen, že náš pardubický region bude jeho prioritou i ve sněmovně. Doufám, že se k podobnému kroku jako Jan Řehounek odhodlají všichni ti, kteří kumulují funkce, a to napříč celým politickým spektrem,“ uvedl k rezignaci náměstka primátor Martin Charvát.

Jan Řehounek oznámil rezignaci k 31. 12. 2017. Mandát zastupitele města si ponechá.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.5.

Podává se krajta královská, krokodýl a žáby

„Zveme všechny do Paláce Pardubice na ochutnávku pokrmů, které si v našich podmínkách v restauraci běžně neobjednáte. Občas se ale zariskovat vyplatí a v tomto případě to platí zvlášť. Odměnou vám bude lahodná chuť a především nevšední zážitek. Veškeré ochutnávky jsou zdarma, takže dorazit a vyzkoušet pro naše zeměpisné podmínky netypickou kuchyni může opravdu každý,“ říká Jana Michalcová, marketingová manažerka Paláce Pardubice.

Společnost celý článek
6.9.

Farmařské trhy se v Hradci Králové uskuteční již tuto sobotu

Najdete tu na pětadvacet stánků s širokým sortimentem jakostních produktů českých farmářů.

Společnost celý článek
18.5.

Soutěž o Pohár Josefa Františka

Dodejme, že soutěžit se bude v mobilním lanovém centru, své bojové dovednosti prověří soutěžící i za pomoci technologie Battlefield live v téměř reálném boji a sílu a dynamiku vyzkouší v disciplíně Bungee running.

Společnost celý článek
14.2.

Kraj představil nový film a informační CD

Atraktivní je rovněž interaktivní hra, v jejímž rámci hráči umísťují do mapy kraje místa, které vybírá program.

Společnost celý článek
24.7.

Hasiči Pardubického kraje zvažují využít nařízení kraje k zákazu pálení v přírodním prostředí

Rovněž chceme touto cestou požádat všechny spoluobčany, aby byli v této době více pozorní, aby v lese nekouřili a aby při rozdělávání ohňů na svých pozemcích dbali zvýšené opatrnosti, vyhnuli se používání přenosných vařičů i jiných zdrojů otevřeného ohně.

Společnost celý článek
24.3.

Na obnovu regionálních silnic připadlo půl miliardy korun

K největším projektům patří rekonstrukce silnice mezi Sečí a Běstvinou vedoucí na hranice kraje.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting